Kolmapäev, 19 Aprill 2017 17:10

Mida teha, kui korteriühistu juhatus ei vasta küsimustele? Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Tatjana Kalin, jurist
Tatjana Kalin, jurist Emirlin Consult

Olen pensionär. Oleme elanud abikaasaga maja 5. korruse korteris üle 30 aasta. Pärast 7. korrusel asuvas korteris tehtud euroremonti ei ole meie köögis ventilatsiooni juba üle kümne aasta. Nüüd aga, alates kütteperioodi algusest ei tööta küte WC-s ja vannitoas pärast järjekordset korteriremonti 7. korrusel. Oleme kogu püstakuga pöördunud korteriühistu poole nii suuliselt kui ka kirjalikult, kuid vastust pole saanud. Kuigi korteriühistu juhatuses on seadmete tehnilise korrasoleku eest vastutav isik, kes saab regulaarselt palka. Kas oskate soovitada, kuhu võiksime abi saamiseks pöörduda?

Vastab Tatjana Kalin, Emirlin Consult:

Kui korteriomanik on korduvalt pöördunud kirjaliku avaldusega korteriühistu juhatuse poole, kuid pole saanud vastust või tema küsimust ei ole võetud arutamisele üldkoosolekul, et vastu võtta otsus teha remonti korteriühistu remondifondi arvelt, tuleb esitada kohtusse korteriühistu vastu hagi.

Samuti võib majas luua algatusrühma, kes peab mittetulundusühingute seaduse § 20 lg 3 kohaselt koosnema vähemalt 1/10 korteriühistu liikmetest erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumiseks. Selleks peab algatusrühm esitama korteriühistu juhatusele kirjaliku avalduse, kus on märgitud erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumise põhjus ja üldkoosoleku päevakord.

Kui juhatus erakorralist üldkoosolekut kokku ei kutsu, võivad taotlejad seda ise teha samas korras juhatusega. Seega saab seda küsimust lahendada kohtusse pöördumata.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Viimased vastused lugejate küsimustele õiguse teemal

Juristid ja advokaadid vastab lugejate küsimustele

 • Kohtutäituri esitatud sunnirahahoiatus
  Kohtutäituri esitatud sunnirahahoiatus

  Olen tööandja ning sain mitu kirja kohtutäiturilt, mis on seotud töötaja sissetuleku arestimisega. Sain ka sunniraha hoiatuse. Arestimisaktis on kirjas, et sissetulekut ei arestita, kui see on väiksem kui kuupalga alammäär. Aga kui see on kuupalga alammääraga võrdne? Kuidas ma pean tegutsema, kui töötaja saab miinimumpalka? Kas tohib kinni pidada kohtutäituri nõutud summasid?  Töötaja on rahvusvaheline autojuht ja saab ka päevaraha. Kas päevaraha loetakse ka sissetulekuks?

 • Mis tingimustel saab korteriühistu juhatus tagasi astuda?
  Mis tingimustel saab korteriühistu juhatus tagasi astuda? Korteriühistu juhatus tahab tagasi astuda, kuid üldkoosolek ei suuda leida uusi juhatuse liikmeid. Kas korteriühistu juhatusel on mingi võimalus enda kohustused lõpetada?
 • Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida ühistu juhatuselt näha ühistu dokumente?
  Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida ühistu juhatuselt näha ühistu dokumente?

  Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida korteriühistu juhatuselt igakuiselt näha saabunud arveid ja pangaväljavõtet ning üldkoosoleku protokolle? Kui jah, siis kuidas peaks need avalikustama?

 • Hinnaerinevus tuleb maksustada
  Hinnaerinevus tuleb maksustada

  Ühel ja samal isikul on kaks ettevõtet. Ühel ettevõttel on soetatud maa ning omanik soovib selle maa ümber vormistada teisele talle kuuluvale ettevõttele. Kas ja millistel tingimustel on see lubatud?

 • Lepingu lõpetamiseks tuleb leida alus
  Lepingu lõpetamiseks tuleb leida alus

  Müüsime kliendile oma toote ‒ professionaalse väljaande aastatellimuse pluss kõik, mis sellega on seotud veebilehel (ligipääsud materjalidele, artiklitele ja teenustele, mida tavalugeja ei saa). Klient sai esimese numbri ja kõik paroolid. Nüüd ta tahab tellimusest loobuda. Kas tal on õigus seda teha?