Õigus
Esmaspäev, 02 Oktoober 2017 16:08

Kohtumenetlust soovitakse muuta efektiivsemaks

Justiitsministeerium plaanib muuta tsiviilkohtumenetluse seadustikku nii, et kohtumenetlus oleks praegusest efektiivsem. Selleks on koostatud väljatöötamiskavatsus, milles tehakse ettepanekud muuta praegust lihtmenetlust, apellatsioonkaebuste menetlusse võtmist ning intellektuaalomandi asjade kohtualluvust, kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.
Esmaspäev, 02 Oktoober 2017 14:51

Muudatused TSD vormides

Rahandusministeerium on ette valmistanud eelnõu, millega muudetakse määruse „Tulumaksuseadusest, sotsiaalmaksuseadusest, kogumispensionide seadusest ja töötuskindlustuse seadusest tulenevate deklaratsioonide ja tõendite vormide kinnitamine ning nende täitmise ja esitamise korrad“ alusel kehtestatud TSD vorme, kirjutab oma kodulehel Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.
Esmaspäev, 02 Oktoober 2017 14:03

Kui kallis on ekspordi kasvatamine?

Tänavu on ekspordimahtude kasvatamise vastu on tundnud huvi oluliselt rohkem eksportijaid kui varem, selgub KredEx Krediidikindlustuse statistikast. Huvi ekspordi kindlustamise vastu on kasvanud peamiselt tänu võimalusele eksporti varasemaga võrreldes soodsamalt kindlustada, teatab KredEx Krediidikindlustus.
Euroala töötusmäär oli augustis 9,1 protsenti, püsides võrreldes juuliga stabiilsena ja langedes mullu augustist 0,8 protsendipunkti.
Esmaspäev, 02 Oktoober 2017 13:30

1. oktoobril alustas tegevust ühendpank Luminor

1. oktoobril alustas tegevust Nordea ja DNB pankade Baltikumi üksuste baasilt loodud ühendpank Luminor.
Esmaspäev, 02 Oktoober 2017 12:41

ERGO hakkas pakkuma õigusabikulude kindlustust

ERGO Group AG liitis Eestis tegutseva tütarettevõtte D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse AS oma teise tütarettevõtte ERGO Insurance SE-ga; ettevõte kannab klientide kehtivad lepingud samadel tingimustel üle ning need kehtivad edasi.
Esmaspäev, 02 Oktoober 2017 12:24

Audiitorteenuste 2016/17 turg üllatas

Audiitorid esitasid oma 2016/2017. tegevusperioodi kokkuvõtted augustis ning on paras aeg heita pilk sellele, kuidas audiitorteenuste turul olukord on: mis on aastaga muutunud, mis samaks jäänud, kirjutab Audiitorkogu kodulehel Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu.
Esmaspäev, 02 Oktoober 2017 12:17

SEB aitab tõsta ettevõtete konkurentsivõimet

SEB avas kevadel Tallinnas Innovatsioonikeskuse, mille eesmärk on aidata ettevõtetel arendada oma äritegevust ja tõsta konkurentsivõimet. Innovatsioonikeskuse tuumaks on spetsiaalne Kasvuprogramm, mis aitab ettevõtetel astuda oma äritegevuses samm edasi juba kolme kuni kuue kuu jooksul. Reedel, 29. septembril alustavad Kasvuprogrammis 12 ettevõtet.
Töötan kahe tööandja juures. Kas õppepuhkust on õigus küsida mitme tööandja juurest ja kui palju?
Tänavu oktoobrist hakatakse esmakordselt välja maksma üksi elava pensionäri toetust summas 115 eurot – toetuse kehtestamise aegse peaministri Taavi Rõivase sõnul otsustas valitsus toetuse luua seepärast, et üksi jäädes on eakatel raskem toime tulla.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes