Esmaspäev, 03 August 2015 11:33

Kinnisasja müügist ei tekkinud reaalset kasu, kas peab esitama tuludeklaratsioni? Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Kinnisasja müügist ei tekkinud reaalset kasu, kas peab esitama tuludeklaratsioni?
Kinnisasja müügist ei tekkinud reaalset kasu, kas peab esitama tuludeklaratsioni? MTA
Mitteresident müüs mõned aastad tagasi Eestis asuva kinnisasja. Tuludeklaratsioon jäi aga toona esitamata, sest reaalset kasu tegelikult ei tekkinud. Ostuhinna ja müügihinna järgi tekkis küll väike kasum, reaalsuses on aga soetusmaksumus müügihinnast oluliselt suurem, sest kinnisasjale tehti olulisi parendusi (remonditööd), mis kasumi täies ulatuses ära nullisid. Tegelikult on soetusmaksumus müügihinnast isegi oluliselt suurem. Kõikide parenduste kohta on dokumentatsioon olemas. Tekkida võivate ebameeldivuste pärast on siiski soov deklaratsioon nüüd esitada. Kas seda peaks tegema müügihetkel kehtinud deklaratsioonivormil või hetkel kehtival vormil? Samuti kas kinnisasjale tehtud kulutused on vaja lisadena koos deklaratsiooniga esitada?

Vastab MTA spetsialist Eha:


TuMS § 44 lg 4 alusel mitteresident on kohustatud esitama maksustatava kasu kohta Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsiooni. Kui võõrandati kinnisasi, esitatakse tuludeklaratsioon kuu aja jooksul pärast kasu saamist. Tuludeklaratsioon esitatakse Maksu- ja Tolliameti piirkondlikule struktuuriüksusele.

Kasu vara müügist on müüdud vara soetamismaksumuse ja müügihinna vahe. Maksumaksjal on õigus kasust maha arvata vara müügiga otseselt seotud dokumentaalselt tõendatud kulud (TuMS § 37).

Valem maksustatava kasu leidmiseks on järgmine:

Müügihind – soetamismaksumus – müügiga seotud kulud = maksustatav kasu.

Seega kui maksustatavat kasu ei teki, ei ole vaja ka tuludeklaratsiooni esitada.

Tuludeklaratsiooni lisadokumente esitatakse siis, kui Maksu- ja Tolliamet neid palub esitada.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused Maksu- ja Tolliameti spetsialistidelt

Juristid ja advokaadid vastab lugejate küsimustele

  • Kas on õige elukindlustust tuluks lugeda madalapalgalisuse kontekstis?
    Kas on õige elukindlustust tuluks lugeda madalapalgalisuse kontekstis? Olen 2016.a. saanud 9 kuud miinimumpalka, ning novembrist, kui töötuks jäin, võtsin välja oma elukindlustuse. Selgub aga, et elukindlustussumma, mida olen oma palgast kogunud alates 1990.a, lisandub deklaratsioonis tulude poolele ja koondsumma ületab madalapalgalise toetuse piirmäära. Saan aru, et elukindlustus peab deklaratsioonis olema kajastatud ( sain aastaid sellelt tulumaksutagastust - muidugi nüüd, kui võtsin selle välja enne pensionileminekut, tuli see kõik uuesti maksta).
    Aga kas on ikka õige elukindlustust tuluks lugeda madalapalgalisuse kontekstis?
  • Kuidas toimida, kui töötaja ei ilmu tööle?
    Kuidas toimida, kui töötaja ei ilmu tööle?

    Kui töötaja on registreeritud, aga tööle üldse ei ilmugi, kas sel juhul on võimalik registreeritud töötaja registrist kustutada? Kas seda saab teha ainult teenindusbüroos või on seda võimalik teha ka elektrooniliselt? Mis hetkest alates on see võimalik?

  • Saksamaalt Hiina eksportides kajastub kaup päritolumaa deklaratsioonis
    Saksamaalt Hiina eksportides kajastub kaup päritolumaa deklaratsioonis

    Kui Eesti firma, kellel on nii Eesti kui Saksamaa km kohustuslase number, ostab kauba Saksamaa ettevõttelt ja müüb edasi Hiina, siis kuidas peab Eesti ettevõtte selle vormistama? Kas Eesti ettevõte käibedeklaratsioonil ei kajasta ühendusesisest soetust Saksamaalt ega eksporti Hiina?

  • Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?
    Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?

    Töötaja kasutab oma sõiduautot töösõitudeks. Töökohustuste täitmiseks pargib ta sõidukit ka parklates. Mobiilioperaator esitab parkimisarved ettevõttele. Kas need käivad erisoodustuste alla?

  • Kas kingituse tegija peab maksma kingituselt käibemaksu?
    Kas kingituse tegija peab maksma kingituselt käibemaksu?

    Ettevõte soovib sponsoreerida MTÜ nimekirja kantud ettevõtet omatoodanguga (ettevõttes valmistatud kaup). Saan ma õigesti aru, et antud tootelt tuleb deklareerida ka käibemaks (ettevõte on käibemaksukohustuslane) ja see summa koos käibemaksuga tuleb deklareerida TSD lisal 5 real 5010?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes