Neljapäev, 03 Jaanuar 2013 09:31

Töötuskindlustusmakse määr alanes uuest aastat 3%-ni

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

raha03detsVastavalt valitsuses mullu septembri lõpus kinnitatud otsusele alanes töötuskindlusmakse määr uuest aastast kolmele protsendile varasema 4,2% asemel.

Vastavalt valitsuses mullu septembri lõpus kinnitatud otsusele alanes töötuskindlusmakse määr uuest aastast kolmele protsendile varasema 4,2% asemel.

Valitsuse kinnitatud eelnõu järgi tuleb tänavu töötuskindlustusmakse määrast kindlustatult kaks protsenti ja tööandjalt üks protsent.

Töötuskindlustusmakse määrad olid seni püsinud muutumatuna alates 2009. aasta 1. augustist. Kindlustatu töötuskindlustusmakse määr oli möödunud aasta lõpuni 2,8 ja tööandja töötuskindlustusmakse määr 1,4 protsenti, kokku 4,2 protsenti.

Töötuskindlustusmakse määrad tagavad valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel 2013. aastaks vahendid töötuskindlustuse seaduse alusel hüvitiste maksmiseks ja töötukassa ülesannete täitmiseks. Need maksemäärad tagavad ka 2013. aastal töötukassa vabade vahendite mahu suurendamise, mis on vajalik töötuskindlustuse süsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks.

Töötuskindlustusmaksete laekumist planeeritakse 2013. aastaks 158,5 miljonit eurot.

Töötuskindlustuse seaduse kohaselt kehtestab valitsus kindlustatu ja tööandja töötuskindlustusmakse määrad hiljemalt jooksva kalendriaasta 1. detsembriks.

Lisaks kehtestas valitsus mullu septembris tööturuteenuste ja -toetuste sihtkapitali ülekantavate vahendite määra 2013. aastaks.

Eelnõu kohaselt kantakse 2013. aastal tööturuteenuste ja -toetuste sihtfondi 17,8 protsenti töötuskindlustushüvitise sihtfondi laekunud töötuskindlustusmaksetest ning 17,8 protsenti koondamise ja tööandja maksejõuetuse puhul makstavate hüvitiste sihtfondi laekunud töötuskindlustusmaksetest. 2012. aastal oli mõlemaks määraks 16,1 protsenti.

Sihtkapitali ülekantavate vahendite määr on seotud töötuskindlustusmakse määraga. Kui 2013. aasta töötuskindlustusmakse määr on kolm protsenti ja töötuskindlustusmakseid laekub 158,5 miljonit eurot, kantakse sihtkapitali üle 28,2 miljonit eurot.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Maksud viimased materjaalid

Sellest osast leiate te kasulikke materjale raamatupidamisarvestuse teemal. Siin esitatud artiklid ja juhendid on koostatud audiitorite, maksukonsultantide ja teiste spetsialistide poolt.

Rubriigi Maksud ja raamatupidamine viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid maksude ja raamatupidamise teemal

 • MTA: maksuvaba tulu soovitakse kätte saada ühekorraga
  MTA: maksuvaba tulu soovitakse kätte saada ühekorraga

  Maksu- ja tolliameti (MTA) läbiviidud küsitlus näitab, et pooled maksuvaba tulu kasutamisest loobunud inimesed on teinud seda soovist saada soodustus kätte ühekorraga peale tulude deklareerimist.

 • Tähtsad muudatused maksukorralduses 2019
  Tähtsad muudatused maksukorralduses 2019

  Maksuhalduril tekib võimalus kulude kokkuhoidu ja koormuse vähendamist silmas pidades koostada automaatseid haldusakte ja muid dokumente.

 • Üüritehingute maksukäsitlus
  <span class="green_key"></span>Üüritehingute maksukäsitlus Tulumaksuseaduse (edaspidi – TuMS) § 16 lõige 1 sätestab, et tulumaksuga maksustatakse üür, rent, tasu hoonestusõiguse seadmise ja reaalkoormatise talumise eest ning seadusest või tehingust tuleneva eseme kasutamise piirangu talumise eest saadud muu tasu.
 • IFRS 15: viis põhisammu
  <span class="green_key"></span>IFRS 15: viis põhisammu Palju ettevõtteid tegeleb kaubaveo ja kaupade hoiustamisega. Klientidega sõlmivad sellised firmad peamiselt pikaajalised lepingud. Nagu teada, jõustus 1. jaanuarist 2018 uus rahvusvaheline standard IFRS 15, mis reguleerib ostjatega sõlmitud lepingute alusel saadud tulude kajastamist. Selles artiklis selgitamegi, kuidas uut standardit IFRS 15 praktikas ellu rakendada. Ühtlasi anname ülevaate sellest, millist mõju avaldab nimetatud standardi alusel tulude arvestamine maksustamisele Eestis.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes