Õigus
Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise viimasel majandus- ja rahandusministrite ehk Ecofini nõukogu kohtumisel kinnitati Euroopa Liidu lähenemine digimajanduse maksustamisele ning võeti vastu e-kaubanduse käibemaksu uuendused; samuti kinnitati nimekiri riikidest ja piirkondadest, kes ei tee Euroopa Liiduga maksuküsimustes piisavat koostööd.
LHV Pank alustas koostöös kindlustusseltsiga Compensa kodukindlustuse pakkumist kodu- ja eralaenu klientidele.
Euroopa Liidu Nõukogu võttis 5. detsembril vastu uue piiriülese e-kaubanduse käibemaksupaketi, mille eesmärgiks on muuta maksusüsteem lihtsamaks ja pettusekindlamaks, teatas nõukogu.
Riigikogu juhatus võttis menetlusse eelnõu käibemaksuseaduse muutmiseks, mille kohaselt oleks tulevikus rajatistega kinnisasjade müük käibemaksuga maksustatav; regulatsiooni muudatus puudutab eelkõige ettevõtete vahelist maatükkide müüki ehk käibemaksukohustuslasi.
Teisipäev, 05 Detsember 2017 11:01

Notarite Koda avas elektroonilise apostilliregistri

Notarite Koda avas detsembris apostillide taotlemiseks iseteenindusportaali ja elektroonilise apostilliregistri, mis lihtsustab apostillide taotlemist, väljastamist ja kontrollimist, kiirendab dokumentide riikidevahelist ringlust ning vähendab võltsingute ohtu.
Eesti Kaupmeeste Liit pöördus sotsiaalkomisjoni poole ettepanekuga lükata tubakatoodete väljapaneku keelu jõustumine 2021. aasta algusesse.
Luminor plaanib välkmaksete teenust pakkuma hakata järgmisel aastal.
Brüsselis 5. detsembril kogunevas EL-i majandus- ja rahandusministrite nõukogus (Ecofin) loodetakse kinnitada suunised digimajanduse maksustamise kohta ning maksualal ebapiisavat koostööd tegevate jurisdiktsioonide nimekiri, teatas rahandusministeerium.
Viimastel aastatel on palju poleemikat tekitanud ettevõtetele kuuluvate sõiduautode kasutamine erasõitudeks ja nende maksustamine. Järgmisel aastal jõustuvad mitmed maksuseaduste muudatused, mille algne eesmärk oli praegust süsteemi ettevõtja jaoks lihtsustada, kuid pigem on olukord muutunud veelgi keerukamaks ja tekitab ettevõtjates segadust ja ebakindlust.
Riigikogu põhiseaduskomisjon arutab 5. detsembril valimisringkondade muutmist 2023. aasta valimisteks.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes