13.06.2018 Kolmapäev

Paindlik tasustamine – stiimul töötajatele

Iga inimest on võimalik töö tegemisel motiveerida. Motiveerimise võimalusi on väga palju: näiteks tunnustamine ja tähelepanu, personaalne juhendamine, koolitamine, karjääriredel, meeldiv töökeskkond, ühised koosviibimised, vabad päevad, meened, sümbolid jne, seda loetelu võiks lõpmatuseni jätkata.

Aldo Vassar, advokaat
Aldo Vassar, advokaat Foto: Advokaadibüroo LINDEBERG

Kui minna tänavale ja inimeste käest vahetult küsida, mis neid nende töö tegemisel rohkem motiveeriks, ei pea sugugi selgeltnägija olema, et mõista: suure tõenäosusega vastaks enamik inimesi: rohkem raha. Heale tööle vastav tasu on hädavajalik, ilma selleta ei saa. Motiveerituse puudumisel on negatiivne seos tööjõu voolavuse, töölt puudumise, tööõnnetuste, töötajate stressi ja läbipõlemisega. Seega on kindlasti ka tööandja huvides töötajaid rohkem motiveerida. Käesoleva artikli eesmärk on käsitleda paindliku töötasustamise aluseid, mis mõjuksid töötajatele motiveerivalt.

Töötasustamine töölepingu seaduse järgi

Töötasustamine, sealhulgas töötasustamisega seotud tagatised ja hüvitised, on sätestatud töölepingu seaduses. Seadus ei anna töötasu mõiste määratlust ega täpset sisu, kuigi räägib töö eest makstavast tasust, milles on kokku lepitud, sealhulgas ka tasust majandustulemustelt ja tehingutelt.

Täismahus artiklit saate lugeda peatselt ilmuvast Plussi uuest numbrist.

Kui Te ei ole paketti "Raamatupidamisuudised" selleks aastaks või teiseks poolaastaks veel jõudnud tellida, saate seda teha SIIT. Tellides paketi kuni 21. juunini, saate valida endale tasuta videoseminari väärtusega 49 €+KM.