Esmaspäev, 09 Aprill 2018 11:04

Maksuameti juhendiga õigust ei loo

Maksuameti juhend OÜ-de maksustamise asjus on appikarje seadusandja tegevusetuse pärast.

Härra X valitakse osaühingu juhatuse liikmeks. Juhatuse liige on rahul: ta on valitud kolmeks aastaks ja poolte vahel on kokkulepe märkimisväärse suurusega juhatuse liikme tasu maksmiseks. Ühel päeval aga esitavad osanikud ootamatult juhatuse liikme tasu tagastamise nõude. Ennekuulmatu? Mitte päris.

Oleme võtnud uue juhatuse liikme ning maksame talle juhatuse liikme tasu. Kas ettevõttel on õigust juhatuse liikme lepingus ette näha ka lisahüvesid, näiteks õigust saada puhkust ja puhkusetasu?

Minu kaheteistaastase töökogemuse vältel on alati selgelt eristatud töötaja ja juhatuse liikme õigussuhteid. Tuleneb ju ka töölepingu seadusest otsesõnu, et juriidilise isiku juhtorgani liikme kohustuste täitmiseks sõlmitavale lepingule ei kohaldata töölepingu seadust (töölepingu seaduse § 1 lg 5).

Läti parlament kiitis neljapäeval heaks seaduseparandused, mille järgi võib ebaseaduslikku palka maksvate firmade juhatuse liikmeid trahvida 140-2100 euroga.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes