Ühiskond
Eesti riigi püsimiseks vajalikke ülitähtsaid registreid pidava siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) eelarvest on lähikümnendil puudu enam kui 100 miljonit eurot ning süsteemide tööd tagav riist- ja tarkvara on juba praegu ligi pooles ulatuses amortiseerunud, kirjutab Postimees.
Danske Bank sulgeb käesoleva aasta lõpuks Tartu, Jõhvi ja Pärnu ärikeskused, kliente teenindatakse edaspidi jätkuvalt Tallinnas asuvas peakontoris ja läbi e-kanalite.
Likvideeritava Versobanki varad ületavad teadaolevaid kohustusi ning kõik pangahoiused kuuluvad täies mahus hüvitamisele; praeguseks on hoiustajatele välja makstud üle 177 miljoni euro.
Võltsingute ja välisriikide maksumärgistusega sigarettide tarvitamine oli Eestis tänavu teises kvartalis kerges tõusutrendis ning seejuures on salasigarettide turg seoses piirikaubandusega koondumas Ida-Virumaa asemel Lõuna-Eesti piirilinnadesse, selgub turu-uuringu firma Nielsen läbi viidud tühja paki uuringust.
Eesti ja Soome X-tee arendamiseks loodud MTÜ Nordic Institute for Interoperability Solutions (NIIS) alustas X-tee esimest ühist arendusetappi.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) plaanib sügisel avada peagi valmivas Riia majas Pärnu kontori, kus hakkab tööle 25 inimest, kirjutab Pärnu Postimees.
Maksu- ja tolliamet teatab, et 30. juulil 2018 avaldati Euroopa Liidu Teatajas (ELT L 192) komisjoni delegeeritud määrus (EL) nr 2018/1063, millega muudeti ja parandati liidu tolliseadustiku delegeeritud määruse 2015/2446 teatavaid sätteid.
15. augustil tutvustatakse Tallinnas kontaktivaba pangakaardiga ühistranspordipileti ostmise süsteemi, lähikuudel laieneb süsteem kõigisse Tallinna ühissõidukitesse.
Liikluskindlustuse fondi (LKF) andmeil oli tänavu esimesel poolaastal kokku 17 750 liikluskindlustuse juhtumit, mille keskmine kahju oli 1953 eurot; juhtumite arvu ja kahjusummade kasv on kaasa toonud liikluskindlustuse hinnatõusu.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes