03.06.2013 Esmaspäev

Kuumus niidab jalust

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Kuumus niidab jalustSuve saabudes seisame igal aastal silmitsi probleemiga, kuidas palava ilmaga tööl hakkama saada. Paljudes majandussektorites on suvine periood kõrghooajaks, mille najal elatakse üle raske talveperiood. Seega ei ole oodata töökoormuse vähenemist ega lootust suvisele puhkusele. Mis aga ikkagi teha, et palavus ei tapaks?

Suve saabudes seisame igal aastal silmitsi probleemiga, kuidas palava ilmaga tööl hakkama saada. Paljudes majandussektorites on suvine periood kõrghooajaks, mille najal elatakse üle raske talveperiood. Seega ei ole oodata töökoormuse vähenemist ega lootust suvisele puhkusele. Mis aga ikkagi teha, et palavus ei tapaks?

Siinkohal vaatad töötajad tihtipeale tööandja otsa ning seda õigustatult. Nimelt töötervishoiu ja tööohutuse seaduse (edaspidi TTOS) kohaselt peab tööandja kujundama ja sisustama töökoha selliselt, et oleks võimalik vältida tööõnnetusi ja tervisekahjustusi ning säilitaks töötaja töövõime ja heaolu. Töökoha õhutemperatuur ja –niiskus ning õhu liikumise kiirus peavad olema tööülesande täitmiseks sobiv, tagada tuleb töökohtade varustatus värske õhuga.

Tööinspektsiooni tööinspektor Märt Nael sõnul puuduvad ettevõtetel tihtipeale rahalised vahendid ventilatsioonisüsteemide ehitamiseks ja konditsioneeride paigaldamiseks. Samas ei nõua inimlike tingimuste loomine alati suuri rahalisi vahendeid, vaid veidike nuputamist ning koostööd töötajate ja tööandja vahel.

„Vastastikusel kokkuleppel on võimalikud erinevad lahendused. Suureks abiks on perioodiliste vaheaegade tegemine. Raske füüsilise töö puhul on soovitav teha jahutavaid protseduure. Kaaluda tasub tööaja ajutist muutmist, s.t. alustada tööpäevaga hommikul varem ning pidada pausi siis, kui kiirgus on oma haripunktis. Väga oluline on kuumadel suvepäevadel varustada töötajad kvaliteetse joogiveega, soovitavalt rohke mineraalainete sisaldusega, sest higistamisega viiakse organismist välja mineraalaineid ja soolasid,“ lisas Nael.

Probleemide korral tuleks töötajal pöörduda töökeskkonnavoliniku või töökeskkonnanõukogu poole.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.