Õigus
Sotsiaalministeerium saatis neljapäeval teisele kooskõlastusringile pensionireformi eelnõu, millega plaanitakse muuta pensionivalemit ning siduda alates 2027. aastast pensioniiga keskmise oodatava elueaga.
Neljapäev, 01 Veebruar 2018 17:05

MTA väljastab 15. veebruariks maamaksuteated

Maksu- ja tolliamet väljastab kõigile maksukohuslikele maaomanikele või maa kasutajatele maamaksuteated hiljemalt 15. veebruariks posti teel või elektroonselt.
Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütiku Igor Habali hinnagul on praegune seis uusarenduste turul küll optimistlik, kuid praeguseks on turul lagi siiski saavutatud ning uusarenduste pakkumine enam ei suurene.
Transpordisektori erialaliidute hinnangul pole olukord Eesti veonduses praeguses maksu- ja majanduskeskkonnas jätkusuutlik ega suuda konkureerida naaberriikide soodsamate tingimustega; liitude hinnangul on aastaga kaotatud üle 50 miljoni euro maksuraha.
Valitsus arutas 31. jaanuari istungil ettepanekut kaotada ametnike lähetuste majutuskulude alam- ja ülemmäärad.
Neljapäev, 01 Veebruar 2018 10:43

Töösuhte erakorraline lõpetamine

Töösuhete alustamine ja lõpetamine on tööelu igapäevane osa. Et mitte kulutada oma aega ja ressursse, tuleb tööleping lõpetada korrektselt ning kooskõlas kehtivate seadustega. Järgides seaduses sätestatud reegleid, on võimalik vältida pikki ja kulukaid vaidlusi.
Riigikohus selgitas, millal võib käendusleping olla heade kommetega vastuolus, märkides muu hulgas, et vastuolu võib esineda siis, kui käendus on antud sõltuvussuhtes olles.
Maksusoodustustega teenuseid pakkuvad asutused ja ettevõtted peavad maksu- ja tolliametile (MTA) esitama andmed inimeste tehtud kulutuste kohta 1. veebruariks.
Neljapäev, 01 Veebruar 2018 09:31

31. jaanuarist tõusis alkoholiaktsiis

31. jaanuarist tõusis Eestis alkoholiaktsiis, aktsiisi tõsteti algselt planeeritust poole väiksemas mahus.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes