Teisipäev, 17 Juuli 2018 12:24

Coop Pank teenis esimesel poolaastal kaks miljonit eurot kasumit

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Coop Panga laenuportfell kasvas tänavu esimesel poolaastal 19,4 protsenti ja hoiuseportfell 17,1 protsenti, pank teenis esimese poolaastaga 2 miljonit eurot kasumit.

Pangaga liitus kuue kuuga 4900 uut klienti. Juuni lõpuks oli Coop Pangal kokku üle 40 000 era- ja ärikliendi ning väikefinantseerimisega tegeleval tütarettevõttel Coop Finants ligi 99 000 klienti, teatas pank.

Panga hoiuste turuosa oli 2,1 protsenti ja laenuportfelli maht 1,5 protsenti.

"Coop Panga strateegia on integreerida lihtsamad pangateenused jaekaubandusega ja me oleme esimesel poolaastal astunud selleks mitmeid konkreetseid samme. Nii saab täna juba 28 Coopi poes avada pangakontot, vormistada pangakaarti ja esitada väikelaenu taotlust. Lisaks tulime mais turule Coop Sula teenusega, mis võimaldab Coopi kaupluse kassast sularaha välja võtta ja lähima kuu jooksul on see teenus kättesaadav kõigis 350 Coopi kaupluses üle Eesti," ütles Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink pressiteate vahendusel.

Coop Panga juhatuse liige Hans Pajoma ütles, et tänu soodsale majanduskeskkonnale ja aktiivsele müügitööle kasvasid äriklientide finantseerimise mahud 29 protsenti ning liisingfinantseerimise mahud 69 protsenti.

"Oleme ettevõtete finantseerimisel keskendunud peamiselt väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Pakume klientide ärispetsiifikast lähtuvat operatiivset ja paindlikku krediidiprotsessi. Esimese poolaasta head tulemused näitavad, et kliendid on meie lähenemise turul hästi omaks võtnud. Näiteks Coop Liising kasvatas tänavu kuue kuuga jõudsalt oma uusmüügi turuosa 1,8 protsendilt ligi 3 protsendini," ütles Pajoma.

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mis kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga enamusosanikul, 19 ühistust koosneval Coop Eestil on 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti. Pangal on 16 kontorit ja 28 pangapunkti, mis asuvad erinevates Coopi kauplustes üle Eesti.

Coop Pank loodi senise AS Eesti Krediidipanga põhjal. Alates möödunud aasta oktoobrist on panga uus ametlik ärinimi Coop Pank AS.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta väikseim
  Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta madalaimal tasemel, selgus uuringufirma IHS Markiti esialgsest hinnangust. IHS Markiti euroala ostujuhtide indeks langes detsembris 51,3 punktile, ehk 49 kuu madalaimale, võrreldes 52,7 punktiga novembris.
 • Kinnisvarafirma: müüjad küsivad kinnisvara eest liiga kõrget hinda

  Kinnisvarafirma Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul soovivad kinnisvara müüjad liiga kõrget hinda ja vahe pakkumishindade ja tegelike tehinguhindade vahel kasvanud aina suuremaks. "Üha rohkem varaomanikke küsivad oma kinnisvaraobjekti eest hinda, mis on 20-50 protsenti potentsiaalsest tehingust kõrgem ja tänases turuseisus ebareaalne," ütles Sooman pressiteate vahendusel.

 • Maksebilansi jooksevkonto oli oktoobris 65 miljoni euroga ülejäägis
  Kaupade ekspordi ja impordi käibed olid 2018. aasta suurimad: kaubaeksport kasvas 9 protsenti ja kaubaimport 11 protsenti, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 32 miljoni euro võrra, 95 miljoni euroni.
 • Euroopa kommertssõidukite turg langes novembris 8 protsenti
  Uute kommertssõidukite registreerimine langes Euroopa Liidu (EL) liikmesriikides novembris aastaga 8 protsenti, kuid suurenes 11 kuuga 0,8 protsenti. Tegemist on kolmanda järjestikuse languskuuga, mis on suures ulatuses tingitud uute testimisnõuete kehtestamisest septembris, millele eelnevalt kasvas uute sõidukite registreerimine augustis 31,2 protsenti, selgub Euroopa Autotootjate Liidu (ACEA) andmetest.
 • Euroopa keskpank langetas euroala majanduskasvu prognoosi

  Euroopa Keskpank (ECB) langetas ebakindlusele viidates euroala tänavuse majanduse kasvuprognoosi 2 protsendilt 1,9 protsendile.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes