Tööturg
Neljapäev, 06 Aprill 2017 17:00

Kontrolli ennast – vead deklareerimisel

Paljud Eesti äriühingud – isegi kõige väiksemad – teevad tihtipeale erinevaid makseid välismaa ettevõtjatele. Näitena võib tuua laenuintressid, renditasu või litsentsitasu või ka kõige tavalisema kaupade või teenuste eest tasumise.

Neljapäev, 06 Aprill 2017 14:46

Koolituskulud ja maksuarvestus

Ettevõte sai arve raamatupidaja koolitusseminari eest, arve sisaldab käibemaksu. Kas võib arvestada arvel näidatud käibemaksusummat ning kas koolituskulusid maksustatakse tulumaksuga?

Läti riigieelarve võib pärast maksureformi jõustumist kaotada pea 460 miljonit eurot, kirjutas ajakiri Ir, viidates Läti rahandusministeeriumi poolt sotsiaalpartneritele esitatud hinnangutele.
Neljapäev, 06 Aprill 2017 10:47

E-residentsus muutub veelgi atraktiivsemaks

Riigikogu võttis eile vastu seadusemuudatused, millega kaob äriühingute juhatuse Eestis asumise nõue, et ettevõtteid saaks juhtida ka välismaalt.

Neljapäev, 06 Aprill 2017 10:46

Suhkrumaks on mõeldud eelarveaugu lappimiseks

Karastusjookide tootjate liidu hinnangul karistab valitsuse kava seada magustatud jookidele täiendav maks tarbijaid ega ole sisuline lahendus rahvatervise parandamiseks.
Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel laekus kohalikele omavalitsustele (KOV) märtsis tulumaksu 79,1 miljonit eurot, mida on 12,2 protsenti rohkem kui mullu samal kuul.
Tulude deklareerimise esialgsed kokkuvõtted näitavad, et elektrooniliste deklaratsioonide arv kasvas 96,3 protsendini ja e-teenusega rahulolu oli viimaste aastate kõrgeim. 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes