Aasta parim pakkumine! Hinnavõit
Hinnavõit 51% Hinnavõit

Telli pakett ”Raamatupidamisuudised“ 2018. aastaks ja saad kingituseks jõulunumbri ja videoseminari „Majandusaasta aruanne 2017“

Kingituse väärtus 68 eurot!
TELLIN
Hinnavõit
Esmaspäev, 19 Juuni 2017 15:53

Eesti Energia sõlmis ametiühingutega kollektiivlepingud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Energia tütarettevõtted sõlmisid 16. juunil ametiühingutega kollektiivlepingud, palgad tõusevad 4-5 protsenti.

Enefit Kaevandustes lepiti kollektiivlepingu osas kokku kaevurite ja energeetikute ning Narva Energia ametiühingutega, Enefit Energiatootmises allkirjastati leping Narva Energia ametiühinguga, selgub pressiteaetest.

"Vaatamata sellele, et paljudel teemadel olid ettevõttel ja ametiühingutel erinevad positsioonid, võib läbirääkimisi pidada konstruktiivseks, jõudsime lahenduseni kõigi osapooltega ja seda nii puhkuste kui ka palga osas," ütles Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Ahti Puur.

Enefit Kaevanduste uus kollektiivleping kehtib 30. juunini 2018, vastavalt lepingule tõuseb palk keskmiselt 5 protsendi võrra nendel, kellel pole palk sel aastal tõusnud. Hüved jäävad suuremas osas muutumata, kuid osaliselt vähenevad lisapuhkepäevad, osal töötajatel jääb 21 lisapuhkepäeva asemel 14 ning seitse päeva kompenseeritakse rahaliselt.

Enefit Energiatootmises Narva Energia ametiühinguga sõlmitud kollektiivleping kehtib 31. detsembrini 2018, vastavalt kokkuleppele säilivad kõik senised lepingus sisalduvad hüved ning ametiühingu liikmete põhipalgad tõusevad keskmiselt 4 protsenti lisaks aasta alguses juba toimunud palgatõusule.

"Aasta lõpus räägime täiendavalt läbi ja lepime kokku võimaliku palgamuudatuse alates 2018. aastast. Kahjuks pole me veel jõudnud kokkuleppele kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühinguga. Jätkame nendega dialoogi kollektiivlepingu sõlmimiseks," ütles Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Tõnu Aas.

Läbirääkimiste alguses soovis kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing 7-protsendilist palgatõusu. Tööandja üritas asendada senises kollektiivlepingus olevad seadustes ettenähtust suuremad lisatasud töö eest puhkepäevadel, õhtuti ja öösiti, aga ka lisapuhkusepäevad palgatõusuga. Narva Energia ametiühing suutis säilitada kõik olemasolevad hüved ja kokkuleppe järgi tõusevad palgad tagasiulatuvalt 1. märtsist.

Kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing koondab peamiselt kaevureid ja Balti elektrijaama töötajaid, Narva Energia ametiühing Eesti ja Auvere elektrijaama ning õlitehaste töötajaid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • 2017. aasta oktoobris püsis Eesti välismajanduslik aktiivsus suur
  Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2017. aasta oktoobris 33 miljoni euroga plussis. Kaupade ja teenuste konto ülejääk oli 74 miljonit eurot ehk 24 miljoni euro võrra suurem kui aasta tagasi. Kaubaeksport kasvas 8% ja -import 9%, mistõttu suurenes kaupade konto puudujääk aasta võrdluses 12 miljoni euro võrra ja oli 90 miljonit eurot. Teenuste konto ülejääk suurenes aastaga 37 miljoni euro võrra ja ulatus 164 miljoni euroni. Teenuste eksport kasvas 12% ja import 5%. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes aastaga 5 miljoni euro võrra ja oli 41 miljonit eurot.
 • EL-i investeerimiskava pikendati ja suurendati 500 miljardi euroni
  Euroopa Parlament teatas teisipäeval Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tegevuse pikendamisest 2020. aastani ja selle vahendite suurendamisest 500 miljardi euroni.
 • Kredexi andmetel on Eesti ettevõtted end kindlustanud 4000 äripartneri vastu
  Kredex Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul on Eesti ettevõtted kindlustanud end rohkem kui 4000 äripartneri vastu, et ennetada võimalikke makseriske ja kahjusid oma ärile.
 • Kas Eesti on uus Soome?
  Kas Eesti on uus Soome? Kui eestlane ostab laevapileti, siis muutub ta poole tootlikumaks ning hakkab ligi kolm korda kõrgemat palka teenima. On see Soome lahe lainetuse müstiline mõju?
 • Tugevam välisnõudlus on aidanud kaasa ekspordikasvule
  Tugevam välisnõudlus on aidanud kaasa ekspordikasvule Mobiilsideseadmete väljaveo langus mõjutab oluliselt ekspordi üldpilti

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes