Esmaspäev, 19 Juuni 2017 15:53

Eesti Energia sõlmis ametiühingutega kollektiivlepingud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Energia tütarettevõtted sõlmisid 16. juunil ametiühingutega kollektiivlepingud, palgad tõusevad 4-5 protsenti.

Enefit Kaevandustes lepiti kollektiivlepingu osas kokku kaevurite ja energeetikute ning Narva Energia ametiühingutega, Enefit Energiatootmises allkirjastati leping Narva Energia ametiühinguga, selgub pressiteaetest.

"Vaatamata sellele, et paljudel teemadel olid ettevõttel ja ametiühingutel erinevad positsioonid, võib läbirääkimisi pidada konstruktiivseks, jõudsime lahenduseni kõigi osapooltega ja seda nii puhkuste kui ka palga osas," ütles Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Ahti Puur.

Enefit Kaevanduste uus kollektiivleping kehtib 30. juunini 2018, vastavalt lepingule tõuseb palk keskmiselt 5 protsendi võrra nendel, kellel pole palk sel aastal tõusnud. Hüved jäävad suuremas osas muutumata, kuid osaliselt vähenevad lisapuhkepäevad, osal töötajatel jääb 21 lisapuhkepäeva asemel 14 ning seitse päeva kompenseeritakse rahaliselt.

Enefit Energiatootmises Narva Energia ametiühinguga sõlmitud kollektiivleping kehtib 31. detsembrini 2018, vastavalt kokkuleppele säilivad kõik senised lepingus sisalduvad hüved ning ametiühingu liikmete põhipalgad tõusevad keskmiselt 4 protsenti lisaks aasta alguses juba toimunud palgatõusule.

"Aasta lõpus räägime täiendavalt läbi ja lepime kokku võimaliku palgamuudatuse alates 2018. aastast. Kahjuks pole me veel jõudnud kokkuleppele kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühinguga. Jätkame nendega dialoogi kollektiivlepingu sõlmimiseks," ütles Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Tõnu Aas.

Läbirääkimiste alguses soovis kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing 7-protsendilist palgatõusu. Tööandja üritas asendada senises kollektiivlepingus olevad seadustes ettenähtust suuremad lisatasud töö eest puhkepäevadel, õhtuti ja öösiti, aga ka lisapuhkusepäevad palgatõusuga. Narva Energia ametiühing suutis säilitada kõik olemasolevad hüved ja kokkuleppe järgi tõusevad palgad tagasiulatuvalt 1. märtsist.

Kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing koondab peamiselt kaevureid ja Balti elektrijaama töötajaid, Narva Energia ametiühing Eesti ja Auvere elektrijaama ning õlitehaste töötajaid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis üks EL-i suurimaid
  Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis 8,2 protsendiga üks Euroopa Liidu suurimaid; Eestist enam kasvas see neljas liikmesriigis.
 • Auka: Eestis võib mobiilimaksete arv aastaga hüppeliselt kasvada
  Finantstehnoloogiaettevõtte Auka asutaja ja tegevjuhi Daniel Döderleini hinnangul võib Eesti mobiilimaksete turul lähima aasta jooksul oodata suuremat hüpet, mille tagajärjel hakkab üha enam eestlasi mobiliimakse teenust kasutama.
 • Euroala inflatsioon aeglustus veebruaris 1,1 protsendile
  Euroala aastane inflatsioon aeglustus veebruaris jaanuari 1,3 protsendilt 1,1 protsendile, kaugenedes veelgi Euroopa Keskpanga (ECB) 2-protsendilisest eesmärgist.
 • Panganduseksperdid: kaarditehingute käibed langevad ja domineerima hakkavad mobiilimaksed
  Eesti panganduseksperdid ja finantstehnoloogiaettevõtete esindajad tõdesid 15. märtsil toimunud ühisel seminaril, et Eestil on suurepärased eeldused, et saada tulevikus Euroopa edukaimaks riigiks mobiilimaksete rakendamisel, kuid võidujooks parima lahenduse loomiseks on alles alanud, kirjutab kommunikatsioonibüroo Hamburg ja Partnerid.
 • 2018. aasta jaanuaris oli jooksevkonto tasakaalu lähedal
  Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2018. aasta jaanuaris 2 miljoni euroga väikeses miinuses. Kaupade ja teenuste konto ülejääk jäi aastatagusele tasemele ja oli 26 miljonit eurot. Kaubaeksport kasvas 6% ja -import 10%. Kaubaimpordi kiirema kasvu tõttu suurenes kaupade konto puudujääk 2017. aasta jaanuariga võrreldes 47 miljoni euro võrra ja oli 120 miljonit eurot. Teenuste konto ülejääk suurenes aastaga 47 miljoni euro võrra ja ulatus 146 miljoni euroni. Teenuste eksport kasvas 17% ja import 8%. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes aastaga 5 miljoni euro võrra ja oli 28 miljonit eurot.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes