Kuupäeva järgi filtreeritud artiklid: Teisipäev, 04 Aprill 2017
Maailmaturud, sealhulgas tööturg, on pidevas muutumises. Järjest enam on tööandjatel võimalik saata oma töötajaid tööle teistesse riikidesse või tellida teenust mõne teise riigi ettevõtjalt. Sellisel juhul  võivad tekkida aga  igati  õigustatud küsimused – kas tegemist on lähetatud töötajaga või töölähetusega ning millise riigi õigusnorme tuleb kohaldada?
Riigikogu võttis teisipäeval menetlusse liiklusseaduse, autoveoseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega kehtestatakse ajapõhise teekasutustasu avalikel teedel üle 3,5 tonnise täismassiga veoautodele.

Hea uudis - kõik paketi „Raamatupidamisuudised“ tellijad saavad tänasest esitada maksudega seotud küsimusi AS PricewaterhouseCoopers’i (PwC) spetsialistidele. See on lihtne võimalus saada kiiresti olulist teavet. Selleks on vaja veebilehele sisse logida ja valida tellijate menüüst e-konsultatsioonid (http://rup.ee/tellijate-menuu/kusi-spetsialistilt)

Riigi sõidukipargi tõhustamiseks on tulevast aastast plaanitud muuta sõidukite hankimine valitsusasutustele ja nende hallatavatele asutustele kohustuslikuks läbi Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK).
Korteriühistutel on võimalik taotleda toetust oma kodumaja rekonstrueerimiseks. Lisaks väiksematele küttearvetele ja hoone eluea pikenemisele, võib see mõnedes piirkondades tõsta ka kinnisvara hinda.
Kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ja tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar saatsid peaminister Jüri Ratasele kirja, millega juhtisid tema tähelepanu planeeritava panditulumaksuga seonduvatele probleemidele. Nende hinnangul peaks valitsus panditulumaksu ja uute maksude kehtestamise ning üldise maksukoormuse tõstmise asemel keskenduma majanduskasvu toetamisele, ettevõtluskeskkonna stabiilsuse tagamisele ja riigisektori efektiivsemaks muutmisele.
Aastaid oodatud audiitortegevuse seaduse muutmise eelnõu on sammu võrra jõustumisele lähemal! 16. märtsil valitsuse poolt heakskiidetud eelnõul on küll kiirustamise märke, ent see tõotab ka mitmeid Eesti majanduse jaoks positiivseid muudatusi. Nüüd hakkab seadusemuudatusi menetlema Riigikogu. Uued auditireeglid on plaanitud jõustuma selle aasta 1. juulil. Audiitorkogu aitab kaasa, et pärast viimast lihvi Riigikogu komisjonides saaks öelda, et uus seadus tõepoolest toetab tugeva ja professionaalse, Eesti majandusarengut toetava audiitorkonna väljakujunemist.
Alates tänasest hakkab Eesti Pank väljastama kommertspankade kaudu uue kujunduse ja turvaelementidega 50euroseid pangatähti. Uue seeria 50eurose kõige silmatorkavam muudatus on läbipaistev portreega aken Europe kujutisega rahatähe paremal serval.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes