Neljapäev, 29 November 2018 11:02

Kas mittetulundusühingu arvel saab ühingu korraldatud üritusel esinejaid tulumaksuvabalt toitlustada? Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Vastab Epp Lumiste, vandeadvokaat
Vastab Epp Lumiste, vandeadvokaat Advokaadibüroo ALTERNA
Kas puhkpillibändi liikmetele, kes saavad toetust linnalt projektipõhiselt, on lubatud esinemise ajal ka toitlustust mittetulundusühingu arvel pakkuda või on oma liikmete toitlustamine maksustatav?

Vastab Epp Lumiste, Advokaadibüroo ALTERNA:

Teie küsimus puudutas puhkpillibändi liikmete mittetulundusühingu (edaspidi – MTÜ) arvel toitlustamise eest tasumisele kuuluvaid makse.
Konkreetselt küsimusele vastata ei ole võimalik, sest küsimuse püstitusest ei selgu, kas puhkpillibändi liikmed on MTÜ koostööpartnerid või on nad MTÜ töötajad. Ühtlasi jääb ebaselgeks, kas MTÜ on kantud tulumaksuseaduse (edaspidi – TUMS) § 11 lõikes 1 viidatud nimekirja.
Üldreegel maksustamisel tuleneb TuMS-i § 49 lõikest 4, mille kohaselt ei maksustata tulumaksuga TuMS-i § 11 lõikes 1 nimetatud nimekirja kantud MTÜ väljamakseid seoses külaliste või koostööpartnerite toitlustamisega. Juhul kui Teie MTÜ ei ole viidatud nimekirja kantud, kuid puhkpillibändi liikmed on koostööpartnerid või külalised, ei maksustata TuMS-i § 49 lg 4 järgi toitlustamist kuni 32 euro ulatuses kalendrikuus.
Juhul kui puhkpillibändi liikmed on MTÜ töötajad, on toitlustuskulude kandmine erisoodustus ning sellelt tuleb tasuda kõik kohalduvad maksud.

Lisainfo

1 kommentaar

  • Kommentaari link Esmaspäev, 03 Detsember 2018 11:15 lisas Inga

    Vastuses võiks välja tuua ka selle variandi, kui puhkpillibändi kuuluvad muusikud on bändi tegutsemiseks loodud MTÜ liikmed. Liikmed ei ole sama mis töötajad ega ole ka külalised või koostööpartnerid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele maksunduse teemal

Maksunõunik vastab lugejate küsimustele

  • Kas mittetulundusühingu arvel saab ühingu korraldatud üritusel esinejaid tulumaksuvabalt toitlustada?
    Kas mittetulundusühingu arvel saab ühingu korraldatud üritusel esinejaid tulumaksuvabalt toitlustada? Kas puhkpillibändi liikmetele, kes saavad toetust linnalt projektipõhiselt, on lubatud esinemise ajal ka toitlustust mittetulundusühingu arvel pakkuda või on oma liikmete toitlustamine maksustatav?
  • Mittetulundusühingust spordiklubi sponsoreerimine ja võimalikud maksud
    Mittetulundusühingust spordiklubi sponsoreerimine ja võimalikud maksud Ettevõte on mittetulundusühingust spordiklubi (kuulub tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja) sponsor ja soovib suurendada oma toetuse panust, võimaldades ühingul sponsorluse korras kasutada ainult ettevõtte töösõitudeks (maanteeametis) registreeritud sõiduautot ettevõtte töövälisel ajal. Klubi hakkab seda autot kasutama ka ainult oma klubi tegevusteks vajalikel eesmärkidel (klubi töös).
  • Kas Soomes välislähetuses viibiva töötaja majutuskulude hüvitamisega kaasnevad maksukohustused?
    Kas Soomes välislähetuses viibiva töötaja majutuskulude hüvitamisega kaasnevad maksukohustused? Kui tööandja lähetab töötaja Soome tööle, kas ta võib siis kulude kokkuhoidmiseks maksta ettevõtte üürilepingu alusel töötaja elamise eest, ilma et sellega kaasneks maksukohustused?
  • Käibemaksuarvestus Euroopa Liidu siseste teenuste ostmisel
    Käibemaksuarvestus Euroopa Liidu siseste teenuste ostmisel

    Käibemaksukohustuslasest Eesti firmale esitas raudteeveo eest arve Küprose käibekohustuslasest firma; teenuse hind oli 10 000 eurot. Jutt käib kauba veost Venemaalt Eestisse. Küprose firma esitas arve 0-protsendilise käibemaksu määraga. Kas on õige, et Eesti firma peab näitama käibedeklaratsioonil Küprose firmalt saadud teenuse maksumuse ja rakendama 20-protsendilise määraga pöördmaksustamist? Missugustes Eesti käibemaksuseaduse paragrahvides käsitletakse Euroopa Liidu (edaspidi – EL) siseste teenuste ostmist? Kas see, et teenuse osutamine ei alanud teenuse müüja riigis, st Küprosel, omab tähtsust?

  • Kas ettevõte peab maksma erisoodustust sõiduautot päevade kaupa eraisikult rendile võttes?
    Kas ettevõte peab maksma erisoodustust sõiduautot päevade kaupa eraisikult rendile võttes? Ettevõtte omanik – eraisik – annab oma sõiduauto tasu eest (tasult makstakse tulumaks) ettevõttele rendile, üle ei anta kasutusvaldust. Autoga tehakse töösõite (taxify) ja väljaspool tööaega erasõite. Kuludesse kantakse kuludokumentide alusel ainult töösõitudega seotud kütusekulud, muud autoga seotud kulud kannab eraisik. Kas ettevõte peab maksma sõiduauto erasõitudeks kasutamiselt erisoodustust? Kas sellisel juhul, kui lepingu järgi võetakse auto rendile päevade kaupa, nendel päevadel, kui tööd tehakse, ja pärast tööd auto tagastatakse, peab tasuma erisoodustust?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes