Neljapäev, 19 Oktoober 2017 14:25

Bigbank astus Pangaliidu liikmeks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Pangaliidu juhatus võttis neljapäeval toimunud juhatuse koosolekul Bigbank AS-i Pangaliidu liikmeks, millega koos on pankade huve esindaval Pangaliidul 13 liiget.

"Eesti Pangaliit peab oluliseks, et Eesti pangandussektor oleks usaldusväärne ja läbipaistev nii Eesti kui välispartnerite silmis. Bigbank jagab seda arvamust, niisamuti nagu jagame ka teisi Eesti Pangaliidu väärtuseid ja põhimõtteid," ütles Bigbanki juhatuse esimees Sven Raba pressiteate vahendusel.

"Peame oluliseks, et pangandussektori maine oleks hea ja tarbijad usaldaksid pankasid. Suurepärase pangateenuse pakkumiseks klientidele peavad pangad olema vastavuses kõikide pangale kohalduvate regulatiivsete nõuetega, millele kaasa aitamine oma toetuse ja tegevustega on Pangaliidu üks toimimise eesmärkidest. Eesti Pangaliitu astumisega soovime toetada ja anda oma panuse liidu strateegiliste eesmärkide saavutamisesse," märkis Raba.

Pangaliit kui kommertspankasid ühendav erialaliit on avatud kõikidele Eestis tegevuslitsentsi omavatele krediidiasutustele. Pangaliidu tegevdirektor Katri Talihärma sõnul pakub kommertspankasid ühendav erialaliit oma liikmespankadele võimalusi nii informatsiooni paremaks kättesaamiseks kui protsesside mõjutamiseks.

Täielikult Eesti kapitalile kuuluv kokku üheksas riigis esindatud tähtajalistele hoiustele ja tarbimislaenudele keskendunud Bigbank on asutatud 1992. aastal. Aastani 2015. kuulus ettevõte ka Eesti Pangaliitu. Liidust lahkudes viitas Bigbank, et ei saa pangaliitu kuulumisest panusega võrreldavat väärtust.

Pangaliidu peamisteks eesmärkideks on Eesti panganduse arendamine ja pankade ühiste probleemide lahendamiseks vajaliku tegevuse koordineerimine. 1992. aastal 21 kommertspanga poolt asutatud pangaliitu kuulub Eestis tegevuslitsentsi omavast 17 krediidiasutusest 13: Swedbank, SEB Pank, Luminor Bank, Danske Bank, Svenska Handelsbanken, Inbank, Coop Pank, Tallinna Äripank, Citadele Pank, LHV Pank, OP Corporate Pank, Versobank ja Bigbank. Pangaliidu liikmetele kuulub varade mahu järgi enam kui 98-protsendiline turuosa. Pangaliit on Euroopa Pangandusföderatsiooni liige.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes