Esmaspäev, 09 Aprill 2018 09:55

Kuidas kajastab ostja pöördkäibemaksu raamatupidamises? Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Anton Mullo, audiitor
Anton Mullo, audiitor Donoway Eesti

Eesti firmalt on saadud arve, kus käibemaksumääraks on märgitud 0%, viidetega: "pöördmaksustatav metalli käibemaks, KMS i § 41 lg 1 alusel arvestab käibemaksu ostja, kauba müügiga seotud teenus KMS-i § 12 lg 1". Kuidas kajastab ostja (käibemaksukohustuslane) pöördkäibemaksu raamatupidamises?

Vastab Anton Mullo, Donoway Eesti: Käibemaksuseaduse § 41¹ alusel kajastab ostja võõrandatava kauba soetamisel maksustatava tehingu väärtuse oma käibedeklaratsioonil sel maksustamisperioodil, mil ta sai kätte selle kauba eest esitatud arve. Kuna ostjal on müüja arve, saab ostja KMS-i § 31 lg 1 kohaselt arvestatud käibemaksust sisendkäibemaksu maha arvata samal maksustamisperioodil, mil ta arvestab enda tasutava käibemaksu.

Raamatupidamiskannete näidis:

Käibemaksukohustise arvestus

D  Pöördkäibemaks               1000 eurot
K  Käibemaksukohustis       1000 eurot

Sisendkäibemaksu mahaarvamine

D  Käibemaksukohustis    1000 eurot

K  Pöördkäibemaks          1000 eurot

Seega tegemist on kannetega, mille lõpptulemus on 0.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele audiiti teemal

Audiitor vastab lugejate küsimustele