Profiblogi
Kolmapäev, 26 Aprill 2017 15:49 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
Alates 5. aprillist käivitas SEB Elu- ja Pensionikindlustus eksperimendi, mille raames proovivad kolme erineva põlvkonna esindajad elada kuu aega Eesti riigipensionist.
Teisipäev, 25 Aprill 2017 15:50 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
SEB uuringu „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter“ (Baltic Business Outlook) tulemustest selgus, et kaks kolmandikku Eesti kuni kolme aasta vanustest ettevõtetest prognoosib 2017. aasta käibeks kuni 50 000 eurot.
Esmaspäev, 24 Aprill 2017 15:31 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Meie isikuandmete kaitse üldmääruse teemalise TOP10 blogisarja seitsmes osa kirjeldab määrusest ettevõtjale tulenevat kohustust luua ettevõttes juhtkonnast sõltumatu andmekaitseametniku tööpost.

Reede, 21 Aprill 2017 11:33 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Asjaõigusseaduse § 156 lg 1 järgi on omanikul, kelle kinnisasjale puudub vajalik juurdepääs avalikult kasutatavalt teelt või kinnisasja eraldi seisvalt osalt, õigus nõuda juurdepääsu üle võõra kinnisasja. Juurdepääsu asukoht, kasutamise tähtaeg ja tasu määratakse maaomanike kokkuleppel. Kui kokkulepet ei saavutata, määrab juurdepääsu ja selle kasutamise tasu kohus.

Neljapäev, 20 Aprill 2017 15:11 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Rahandusministeeriumil valmis märtsi lõpus järjekordne riikliku vanaduspensioni, kohustusliku kogumispensioni ja vabatahtliku kogumispensioni statistika kokkuvõte.

Kolmapäev, 19 Aprill 2017 09:32 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Diskrimineerimise keeld töösuhetes on eelkõige kantud võrdse kohtlemise põhimõttest, mis on isiku põhiõigusena sätestatud Eesti Vabariigi põhiseaduse §-s 12. Siiski on seadusandja pidanud vajalikuks ka eriseaduste loomist, et tagada töösuhetes diskrimineerimise keelu osas suurem selgus ning ühtlasi tõhusam õiguste kaitse keelu rikkumise puhuks.

Teisipäev, 18 Aprill 2017 12:33 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Ilmselt on vältimatu, et peaaegu iga inimene sattub kunagi olukorda, kus ta on kinnisasja omanikuks vähemalt ajutiselt ja selliselt, et seda omandit tuleb jagada sugulase, elukaaslase või naabriga. Kõige sagedamini saabub see hetk pärandvara jagamisel aga ka kooselu ajal ühiselt soetatud vara jagamisel.

Kolmapäev, 12 Aprill 2017 13:28 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
Tartumaa noormees Paavo Otsus läks 12 aastat tagasi Šotimaale maasikaid korjama, et õpingute jaoks raha koguda. Praegu on ta Eesti ühe suurema maasikafarmi omanik. Viimaste aastatega on Otsus oma ettevõttesse investeerinud ligi miljon eurot.
Teisipäev, 11 Aprill 2017 13:20 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Mis saaks olla parim viis olulise töötaja lojaalsuse tagamiseks ning temas tõelise omanikutunde tekitamiseks, kui talle ettevõttes osaluse andmine. Tulevikus tööandja osaluse saamine on võtmetöötajale oluline motivaator ning erinevate seadusmuudatustega on seda ka maksualaselt soodustatud.

Reede, 07 Aprill 2017 14:11 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
  • Nafta ja toiduained olid maailmaturul märtsis odavamad kui veebruaris
  • Eesti ja euroala alusinflatsioon püsib endiselt aeglane
Teisipäev, 04 Aprill 2017 13:29 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
Korteriühistutel on võimalik taotleda toetust oma kodumaja rekonstrueerimiseks. Lisaks väiksematele küttearvetele ja hoone eluea pikenemisele, võib see mõnedes piirkondades tõsta ka kinnisvara hinda.
Esmaspäev, 03 Aprill 2017 13:57 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
Kui jaemüügi kasv on kiire inflatsiooni ja pisut aeglasema palgakasvu tõttu pidurdunud, siis tööstusettevõtete tootmismahu tõus on uue aasta esimestel kuudel jätkunud. Tugevamad majandusnäitajad Euroopas lubavad ennustada selle trendi jätkumist.
Kolmapäev, 29 Märts 2017 11:44 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
Eesistumine läheneb suure kiirusega. Kas oleme valmis ja mida teeme?
Teisipäev, 28 Märts 2017 10:55 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
Dividendide maksmine oma firmast on lihtne ja mis peamine – meeldiv. Siiski varitseb siin terve hulk ohte, millest tasub sekelduste vältimiseks hoiduda. Halvimal juhul tähendavad need eksimused maksuhalduri külastust, lisaraha otsimist või koguni dividendide tagasimaksmist. Hüva nõu annavad maksu- ja ärinõustamisteenuseid pakkuva ettevõtte BDO Eesti asjatundjad SEB profiblogis.
Teisipäev, 28 Märts 2017 10:00 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)
Taasiseseisvunud Eesti esimese portselannõude sarja autor Liisu Arro kogus ühisrahastusplatvormil Fundwise üle 75 000 euro ning sai kampaania lõppedes kohe veel ühe 15 000 eurose lisainvesteeringu. Sealjuures oli noorim investor 18-aastane ja vanim 75.
Esmaspäev, 27 Märts 2017 13:24 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Teatavasti on käimasoleva haldusreformi kriitiliseks tingimuseks, et tekkivates omavalitsustes oleks reeglina vähemalt 5000 elanikku. Elanikelt väiksemad omavalitsused, mis 1. jaanuariks 2017 ei olnud vabatahtliku ühinemise teed läinud ja millele ei kohaldata ka seaduses ette nähtud erandeid, tuleb nüüd aga kellegagi Vabariigi Valitsuse algatusel ühendada.

Neljapäev, 23 Märts 2017 11:34 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Peame oluliseks, et riigihankeid puudutav seadusandlus oleks ajakohane, arvestaks valdkonna kiirete arengutega ja toetaks hangete korraldust optimaalselt, kirjutavad rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja Kristel Mesilane ja rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabiosakonna nõunik Karoli Niilus ministeeriumi blogis.

Kolmapäev, 22 Märts 2017 11:57 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Kati Voomets kirjutab Swedbanki blogis, et ajal, mil kommertspankade intressimäärad hoiustele on jätkuvalt nullilähedased, on paljud hoiustajad hakanud otsima alternatiivseid võimalusi oma raha paigutamiseks.

Teisipäev, 21 Märts 2017 10:38 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Vandeadvokaat Ants Nõmper, Ellex Raidla juhtivpartner vastab Eesti Advokatuuri blogis küsimustele.

Reede, 17 Märts 2017 11:31 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Eesti pankade internetiteenuste võidukäik algas rohkem kui 20 aastat tagasi, kui klientidele väljastati internetipangas tehingute tegemiseks esimesed koodikaardid. Tänaseks on lisandunud enda identifitseerimiseks uusi ja turvalisemaid vahendeid ning koodikaartidest saab lähiaastatel ajalugu, kirjutab vabakutseline ajakirjanik Gerli Ramler SEB blogis.

Neljapäev, 09 Märts 2017 09:51 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Ettevõtte nimi kannab endaga suurt osa firma identiteedist. Seega tuleks nime valida hoolikalt ja pikaks ajaks. Kuigi hilisem nimemuutus on võimalik, võib see minna  kalliks maksma ja tuua vahel kaasa isegi klientide kaotuse, kirjutab Tiina Nuum SEB blogis.

Kolmapäev, 08 Märts 2017 10:29 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Sooline palgalõhe on Eestis probleem, kuid see ei tulene pelgalt diskrimineerimisest, kirjutab Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja keskpanga blogis.

Kolmapäev, 08 Märts 2017 09:27 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Statistikaameti andmetel oli Eestis sooline palgalõhe 2015. aastal 22%, st naiste tunnitasu oli ligi viiendiku väiksem kui meestel. Naistepäeva puhul otsis Statistikaamet välja need ametialad, kus naised teenivad sama ametiala meestest rohkem, kirjutavad Statistikaameti metoodika ja analüüsi osakonna juhataja Kaja Sõstra ning Statistikaameti juhtivstatistik Kai Maasoo ameti blogis.

Reede, 03 Märts 2017 14:14 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

1940. aastatel arutleti keskpankade koostöö olulisuse üle rahvusvahelise likviidsuse tagamisel ja majandusliku stabiilsuse saavutamisel, rõhutati usalduse rolli majanduspoliitikas ning püüti mõista ujuva ja fikseeritud vahetuskursi eeliseid ja puuduseid. Need teemad on aga päevakorral ka aastal 2017. Rõhuasetused on küll muutunud, kuid teemad jäänud paljuski samaks. Tagasivaade tolleaegsele diskussioonile ei paku huvi mitte ainult ajaloolastele, vaid aitab meil mõista ka tänapäevaseid probleeme ja leida võimalikke lahendusi, kirjutab Eesti Panga ökonomist Lenno Uusküla oma blogis.

Kolmapäev, 01 Märts 2017 10:57 (Loe ka teisi selle spetsialisti artikleid)

Kuigi uue auto ostmine esindussalongist on kindel ja väga paljudel juhtudel ka mõistlik ja eelistatav valik, tasub teatud juhtudel kaaluda ka kasutatud auto ostmist ettevõttele, kirjutab Mihkel Külaots SEB foorumis.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes