Uut seadusandluses
Olen 2016.a. saanud 9 kuud miinimumpalka, ning novembrist, kui töötuks jäin, võtsin välja oma elukindlustuse. Selgub aga, et elukindlustussumma, mida olen oma palgast kogunud alates 1990.a, lisandub deklaratsioonis tulude poolele ja koondsumma ületab madalapalgalise toetuse piirmäära. Saan aru, et elukindlustus peab deklaratsioonis olema kajastatud ( sain aastaid sellelt tulumaksutagastust - muidugi nüüd, kui võtsin selle välja enne pensionileminekut, tuli see kõik uuesti maksta).
Aga kas on ikka õige elukindlustust tuluks lugeda madalapalgalisuse kontekstis?
Esmaspäev, 03 Aprill 2017 15:15

PricewaterhouseCoopers

PwC logofreespace w1600pix250

AS PricewaterhouseCoopers PwC on maailma suurim ärikonsultatsiooniteenuseid pakkuv organisatsioon. Ühendame üle maailma rohkem kui 200 000 inimese teadmisi ja kogemusi, et pakkuda parimat teenust ning luua lisaväärtust meie klientidele.

www.pwc.ee

PwC unikaalne ärimudel võimaldab ühendada konkreetsete majandusvaldkondade maailmatasemel oskusteabe kohalike olude ja iga üksiku organisatsiooni eripärade mõistmisega. Eestis tegutseb PwC alates 1992. aastast, sellest enam kui 10 viimast aastat oma valdkonna juhtiva ettevõttena nii müügikäibe, töötajate arvu kui ka klientide hulga ja esinduslikkuse poolest. Meil on enam kui 300 klienti nii juhtivate kodumaiste ja rahvusvaheliste ettevõtete kui ka avaliku sektori organisatsioonide hulgast. Eesti kontoris töötab pea 170 spetsialisti, kes pakuvad professionaalseid majandusharu eripära ja uusimaid rahvusvahelisi arenguid arvestavaid finantsauditi, maksu- ja ärikonsultatsioonide ja õigusteenuseid.

Kontakt:

AS PricewaterhouseCoopers

Pärnu mnt 15
10141 TALLINN

Tel: +372 614 1800
www.pwc.ee

rup.ee koostööpartner

Esmaspäev, 03 Aprill 2017 13:57

Aasta on tööstusele alanud edukalt

Kui jaemüügi kasv on kiire inflatsiooni ja pisut aeglasema palgakasvu tõttu pidurdunud, siis tööstusettevõtete tootmismahu tõus on uue aasta esimestel kuudel jätkunud. Tugevamad majandusnäitajad Euroopas lubavad ennustada selle trendi jätkumist.
Kuigi planeerimise ja eesmärkide seadmisega tegeletakse nii pikas perspektiivis kui ka igakuiselt või vähemalt kvartaalselt, muutub see küsimus juhtkonnas eriti aktuaalseks ajal, kui on vaja välja töötada ja kinnitada järgmise aasta eesmärgid ja tegevuskavad. Strateegilise planeerimisega on väga tihedalt seotud ka eelarvestamine. Seeläbi on organisatsiooni arenguprotsessis otsene roll ka raamatupidajatel ja finantsistidel.

Riigikontroll analüüsis omavalitsuste viimaste aastate finantsinfot ja leidis, et kuigi valitsus plaanib aastaks 2020 suurendada omavalitsuste rahastamist, ei aita pelgalt raha juurdeandmine lahendada probleemi neis omavalitsustes, kelle rahalised võimalused jäävad ülejäänud omavalitsustest oluliselt maha. Kohalikud omavalitsused saavad oma tulusid vähe mõjutada, valdav osa tulusid (83%) on riigi otsustada. Kuigi riik jagab omavalitsustele raha ühtsetel alustel, jaguneb see tegelikkuses omavalitsuseti ebaühtlaselt.

Jäin lapsehoolduspuhkusele. Sain teada, et minu asendaja võeti tööle tähtajatu töölepinguga. Kas see tähendab, et kui ma tööle naasen, ei olegi mul töökohta?

Esmaspäev, 03 Aprill 2017 09:20

Hädaolukorra seadus

Vastu võetud 08.02.2017

Eesti 11 kinnisvarafirmat, nende hulgas Uus Maa ja Arco Vara lõpetavad koostöö portaaliga kv.ee.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes