Kolmapäev, 01 Veebruar 2017 11:29

Kas firma võib Saksamaal maksuvabalt rentida korteri?

Hinda seda artiklit
(1 hinnang)
Häli Jürimäe, vandeadvokaat
Häli Jürimäe, vandeadvokaat LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Ettevõte lähetab tihti juhatuse liiget tööülesannete täitmiseks Saksamaale. Pidev hotellide broneerimine on ettevõttele väga kulukas. Kas firma saaks Saksamaal maksuvabalt rentida korterit ja maksta üüri ettemaksuna?

Vastab Häli Jürimäe, vandeadvokaat, LEADELL Pilv Advokaadibüroo:

Käibemaksuseaduse (edaspidi – KMS) §-s 16 on sätestatud käibemaksust vabastatud teenuste ja kauba käive. Säte hõlmab ka väljaspool Eestit tekkiva teenuse käivet. KMS-i § 10 lg 4 järgi ei ole teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui osutatakse välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenust.

KMS-i § 16 lg 2 p 2 järgi ei maksustata käibemaksuga teenuste käivet, milleks on kinnisasja või selle osa üürile, rendile või kasutusvaldusse andmine. Maksuvabastust ei kohaldata majutusteenuse osutamisele ning sõidukite parkimismaja või -koha, statsionaarselt paigaldatud seadme või masina või seifi üürile, rendile või kasutusvaldusse andmisele.

Võlaõigusseaduse § 272 lg 4 p 1 järgi ei kohaldata elu- ja äriruumide üürimise kohta sätestatut majutusettevõtte ruumide ning puhkamiseks mõeldud ruumide üürilepingutele tähtajaga mitte üle kolme kuu, samuti muude ruumide ajutiseks kasutamiseks sõlmitud üürilepingutele.

KMS-i § 16 sätestatu tuleneb käibemaksudirektiivist.

Käibemaksudirektiivi (direktiivi 2006/112/EÜ) artikli 135 lg 1 (l) järgi on liikmeriikidel kohustus vabastada käibemaksust kinnisasja rendile- ja üürileandmine. Sama artikli lg 2 järgi ei kohaldu maksuvabastus majutusele hotellisektoris või sama ülesandega sektorites, ruumide ja maatükkide rendileandmisele sõidukite parkimiseks.

Seega peab eeltoodud maksuvabastus kehtima ka Saksamaal. Eesti äriühingul on võimalik Saksamaal maksuvabalt rentida korterit, mida kasutatakse küsimuses kirjeldatu kohaselt töölähetuseks ehk ettevõtluse eesmärgil.

Lisainfo

2 kommentaari

 • Kommentaari link Reede, 08 Detsember 2017 14:50 lisas Joosep

  Kas tekib erisoodustusmaksu oht?

 • Kommentaari link Teisipäev, 07 Veebruar 2017 14:27 lisas Olle

  Väga segane seletus, midagi ei saa aru, tädi peaks vahelduseks ilukirjandust vist lugema. Raamatupidamisuudised võiks kah mingit sorti tsensuuri kasutada es sedasorti segane tekst lugejate aega ei raiskaks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele maksunduse teemal

Maksunõunik vastab lugejate küsimustele

 • Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused ja elatis?
  Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused ja elatis?<em><br /></em> Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka ühe lapsevanema poolt teise vanema pangaarvele üle kantud elatis, kui elatise ülekandja töötasult on juba kinni peetud kõik maksud? Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused?
 • Millal tekib käibemaksukohustus?
  Millal tekib käibemaksukohustus? Meie ettevõte, kes ei ole käibemaksukohustuslane, kavatseb luua ärisuhted Vene ettevõttega. Lepingu järgi peab nimetatud ettevõte esitama meile iga kuu arved õiguse eest kasutada äritegevuses poolte määratletud, õiguste valdajale kuuluvate ainuõiguste kompleksi (piletisüsteem, veebileht ja IP-aadress).Kas meie ettevõttel tekib (piiratud) käibemaksukohustus?
 • Sõiduauto üürimine ja sisendkäibemaks
  Sõiduauto üürimine ja sisendkäibemaks

  Ettevõte on soetanud sõiduauto liisingufirmalt kasutusrendi alusel. Kas ettevõte saab liisingufirma arvetest 50% sisendkäibemaksu maha arvata, kui nimetatud sõiduauto üüritakse (tasu eest) ettevõtte töötajale, kes on ka juhatuse liige.

 • Hüpoteegiga korteri väljaüürimine
  Hüpoteegiga korteri väljaüürimine

  Mul on hüpoteegiga korter, mille soovin anda oma ettevõtte kasutusse ning hakata seda välja üürima. Kuidas oleks niisuguses olukorras kõige mõistlikum ja kasulikum käituda? Oleks hea, kui saaks ettekirjutuse selle kohta, mida teha erinevate võimaluste korral, et juriidiliselt oleks kõik õige.

 • Ühendusesisene teenuse soetamine
  Ühendusesisene teenuse soetamine

  Eesti käibemaksukohustuslasest ettevõte ostis Küprose  käibemaksukohustuslasest ettevõttelt 10 000 euro eest raudteeveoteenust. Tegemist oli kauba veoga Venemaalt Eestisse. Küprose ettevõte esitas arve käibemaksumääraga 0%. Kas see on õige, et Eesti ettevõte (teenuse saaja) peab Küprose ettevõttelt saadud teenust pöördmaksustama 20% käibemaksumääraga ja käibedeklaratsioonis deklareerima? Millised Eesti käibemaksuseaduse paragrahvid käsitlevad ühendusesisest teenuse soetamist? Kas see on oluline, et teenus ei alanud teenuse müüjariigis?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes