Neljapäev, 31 Mai 2018 16:01

Aprillis kasvas EL-is töötus vaid Eestis

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Aprillis kasvas töötus aastavõrdluses Euroopa Liidu liikmesriikidest vaid Eestis, kus see tõusis 5,3 protsendilt 5,6 protsendini.

Euroopa Liidus tervikuna püsis töötus kuuvõrdluses stabiilsena 7,1 protsendi tasemel ning langes aastaga 0,7 protsenti. Euroalal langes töötus kuuga 0,1 protsenti ja aastaga 0,7 protsenti 8,5 protsendile, selgub Eurostati andmetest.

Madalaim töötusmäär registreeriti 2,2 protsenti Tšehhis, millele järgnesid 3 protsendiga Malta ja 3,4 protsendiga Saksamaa. Kõrgeim oli töötus 15,9 protsenti Hispaanias ja 20,8 protsenti Kreekas, mille andmed laekuvad Eurostati kahekuuse nihkega.

Võrreldes mullu aprilliga langes töötus kõigis liikmesriikides, peale Itaalia, kus see püsis stabiilsena ning Eesti, kus see tõusis 0,3 protsenti 5,6 protsendini. Kuuvõrdluses langes töötus Eestis aga 0,7 protsenti. Eesti andmed laekuvad Eurostati kuuajase nihkega.

Lätis langes töötus kuuga 0,2 protsenti ja aastaga 1,4 protsenti 7,4 protsendile. Leedus langes töötus aastaga 0,6 protsenti 6,9 protsendile, samas kui kuuvõrdluses tõusis see 0,4 protsenti.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • MTA tuvastas Jõgevamaal kaheksa ümbrikupalga kahtlusega ettevõtet

  Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad kontrollisid novembri lõpus Jõgevamaal ehitusettevõtteid ning autoremonditöökodasid, tuvastades kontrollitud 26 firmast kaheksa puhul ümbrikupalga maksmise kahtluse.

 • EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve
  EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve ttevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas aastaks 2019 tegevuskava, mille elluviimiseks on eelarves planeeritud 81,3 miljonit eurot, mis on tänavusest aastast 40 protsenti vähem.
 • Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta väikseim
  Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta madalaimal tasemel, selgus uuringufirma IHS Markiti esialgsest hinnangust. IHS Markiti euroala ostujuhtide indeks langes detsembris 51,3 punktile, ehk 49 kuu madalaimale, võrreldes 52,7 punktiga novembris.
 • Kinnisvarafirma: müüjad küsivad kinnisvara eest liiga kõrget hinda

  Kinnisvarafirma Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul soovivad kinnisvara müüjad liiga kõrget hinda ja vahe pakkumishindade ja tegelike tehinguhindade vahel kasvanud aina suuremaks. "Üha rohkem varaomanikke küsivad oma kinnisvaraobjekti eest hinda, mis on 20-50 protsenti potentsiaalsest tehingust kõrgem ja tänases turuseisus ebareaalne," ütles Sooman pressiteate vahendusel.

 • Maksebilansi jooksevkonto oli oktoobris 65 miljoni euroga ülejäägis
  Kaupade ekspordi ja impordi käibed olid 2018. aasta suurimad: kaubaeksport kasvas 9 protsenti ja kaubaimport 11 protsenti, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 32 miljoni euro võrra, 95 miljoni euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes