Kolmapäev, 19 September 2018 10:19

Danske tegevjuht astus rahapesuauditi avalikustamise eel tagasi

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Vaid paar tundi enne väidetava Eesti üksuses toimunud rahapesu raporti avalikustamist teatas Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen, et astub ametist tagasi.

"On selge, et Danske Bank pole suutnud seoses võimaliku Eesti rahapesuga täita enda vastutust. Kahetsen seda sügavalt. Ehkki välise õigusbüroo uurimine järeldab, et olen täitnud enda juriidilisi kohustusi, usun, et kõikidele osapooltele on kõige parem, kui ma tagasi astun," ütles Borgen avalduses.

Ta märkis, et tegevjuhina on tal juhtimisvastutus kõigega seoses, mis pangas toimub ning seetõttu ta vastutuse ka võtab. "Mulle on olnud selge juba mõnda aega, et tagasiastumine on õige asi, mida teha, ent olen otsusega viivitanud, kuna olen tundnud vastutust tüürida panka läbi selle keerulise aja uurimistulemuste avalikustamise suunas."

Nõukogu esimees Ole Andersen ütles, et kahetseb, et Borgeniga hüvasti tuleb jätta, ent lisas, et nad on küsimust pidevalt arutanud ning Andersen austab Borgeni otsust ning peab seda õigeks.

Danske Bank avaldab kolmapäevasel pressikonverentsil aasta aega kestnud siseauditi tulemused, mis puudutab võimalikku rahapesu panga Eesti filiaalis aastatel 2007-2015 ja mille käigus võidi pesta kuni 30 miljardit USA dollarit.

Aastatel 2012-2014 kontodelt läbi käinud rahapesukahtlusega summad on viimase aasta kestnud uurimise vältel üha kasvanud. Postimees on oma artiklites näidanud, et Aserbaidžaanist ja Venemaalt pärit musta raha kogusumma ulatus Danske Eestis vähemalt 8 miljardi euroni.

Paari nädala eest teatas auditi eelversiooni väidetavalt näinud Financial Times, et Danske Eesti filiaali kaudu võidi pesta koguni 30 miljardit USA dollarit.

Postimees kirjutas 19. septembril, et kui Danske emapank endal tõesti süüd näeb, kaotavad auditi avalikustamise järel ilmselt töö Danske grupi tegevjuht Thomas Borgen või nõukogu esimees Ole Andersen. Teise versiooni kohaselt võib Danske jõuda raportis järeldusele, et Eesti filiaali tollane juht Aivar Rehe ja tema meeskond lihtsalt lollitasid neid.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • MTA tuvastas Jõgevamaal kaheksa ümbrikupalga kahtlusega ettevõtet

  Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad kontrollisid novembri lõpus Jõgevamaal ehitusettevõtteid ning autoremonditöökodasid, tuvastades kontrollitud 26 firmast kaheksa puhul ümbrikupalga maksmise kahtluse.

 • EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve
  EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve ttevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas aastaks 2019 tegevuskava, mille elluviimiseks on eelarves planeeritud 81,3 miljonit eurot, mis on tänavusest aastast 40 protsenti vähem.
 • Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta väikseim
  Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta madalaimal tasemel, selgus uuringufirma IHS Markiti esialgsest hinnangust. IHS Markiti euroala ostujuhtide indeks langes detsembris 51,3 punktile, ehk 49 kuu madalaimale, võrreldes 52,7 punktiga novembris.
 • Kinnisvarafirma: müüjad küsivad kinnisvara eest liiga kõrget hinda

  Kinnisvarafirma Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul soovivad kinnisvara müüjad liiga kõrget hinda ja vahe pakkumishindade ja tegelike tehinguhindade vahel kasvanud aina suuremaks. "Üha rohkem varaomanikke küsivad oma kinnisvaraobjekti eest hinda, mis on 20-50 protsenti potentsiaalsest tehingust kõrgem ja tänases turuseisus ebareaalne," ütles Sooman pressiteate vahendusel.

 • Maksebilansi jooksevkonto oli oktoobris 65 miljoni euroga ülejäägis
  Kaupade ekspordi ja impordi käibed olid 2018. aasta suurimad: kaubaeksport kasvas 9 protsenti ja kaubaimport 11 protsenti, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 32 miljoni euro võrra, 95 miljoni euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes