Kolmapäev, 01 Märts 2017 11:59

Kas juhatuse liikme hüved tuleb kirja panna tema lepingusse? Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Keijo Lindeberg
Keijo Lindeberg Advokaadibüroo LMP

Oleme võtnud uue juhatuse liikme ning maksame talle juhatuse liikme tasu. Kas ettevõttel on õigust juhatuse liikme lepingus ette näha ka lisahüvesid, näiteks õigust saada puhkust ja puhkusetasu?

Vastab LMP juhtivpartner Keijo Lindeberg:

Jah, juhatuse liikme lepinguga võib kokku leppida, et juhatuse liikmel on õigus saada puhkust, puhkusetasu ning määrata, kui pikk on puhkuseperiood. Kui sellistes tingimustes kokku ei lepita, siis automaatselt need juhatuse liikmele ei kohaldu, kuna töölepingu seaduse (edaspidi – TLS) § 1 lg 5 kohaselt ei kohaldata töölepingu kohta sätestatut juhatuse liikme lepingule. Seega ei kohaldu ükski TLS-is olev säte automaatselt juhatuse liikmele ning selleks, et nendes tingimustes kokku leppida, peaksid need olema selgesõnaliselt juhatuse liikme lepingus kirjas.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele õiguse teemal

Juristid ja advokaadid vastab lugejate küsimustele

  • Kas Eesti firma omaniku ettevõtlusega seotud sõidu- ja majutuskulusid tohib lugeda ettevõtlusega seotud kuludeks?
    Kas Eesti firma omaniku ettevõtlusega seotud sõidu- ja majutuskulusid tohib lugeda ettevõtlusega seotud kuludeks? Kas Eesti firma omaniku ettevõtlusega seotud sõidu- ja majutuskulusid tohib lugeda ettevõtlusega seotud kuludeks juhul, kui firma omanik peab oma reisi üksnes firma huvides sooritatuks? Selliseid kulusid on tekkinud nii Eestis kui ka välismaal. Kas sellisel juhul omab tähtsust, mis riigi resident on firma omanik?
  • Kohtutäituri esitatud sunnirahahoiatus
    Kohtutäituri esitatud sunnirahahoiatus

    Olen tööandja ning sain mitu kirja kohtutäiturilt, mis on seotud töötaja sissetuleku arestimisega. Sain ka sunniraha hoiatuse. Arestimisaktis on kirjas, et sissetulekut ei arestita, kui see on väiksem kui kuupalga alammäär. Aga kui see on kuupalga alammääraga võrdne? Kuidas ma pean tegutsema, kui töötaja saab miinimumpalka? Kas tohib kinni pidada kohtutäituri nõutud summasid?  Töötaja on rahvusvaheline autojuht ja saab ka päevaraha. Kas päevaraha loetakse ka sissetulekuks?

  • Mis tingimustel saab korteriühistu juhatus tagasi astuda?
    Mis tingimustel saab korteriühistu juhatus tagasi astuda? Korteriühistu juhatus tahab tagasi astuda, kuid üldkoosolek ei suuda leida uusi juhatuse liikmeid. Kas korteriühistu juhatusel on mingi võimalus enda kohustused lõpetada?
  • Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida ühistu juhatuselt näha ühistu dokumente?
    Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida ühistu juhatuselt näha ühistu dokumente?

    Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida korteriühistu juhatuselt igakuiselt näha saabunud arveid ja pangaväljavõtet ning üldkoosoleku protokolle? Kui jah, siis kuidas peaks need avalikustama?

  • Hinnaerinevus tuleb maksustada
    Hinnaerinevus tuleb maksustada

    Ühel ja samal isikul on kaks ettevõtet. Ühel ettevõttel on soetatud maa ning omanik soovib selle maa ümber vormistada teisele talle kuuluvale ettevõttele. Kas ja millistel tingimustel on see lubatud?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes