Kolmapäev, 01 Märts 2017 11:59

Kas juhatuse liikme hüved tuleb kirja panna tema lepingusse? Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Keijo Lindeberg
Keijo Lindeberg Advokaadibüroo LMP

Oleme võtnud uue juhatuse liikme ning maksame talle juhatuse liikme tasu. Kas ettevõttel on õigust juhatuse liikme lepingus ette näha ka lisahüvesid, näiteks õigust saada puhkust ja puhkusetasu?

Vastab LMP juhtivpartner Keijo Lindeberg:

Jah, juhatuse liikme lepinguga võib kokku leppida, et juhatuse liikmel on õigus saada puhkust, puhkusetasu ning määrata, kui pikk on puhkuseperiood. Kui sellistes tingimustes kokku ei lepita, siis automaatselt need juhatuse liikmele ei kohaldu, kuna töölepingu seaduse (edaspidi – TLS) § 1 lg 5 kohaselt ei kohaldata töölepingu kohta sätestatut juhatuse liikme lepingule. Seega ei kohaldu ükski TLS-is olev säte automaatselt juhatuse liikmele ning selleks, et nendes tingimustes kokku leppida, peaksid need olema selgesõnaliselt juhatuse liikme lepingus kirjas.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele õiguse teemal

Juristid ja advokaadid vastab lugejate küsimustele

 • Milleks on tööraamat vajalik ja mida sellega praegu teha?
  Milleks on tööraamat vajalik ja mida sellega praegu teha?

  Milleks on tööraamat vajalik ja mida sellega praegu teha?

 • Mida teha, kui korteriühistu juhatus ei vasta küsimustele?
  Mida teha, kui korteriühistu juhatus ei vasta küsimustele?

  Olen pensionär. Oleme elanud abikaasaga maja 5. korruse korteris üle 30 aasta. Pärast 7. korrusel asuvas korteris tehtud euroremonti ei ole meie köögis ventilatsiooni juba üle kümne aasta. Nüüd aga, alates kütteperioodi algusest ei tööta küte WC-s ja vannitoas pärast järjekordset korteriremonti 7. korrusel. Oleme kogu püstakuga pöördunud korteriühistu poole nii suuliselt kui ka kirjalikult, kuid vastust pole saanud. Kuigi korteriühistu juhatuses on seadmete tehnilise korrasoleku eest vastutav isik, kes saab regulaarselt palka. Kas oskate soovitada, kuhu võiksime abi saamiseks pöörduda?

 • Üürnik võib kahju käsitleda tüüptingimusena
  Üürnik võib kahju käsitleda tüüptingimusena

  Kas lepingu lõpetamisega kaasneva kahju hüvitamist saaks käsitleda tüüptingimusena?

 • Kas juhatuse liikme hüved tuleb kirja panna tema lepingusse?
  Kas juhatuse liikme hüved tuleb kirja panna tema lepingusse?

  Oleme võtnud uue juhatuse liikme ning maksame talle juhatuse liikme tasu. Kas ettevõttel on õigust juhatuse liikme lepingus ette näha ka lisahüvesid, näiteks õigust saada puhkust ja puhkusetasu?

 • Kas igasuguse laenu andva ettevõtte peab registreerima krediidiasutuseks?
  Kas igasuguse laenu andva ettevõtte peab registreerima krediidiasutuseks?

  2015. aastal olid ettevõtte põhitegevusteks ehitustööd. 2016. aastal ehitustöödega enam ei tegelda, vaid antakse laenu eraisikutele. Kas sellisel juhul on ettevõtte põhitegevuseks automaatselt laenude andmine ning ettevõte tuleb registreerida krediidiasutuseks? Muidugi ei soovi ettevõte ennast registreerida, sest seda tegevust pole kaugemas perspektiivis kavas jätkata. Pealegi, kas niisuguses olukorras tuleb laenuintressid kajastada müügituluna, mitte finantstuluna?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes