Esmaspäev, 02 Aprill 2018 09:01

Riik toetab ettevõtteid päikesepaneelide soetamisel 1,4 miljoniga

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse eelnõu järgi võivad väljaspool Tallinna tegutsevad ettevõtted hakata KredExi kaudu taotlema kuni 30 000 euro suurust toetust päikesepaneelide soetamiseks - toetust rahastatakse riigieelarvest ja käesoleval aastal on selleks otstarbeks ette nähtud 1 400 000 eurot.

Eelnõu kohaselt on toetuse määr kuni 30 protsenti projekti abikõlblikest kuludest ning maksimaalne toetussumma on 30 000 eurot taotleja kohta.

Kui meetmest kasu saanud projektid on kõik maksimaalse võimsusega ehk 200 kW, saab toetada kokku 47 projekti, seisab eelnõu seletuskirjas. Toetust taotlevad ettevõtjad peavad asuma väljaspool Tallinna. Seega saavad toetusest kasu esmajoones väiksema keskmise sissetulekuga regioonides paiknevad ettevõtted.

Toetus ei laiene ettevõtjatele, kes tegutsevad kalandus- ja vesiviljelussektoris ning ettevõtjatele, kes tegelevad põllumajandustoodete esmase tootmise, töötlemise ja turustamisega.

Päikeseelektri tootmisseadme kasutamine toob kaasa taotleja püsikulude alanemise, kuna päikesest toodetud elektri eest, mida ise ära tarbitakse, ei pea maksma võrgutasusid, aktsiisi ja käibemaksu, mistõttu saavad ettevõtted olla selle võrra konkurentsivõimelisemad.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes