Esmaspäev, 19 Juuni 2017 15:53

Eesti Energia sõlmis ametiühingutega kollektiivlepingud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Energia tütarettevõtted sõlmisid 16. juunil ametiühingutega kollektiivlepingud, palgad tõusevad 4-5 protsenti.

Enefit Kaevandustes lepiti kollektiivlepingu osas kokku kaevurite ja energeetikute ning Narva Energia ametiühingutega, Enefit Energiatootmises allkirjastati leping Narva Energia ametiühinguga, selgub pressiteaetest.

"Vaatamata sellele, et paljudel teemadel olid ettevõttel ja ametiühingutel erinevad positsioonid, võib läbirääkimisi pidada konstruktiivseks, jõudsime lahenduseni kõigi osapooltega ja seda nii puhkuste kui ka palga osas," ütles Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Ahti Puur.

Enefit Kaevanduste uus kollektiivleping kehtib 30. juunini 2018, vastavalt lepingule tõuseb palk keskmiselt 5 protsendi võrra nendel, kellel pole palk sel aastal tõusnud. Hüved jäävad suuremas osas muutumata, kuid osaliselt vähenevad lisapuhkepäevad, osal töötajatel jääb 21 lisapuhkepäeva asemel 14 ning seitse päeva kompenseeritakse rahaliselt.

Enefit Energiatootmises Narva Energia ametiühinguga sõlmitud kollektiivleping kehtib 31. detsembrini 2018, vastavalt kokkuleppele säilivad kõik senised lepingus sisalduvad hüved ning ametiühingu liikmete põhipalgad tõusevad keskmiselt 4 protsenti lisaks aasta alguses juba toimunud palgatõusule.

"Aasta lõpus räägime täiendavalt läbi ja lepime kokku võimaliku palgamuudatuse alates 2018. aastast. Kahjuks pole me veel jõudnud kokkuleppele kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühinguga. Jätkame nendega dialoogi kollektiivlepingu sõlmimiseks," ütles Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Tõnu Aas.

Läbirääkimiste alguses soovis kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing 7-protsendilist palgatõusu. Tööandja üritas asendada senises kollektiivlepingus olevad seadustes ettenähtust suuremad lisatasud töö eest puhkepäevadel, õhtuti ja öösiti, aga ka lisapuhkusepäevad palgatõusuga. Narva Energia ametiühing suutis säilitada kõik olemasolevad hüved ja kokkuleppe järgi tõusevad palgad tagasiulatuvalt 1. märtsist.

Kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing koondab peamiselt kaevureid ja Balti elektrijaama töötajaid, Narva Energia ametiühing Eesti ja Auvere elektrijaama ning õlitehaste töötajaid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Arumäe: uue kriisi asemel ootab ees pikk majanduskasvu periood
  Majandusanalüütiku ja ettevõtluskõrgkooli Mainor majandusteooria õppejõu Ruta Arumäe hinnangul ei ole uut majanduskriisi tulemas ning ees ootab hoopis pikaajaline majanduskasvu periood.
 • Rootsi ettevõte tahaks Eestisse rajada 350-miljonilise biometanooli tehase
  Rootsi bioenergiaettevõte Värmlandsmetanol AB tahaks Eestisse rajada kuni 350 miljonit eurot maksva biometanooli tehase.
 • Ettevõtjate kuldne põli
  Ettevõtjate kuldne põli Ettevõtjad üle maailma kogevad praegu häid aegu ja on muutunud nii oma ettevõtte kui ka riigi edasise käekäigu suhtes aina optimistlikumaks. Grant Thorntoni 36 riigis tehtud uuringu andmeil on ärioptimism järjepanu kasvanud viimased viis kvartalit ja ettevõtjate ootused käibe ning kasumi kasvatamise suhtes muutuvad aina roosilisemaks. Kuid pole head ilma halvata.
 • EL-is kasvas tööstustoodang aastaga enim Eestis
  Juunis kasvas euroala hooajaliselt tasandatud tööstustoodang aastaga 2,6 protsenti ning Euroopa Liidus (EL) 2,9 protsenti; enim kasvas EL-is tööstustoodang aastaga Eestis.
 • Ka teises kvartalis valitses suur nõudlus töökäte järele
  Ka teises kvartalis valitses suur nõudlus töökäte järele Tööjõu-uuringu järgi kahanes Eestis 2017. aasta teises kvartalis tööga hõivatute arv 0,5% ja tööpuuduse määr suurenes 0,5 protsendipunkti võrra 7%-ni. Tavapärase statistilise kõikumisega võrreldes ei ole muutus suur, mistõttu võib öelda, et tööturu olukord püsis teises kvartalis hea.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes