Neljapäev, 15 September 2011 20:33

Kande tegemine tööraamatusse

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Praegu ei ole Eestis vaja pidada tööraamatut. Kas ettevõtte juhataja saab keelduda märkimast tööraamatusse seda perioodi, mil töötaja selles ettevõttes töötas? Elus võib kõike juhtuda, näiteks kui ma soovin mujale, näiteks Leetu elama minna.

Vastavad Expert2Expert spetsialistid:

Tõepoolest ei kohusta uus töölepingu seadus tööandjat tööraamatusse kannet tegema. Samas võiks tööandja töötaja sellisele palvele vastu tulla, sest tööandjat see ei mõjuta.
 
Tööraamatu pidamise kohustus kaotati seepärast, et juba aastaid ei ole tööraamat aluseks pensioniõigusliku ja pensionikindlustusstaaюi määramisel. Need andmed kogutakse eelkõige laekunud sotsiaalmaksu andmetest. Andmed kantakse riiklikku pensionikindlustuse registrisse. Seda registrit peab sotsiaalkindlustusamet ning selle ameti poole tuleks ka tööstaaюi tõendamiseks pöörduda.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Töösuhted ja tööõigus teised artiklid

Sellest osast leiate artikleid töösuhete kohta ja juhendeid, mille on koostanud juristid, töösuhete asjatundjad ja teised nõustajad.

 • Katseaja märkimise vajalikkus

  Sain tööandjalt töölepingu, kus kirjas, et leping on tähtajatu, kuid katseaja kohta ei ole ridagi. Kas uue tööseaduse järgi ei märgitagi enam katseaega?

  Vastab Ülle Kool, Ida inspektsiooni tööinspektor-jurist:

 • Töötaja vastutus konkurentsikeelu rikkumise eest Riigikohtu praktikas
  Tambet Laasik, advokaat, Advokaadibüroo Aivar Pilv Tambet Laasik, advokaat,
  Advokaadibüroo Aivar Pilv


  Kõige üldisemalt on töötaja konkurentsikeeld seadusest või lepingust tulenev isiku eneseteostusvabaduse piirang. Töölepingu seadus sätestab, et konkurentsipiirangu kokkuleppe sõlmimise korral ei tohi töötaja töötada tööandjaga samal tegevusalal ega isiku juures, kes on tööandja konkurendiks. Kuna konkurentsikeeld on olemuslikult töötaja tegevusala või töökoha vaba valiku piiramine, peab selle eest maksma tasu, mille suurus peab olema õiglane ja kompenseerima töökohavaliku piirangut (vt nt Riigikohtu 14. märtsi 2005. a otsus tsiviilasjas nr 3-2-1-14-05, p 13; Riigikohtu 16. novembri 2005. a otsus tsiviilasjas nr 3-2-1-115-05, p 23). Ühtlasi on tasu maksmine ka töötaja konkurentsikeelu kehtivuse eelduseks.
 • Töötaja vastutus uues töölepingu seaduses

  Mari Rask,
  Heli Raidve,
  Heli Raidve Tööõigusabi AS


  Avaldatud: Raamatupidamisuudised nr 3, 2009

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes