Teisipäev, 17 Oktoober 2017 13:46

Baltimaade inflatsioon oli septembris Euroopa Liidu kiireim

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Baltimaade aastane inflatsioon oli septembris Euroopa Liidu kiireim; Leedus oli see 4,6 protsenti, Eestis 3,9 protsenti ja Lätis 3 protsenti.

Euroopa Liidus tervikuna oli aastane inflatsioonimäär 1,8 protsenti ning euroalal 1,5 protsenti, selgub Eurostati andmetest.

Aeglaseim oli inflatsioon 0,1 protsenti Küprosel, 0,2 protsenti Iirimaal ja 0,8 protsenti Soomes. Septembris kiirenes aastane inflatsioon 11 liikmesriigis, püsis stabiilsena seitsmes ning aeglustus üheksas.

Energia kallines euroalal septembris aastaga 3,9 protsenti, toidu-, alkoholi ja tubakakaubad 1,9 protsenti, teenused 1,5 protsenti ning tööstuskaubad peale energia 0,5 protsenti.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Maagaasi tarbimine vähenes eelmisel aastal 5 protsenti
  Eleringi hallatavast gaasi ülekandevõrgust jaotusvõrkudesse ehk tarbimisse suunatud maagaasi kogus langes möödunud aastal 2016. aastaga võrreldes 55 protsenti 5,5 teravatt-tunnilt 5,2 teravatt-tunnile.
 • SEB uuring: Raplamaa ettevõtjad on kõige optimistlikumad
  SEB iga-aastase ettevõtlusbaromeetri (Baltic Business Outlook) kohaselt prognoosib alanud aastaks olulist (15% ja enam) käibekasvu 13% väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE-dest). Aastatagusega võrreldes on ettevõtjate ootused küll pisut kasvanud, kuid optimism ei küündi veel aastate 2014–2015 tasemele. Erandiks on siinkohal Raplamaa ettevõtjad, kellest pea neljandik ennustab alanud aastaks olulist käibekasvu, Harjumaa ettevõtetest ootab märkimisväärset käibekasvu 15% küsitlusele vastanutest.
 • SEB uuring: kolmandik Ida-Viru ettevõtetest plaanib laieneda eksporditurgudel

  SEB iga-aastase ettevõtlusbaromeetri (Baltic Business Outlook) kohaselt on Ida- ja Lääne Virumaa ettevõtted käibekasvude osas Eesti keskmisest pessimistlikumad. Algavaks aastaks ennustab märkimisväärset käibekasvu vaid 7% Ida- ja Lääne Virumaa väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE-dest) ning koguni 36% kardab käivete kukkumist. Ida-Virumaa ettevõtted paistavad see-eest silma ambitsioonidega eksporditurgudel.

 • Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis üks EL-i suurimaid
  Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis 8,2 protsendiga üks Euroopa Liidu suurimaid; Eestist enam kasvas see neljas liikmesriigis.
 • Auka: Eestis võib mobiilimaksete arv aastaga hüppeliselt kasvada
  Finantstehnoloogiaettevõtte Auka asutaja ja tegevjuhi Daniel Döderleini hinnangul võib Eesti mobiilimaksete turul lähima aasta jooksul oodata suuremat hüpet, mille tagajärjel hakkab üha enam eestlasi mobiliimakse teenust kasutama.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes