Esmaspäev, 19 Juuni 2017 15:53

Eesti Energia sõlmis ametiühingutega kollektiivlepingud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Energia tütarettevõtted sõlmisid 16. juunil ametiühingutega kollektiivlepingud, palgad tõusevad 4-5 protsenti.

Enefit Kaevandustes lepiti kollektiivlepingu osas kokku kaevurite ja energeetikute ning Narva Energia ametiühingutega, Enefit Energiatootmises allkirjastati leping Narva Energia ametiühinguga, selgub pressiteaetest.

"Vaatamata sellele, et paljudel teemadel olid ettevõttel ja ametiühingutel erinevad positsioonid, võib läbirääkimisi pidada konstruktiivseks, jõudsime lahenduseni kõigi osapooltega ja seda nii puhkuste kui ka palga osas," ütles Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Ahti Puur.

Enefit Kaevanduste uus kollektiivleping kehtib 30. juunini 2018, vastavalt lepingule tõuseb palk keskmiselt 5 protsendi võrra nendel, kellel pole palk sel aastal tõusnud. Hüved jäävad suuremas osas muutumata, kuid osaliselt vähenevad lisapuhkepäevad, osal töötajatel jääb 21 lisapuhkepäeva asemel 14 ning seitse päeva kompenseeritakse rahaliselt.

Enefit Energiatootmises Narva Energia ametiühinguga sõlmitud kollektiivleping kehtib 31. detsembrini 2018, vastavalt kokkuleppele säilivad kõik senised lepingus sisalduvad hüved ning ametiühingu liikmete põhipalgad tõusevad keskmiselt 4 protsenti lisaks aasta alguses juba toimunud palgatõusule.

"Aasta lõpus räägime täiendavalt läbi ja lepime kokku võimaliku palgamuudatuse alates 2018. aastast. Kahjuks pole me veel jõudnud kokkuleppele kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühinguga. Jätkame nendega dialoogi kollektiivlepingu sõlmimiseks," ütles Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Tõnu Aas.

Läbirääkimiste alguses soovis kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing 7-protsendilist palgatõusu. Tööandja üritas asendada senises kollektiivlepingus olevad seadustes ettenähtust suuremad lisatasud töö eest puhkepäevadel, õhtuti ja öösiti, aga ka lisapuhkusepäevad palgatõusuga. Narva Energia ametiühing suutis säilitada kõik olemasolevad hüved ja kokkuleppe järgi tõusevad palgad tagasiulatuvalt 1. märtsist.

Kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing koondab peamiselt kaevureid ja Balti elektrijaama töötajaid, Narva Energia ametiühing Eesti ja Auvere elektrijaama ning õlitehaste töötajaid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Eluaseme hinnaindeksit mõjutasid enim Tallinna korterid
  Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2017. aasta I kvartalis võrreldes 2016. aasta IV kvartaliga -0,1% ja võrreldes I kvartaliga 7,7%, teatab Statistikaamet.
 • Ebaausate „ärimeeste“ taltsutamiseks on vaja tõhusamaid abinõusid
  Ebaausate „ärimeeste“ taltsutamiseks on vaja tõhusamaid abinõusid Justiitsministeerium soovib piirata süstemaatilist maksejõuetuse põhjustamist ja tankistide kasutamist, täpsema seaduse väljatöötamiskavatsusega plaanitakse välja tulla sügisel.
 • Soome valitsus kiitis heaks Balticconnectori gaasitoru projekti
  Soome valitsus kiitis heaks Balticconnectori planeeritava Soome ja Eesti gaasivõrku ühendava gaasitoru projekti Soome majandusvööndisse jääva 22 kilomeetrise lõigu ehitamise.
 • Kaubanduses tihe konkurents
  Kaubanduses tihe konkurents

  Swedbanki hiljuti läbiviidud uuringu järgi ootavad jaemüügiettevõtted käesoleval aastal keskmiselt 6% müügikäibe tõusu. Käibe kasvust hoolimata on jaemüügiettevõtete kasumlikkus madal ning kasumi osakaal käibes on viimastel aastatel vähenenud. Selle taga on osaliselt tööjõukulude kiire kasv, mis moodustab kogukuludest umbes kümnendiku. Swedbanki uuringu järgi oli ligi kolmandikul ettevõtetest mõni kahjumiga töötav pood. Selle aasta esimese kvartali finantstulemused olid aga mõnevõrra eelmistest aastatest paremad, sest erinevalt viimasest kolmest aastast kasvas käive kuludest kiiremini. See tõi kaasa kasumlikkuse paranemise.

 • Maagaasi import tõusis maikuus ligi kolmandiku võrra
  Maagaasi impordimaht ulatus maikuus 303 gigavatt-tunnini, mida on 29 protsenti enam kui möödunud aastal, teatas Elering.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes