Esmaspäev, 23 Aprill 2018 14:48

Eesti eelarve defitsiit oli mullu Euroopa Liidu madalaim

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti valitsussektori eelarve defitsiit oli mullu 0,3 protsendi juures sisemajanduse kogutoodangust (SKT) Euroopa Liidu madalaim; samuti oli EL-i madalaim Eesti valitsussektori võlakoorem.

Eestiga samal tasemel oli defitsiit veel Iirimaal. Eestile ja Iirimaale järgnesid 0,5 protsendiga Läti ning 0,6 protsendiga Soome, selgub Eurostati andmetest.

Valitsussektori eelarve ülejääk oli kõrgeim 3,9 protsenti Maltal ning 1,8 protsenti Küprosel. Defitsiit oli kõrgeim aga 3,1 protsenti Hispaanias ja 3 protsenti Portugalis.

Eelarve ülejääk registreeriti 12 liikmesriigis ning defitsiit 15 liikmesriigis. Sloveenias oli eelarve aga tasakaalus.

Valitsussektori võlakoorem SKT suhtes oli samuti madalaim Eestis, kus see oli 9 protsenti. Eestile järgnesid 23 protsendiga Luksemburg ja 25,4 protsendiga Bulgaaria. Kõrgeim oli võlakoorem 178,6 protsenti Kreekas ning 125,7 protsenti Portugalis.

Eurostati andmeil jäi Eesti valitsussektori defitsiit mullu võrreldes eelneva aastaga samale tasemele, samal ajal kui võlakoorem langes 0,4 protsendipunkti võrra.

Euroopa Liidus tervikuna langes valitsussektori defitsiit 1,6 protsendilt 1 protsendile ning euroalal 1,5 protsendilt 0,9 protsendile. Võlakoorem langes Euroopa Liidus 1,7 protsendipunkti 81,6 protsendile ning euroalal 2,3 protsendipunkti 86,7 protsendile.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes