Esmaspäev, 19 Juuni 2017 15:53

Eesti Energia sõlmis ametiühingutega kollektiivlepingud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Energia tütarettevõtted sõlmisid 16. juunil ametiühingutega kollektiivlepingud, palgad tõusevad 4-5 protsenti.

Enefit Kaevandustes lepiti kollektiivlepingu osas kokku kaevurite ja energeetikute ning Narva Energia ametiühingutega, Enefit Energiatootmises allkirjastati leping Narva Energia ametiühinguga, selgub pressiteaetest.

"Vaatamata sellele, et paljudel teemadel olid ettevõttel ja ametiühingutel erinevad positsioonid, võib läbirääkimisi pidada konstruktiivseks, jõudsime lahenduseni kõigi osapooltega ja seda nii puhkuste kui ka palga osas," ütles Enefit Kaevanduste juhatuse esimees Ahti Puur.

Enefit Kaevanduste uus kollektiivleping kehtib 30. juunini 2018, vastavalt lepingule tõuseb palk keskmiselt 5 protsendi võrra nendel, kellel pole palk sel aastal tõusnud. Hüved jäävad suuremas osas muutumata, kuid osaliselt vähenevad lisapuhkepäevad, osal töötajatel jääb 21 lisapuhkepäeva asemel 14 ning seitse päeva kompenseeritakse rahaliselt.

Enefit Energiatootmises Narva Energia ametiühinguga sõlmitud kollektiivleping kehtib 31. detsembrini 2018, vastavalt kokkuleppele säilivad kõik senised lepingus sisalduvad hüved ning ametiühingu liikmete põhipalgad tõusevad keskmiselt 4 protsenti lisaks aasta alguses juba toimunud palgatõusule.

"Aasta lõpus räägime täiendavalt läbi ja lepime kokku võimaliku palgamuudatuse alates 2018. aastast. Kahjuks pole me veel jõudnud kokkuleppele kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühinguga. Jätkame nendega dialoogi kollektiivlepingu sõlmimiseks," ütles Enefit Energiatootmise juhatuse esimees Tõnu Aas.

Läbirääkimiste alguses soovis kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing 7-protsendilist palgatõusu. Tööandja üritas asendada senises kollektiivlepingus olevad seadustes ettenähtust suuremad lisatasud töö eest puhkepäevadel, õhtuti ja öösiti, aga ka lisapuhkusepäevad palgatõusuga. Narva Energia ametiühing suutis säilitada kõik olemasolevad hüved ja kokkuleppe järgi tõusevad palgad tagasiulatuvalt 1. märtsist.

Kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing koondab peamiselt kaevureid ja Balti elektrijaama töötajaid, Narva Energia ametiühing Eesti ja Auvere elektrijaama ning õlitehaste töötajaid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes