Kolmapäev, 01 Veebruar 2017 11:29

Kas firma võib Saksamaal maksuvabalt rentida korteri?

Hinda seda artiklit
(1 hinnang)
Häli Jürimäe, vandeadvokaat
Häli Jürimäe, vandeadvokaat LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Ettevõte lähetab tihti juhatuse liiget tööülesannete täitmiseks Saksamaale. Pidev hotellide broneerimine on ettevõttele väga kulukas. Kas firma saaks Saksamaal maksuvabalt rentida korterit ja maksta üüri ettemaksuna?

Vastab Häli Jürimäe, vandeadvokaat, LEADELL Pilv Advokaadibüroo:

Käibemaksuseaduse (edaspidi – KMS) §-s 16 on sätestatud käibemaksust vabastatud teenuste ja kauba käive. Säte hõlmab ka väljaspool Eestit tekkiva teenuse käivet. KMS-i § 10 lg 4 järgi ei ole teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui osutatakse välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenust.

KMS-i § 16 lg 2 p 2 järgi ei maksustata käibemaksuga teenuste käivet, milleks on kinnisasja või selle osa üürile, rendile või kasutusvaldusse andmine. Maksuvabastust ei kohaldata majutusteenuse osutamisele ning sõidukite parkimismaja või -koha, statsionaarselt paigaldatud seadme või masina või seifi üürile, rendile või kasutusvaldusse andmisele.

Võlaõigusseaduse § 272 lg 4 p 1 järgi ei kohaldata elu- ja äriruumide üürimise kohta sätestatut majutusettevõtte ruumide ning puhkamiseks mõeldud ruumide üürilepingutele tähtajaga mitte üle kolme kuu, samuti muude ruumide ajutiseks kasutamiseks sõlmitud üürilepingutele.

KMS-i § 16 sätestatu tuleneb käibemaksudirektiivist.

Käibemaksudirektiivi (direktiivi 2006/112/EÜ) artikli 135 lg 1 (l) järgi on liikmeriikidel kohustus vabastada käibemaksust kinnisasja rendile- ja üürileandmine. Sama artikli lg 2 järgi ei kohaldu maksuvabastus majutusele hotellisektoris või sama ülesandega sektorites, ruumide ja maatükkide rendileandmisele sõidukite parkimiseks.

Seega peab eeltoodud maksuvabastus kehtima ka Saksamaal. Eesti äriühingul on võimalik Saksamaal maksuvabalt rentida korterit, mida kasutatakse küsimuses kirjeldatu kohaselt töölähetuseks ehk ettevõtluse eesmärgil.

Lisainfo

2 kommentaari

  • Kommentaari link Reede, 08 Detsember 2017 14:50 lisas Joosep

    Kas tekib erisoodustusmaksu oht?

  • Kommentaari link Teisipäev, 07 Veebruar 2017 14:27 lisas Olle

    Väga segane seletus, midagi ei saa aru, tädi peaks vahelduseks ilukirjandust vist lugema. Raamatupidamisuudised võiks kah mingit sorti tsensuuri kasutada es sedasorti segane tekst lugejate aega ei raiskaks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele maksunduse teemal

Maksunõunik vastab lugejate küsimustele

  • Käibemaksuarvestus Euroopa Liidu siseste teenuste ostmisel
    Käibemaksuarvestus Euroopa Liidu siseste teenuste ostmisel

    Käibemaksukohustuslasest Eesti firmale esitas raudteeveo eest arve Küprose käibekohustuslasest firma; teenuse hind oli 10 000 eurot. Jutt käib kauba veost Venemaalt Eestisse. Küprose firma esitas arve 0-protsendilise käibemaksu määraga. Kas on õige, et Eesti firma peab näitama käibedeklaratsioonil Küprose firmalt saadud teenuse maksumuse ja rakendama 20-protsendilise määraga pöördmaksustamist? Missugustes Eesti käibemaksuseaduse paragrahvides käsitletakse Euroopa Liidu (edaspidi – EL) siseste teenuste ostmist? Kas see, et teenuse osutamine ei alanud teenuse müüja riigis, st Küprosel, omab tähtsust?

  • Kas ettevõte peab maksma erisoodustust sõiduautot päevade kaupa eraisikult rendile võttes?
    Kas ettevõte peab maksma erisoodustust sõiduautot päevade kaupa eraisikult rendile võttes? Ettevõtte omanik – eraisik – annab oma sõiduauto tasu eest (tasult makstakse tulumaks) ettevõttele rendile, üle ei anta kasutusvaldust. Autoga tehakse töösõite (taxify) ja väljaspool tööaega erasõite. Kuludesse kantakse kuludokumentide alusel ainult töösõitudega seotud kütusekulud, muud autoga seotud kulud kannab eraisik. Kas ettevõte peab maksma sõiduauto erasõitudeks kasutamiselt erisoodustust? Kas sellisel juhul, kui lepingu järgi võetakse auto rendile päevade kaupa, nendel päevadel, kui tööd tehakse, ja pärast tööd auto tagastatakse, peab tasuma erisoodustust?
  • Kas füüsiline isik võib osutada Eesti firmale teenust lepingut sõlmimata?
    Kas füüsiline isik võib osutada Eesti firmale teenust lepingut sõlmimata?

    Kas füüsiline isik võib osutada Eesti firmale teenust (nt anda konsultatsiooni) lepingut sõlmimata? Missugused maksukohustused tekivad firmal, kes tasub saadud teenuste eest (nt konsultatsioon) arve alusel?

  • Mis tingimustel ei loeta töötaja eluasemekulude hüvitamist erisoodustuseks?
    Mis tingimustel ei loeta töötaja eluasemekulude hüvitamist erisoodustuseks? Tööandja (juriidiline isik) üürib juriidiliselt isikult või eraisikult korteri ja annab selle kasutada oma töötajale, kes töötab töölepingu alusel. Töötaja elukoht asub 55 km kaugusel töökohast, tema omandis ei ole selles piirkonnas eluasemena kasutatavat kinnisvara ning juriidiline isik kannab kõik üüritud korteriga seotud kulud. Kuidas toimida maksustamisel?
  • Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused ja elatis?
    Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused ja elatis? Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka ühe lapsevanema poolt teise vanema pangaarvele üle kantud elatis, kui elatise ülekandja töötasult on juba kinni peetud kõik maksud? Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes