Reede, 15 Juuni 2018 13:02

Eesti inflatsioon oli mais euroala kiireim

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti inflatsioon oli mais 3,1 protsendi tasemel euroala kiireim ning Euroopa Liidus tervikuna oli see kiirem vaid 4,6 protsenti Rumeenias.

Euroala aastane inflatsioon oli mais 1,9 protsenti, kiirenedes aprillist 0,6 protsendi võrra. Euroopa Liidus oli inflatsioon 2 protsenti (aprillis 1,5 protsenti), selgub Eurostati andmetest.

Jättes kõrvale volatiilsed energia- ning toidu-, alkoholi- ja tubakahinnad, oli euroala baasinflatsioon 1,1 protsenti (aprillis 0,8 protsenti).

Euroala riikidest oli inflatsioon kiireim 3,1 protsenti Eestis, millele järgnesid 2,9 protsendiga Leedu, 2,7 protsendiga Slovakkia ning 2,4 protsendiga Läti. Aeglaseim oli inflatsioon 0,7 protsenti Iirimaal ja 0,8 protsenti Kreekas.

Euroopa Keskpanga (ECB) inflatsioonieesmärk on veidi alla 2 protsendi ning selle saavutamiseks on keskpank tarvitusele võtnud ebatavalised rahapoliitikameetmed, nagu kvantitatiivne lõdvendamine (QE), ja madalad intressimäärad.

14. juunil teatas ECB, et varaostuprogrammi vähendatakse septembrist poole võrra 15 miljardile eurole kuus ning 2019. aastast see lõpetatakse, juhul kui laekuvad andmed kinnitavad ECB inflatsiooniväljavaadet. Samuti viidati, et inflatsiooni püsival kohandumisel võidakse intressimäärasid tõsta tuleva aasta teises pooles.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Mängurlus ja seadus: Ülemkohus muudab mängu
  Mängurlus ja seadus: Ülemkohus muudab mängu Selle aasta alguses, otsustas Ameerika Ühendriikide Ülemkohus, et osariikidel lubatakse legaliseerida hasartmängud üksikutel spordiüritustel. Eelnevalt oli see legaalne ainult Nevada osariigis, ent kohtuotsus tähendab, et potentsiaalselt mitme miljardi dollari suurune turg on nüüd avatud ülejäänud riigile. Aastaid kihlveo mängimisteenustega tegelenud USAst väljaspool asuvad hasartmänguettevõtted on juba üles näidanud huvi äritegevuse vastu USAs.
 • Kapitali väljavool Venemaalt on kolmekordistunud
  Venemaa keskpanga hinnangul on kapitali väljavool tänavu kümne kuuga kolmekordistunud 42,2 miljardi USA dollarini.
 • LHV teenis oktoobris 2 miljonit eurot kasumit
  LHV Group teenis tänavu oktoobris 2 miljonit eurot puhaskasumit, milest LHV Pank teenis 1,4 miljonit eurot ja LHV Varahaldus 700 000 eurot.
 • Küttepuidu hind on vähem kui kahe aastaga tõusnud pea 60 protsenti
  Küttepuidu hind, mis alustas kasvu 2017. aasta alguses on vähem kui kahe aastaga kerkinud kokku 57 protsenti, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.
 • Hollandi valitsus hakkab kasutama Guardtime'i turvalisuslahendust
  Hollandi valitsus eesotsas riikliku kohtute teabeteenistusega on otsustanud võtta kasutusele Eesti ettevõtte Guardtime poolt loodud plokiahela tehnoloogial põhineva küberturvalisuse lahenduse, et tagada riigi infoprotsesside töötlemisel läbipaistvus, turvalisus ja kontrollitavus.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes