tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Teisipäev, 13 Juuni 2017 12:05

Sõiduautode erakasutust tuleb uut moodi maksustama hakata

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Leinonen Estonia, advokaadibüroo
Leinonen Estonia, advokaadibüroo

Sõiduautode erakasutust tuleb uut moodi maksustama hakata alates 01.01.2018 24. mai

Auto kilovati hind on 1,96 eurot. Tööandja auto eratarbeks kasutamisel tasutavad maksud hakkavad edaspidi sõltuma üksnes sõiduauto võimsusest ja vanusest (mitte läbitud vahemaast) ning sõidupäeviku nõue kaotatakse. Tulevikus ei ole enam tähtis, mitu kilomeetrit autoga erasõite tehakse, vaid see, kui vana kasutatav auto on.

Auto kilovati hinnaks määratakse 1,96 eurot, millest kujuneb erisoodustuse maksukohustuseks (tulu- ja sotsiaalmaks) 1,3 eurot ühe kilovati kohta kuus. Kui sõiduauto on üle viie aasta vana, siis vähendatakse erisoodustuse hinda täiendavalt 25%.

Sõidupäeviku pidamise kohustus kaob.

Tulumaksuseaduse muudatusega plaanitakse lisaks sõidupäeviku pidamise kohustuse kaotamisega, kaotada töötaja võimalus hüvitada tööandjale firmaautoga tehtud sõitude kulutused. Teiste sõnadega, kui sõidad tööandja autoga erasõite, siis on see igal juhul erisoodustus, hoolimata sellest, et oled nõus ja soovid selle eest tööandjale tasuda.

Märge liiklusregistrisse.

Tulevikus tuleb firmaauto omanikul teha nende sõiduautode kohta liiklusregistrisse märge, millega erasõitude tegemine on välistatud (tööandja garanteerib). Esialgne rahandusministeeriumi auto numbrimärkide erimärgistamise mõte on asendunud registrikande tegemise nõudega. Kusjuures seaduse seletuskiri lubab, et maksuhaldur teeb maksumaksjatele tulevikus juhendi, kuidas saab tõendada, et erasõite ei tehta.

Seadusemuudatused on läbinud Riigikogus esimese lugemise ja seadus on plaanitud jõustada alates 01.01.2018.

2 kommentaari

  • Kommentaari link Reede, 16 Juuni 2017 15:02 lisas ettevõtja

    Rõõmuga maksame kõik maksud ja toidame ametnike armeed.

  • Kommentaari link Teisipäev, 13 Juuni 2017 16:31 lisas mm

    Oletame et ettevõtja pole eriti rikas, soetab endale vana auto , ütleme 3000 eest, võimsus näiteks 110. Autokulud kuus jäävad ka kõvasti alla 100 euro, võib olla ühe paagitäie bensiini kulutab
    Aastas peaks ta erisoodustusmaksu tasuma ca 1300 eurot, ehk et kolme aasta jooksul maksab ta riigile maksu rohkem kui auto üldse maksis..see pole ju ka normaalne.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes