Kolmapäev, 14 Veebruar 2018 15:33

Eesti tööstustoodangu kasv oli detsembris euroala keskmisest kiirem

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroala tööstustoodang kasvas detsembris kuuga 0,4 protsenti ja aastaga 5,2 protsenti; Eestis kasvas see vastavalt 2,5 ja 7,1 protsenti.

Euroopa Liidus kasvas tööstustoodang detsembris kuuga 0,3 protsenti ja aastaga 4,8 protsenti. Aastaga kasvas tööstustoodang euroalal keskmiselt 3 protsenti ja Euroopa Liidus 3,3 protsenti, selgub Eurostati andmetest.

Euroalal kasvas euroalal kestevkaupade tootmine 2,7 protsenti, vahekaupade tootmine 1,4 protsenti, energiatootmine 1,3 protsenti ja kulukaupade tootmine 0,7 protsenti. Kapitalikaupade tootmine langes aga 1,1 protsenti.

Läti tööstustoodang kasvas kuuga 1,3 protsenti, samas kui Leedus langes see 2,6 protsenti. Aastaga kasvas see vastavalt 5,5 ja 7,6 protsenti.

Kuuvõrdluses oli kasv kiireim 3,8 protsenti Rumeenias, 3 protsenti Iirimaal ja 2,7 protsenti Sloveenias. Suurim langus toimus 2,7 protsenti Slovakkias, 2,6 portsenti Leedus ja 1,5 protsenti Leedus.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • SKT kui liikuv märklaud
  SKT kui liikuv märklaud SKT parandustel on riigiti erinev mõju
 • Oodates majanduskriisi
  Oodates majanduskriisi Lõppevat nädalat jäävad saatma suurem hinnakorrektuur maailma aktsiabörsidel ja IMF-i kärbitud majanduskasvuprognoos. Need sündmused lisavad ainult hoogu viimsepäevakuulutajatele, kes aina valjemal häälel järgmist majanduskriisi lubavad. Välismaistes  majanduslehtedes ilmub artikleid uue kriisi ajastuse ja eeldatavate põhjuste kohta järjepanu. Kodumaal tekitab majanduselu jälgivates inimestest kõhedat déjà-vu tunnet täispööretel ehitussektor ja tööturg, kus palgakasv ootab ka kõige kesisemate oskustega töötajat. Kui kõhutunde vastu vaielda on raske, siis statistikat vaadates ei saa me vähemalt Eestis eelmise majandusbuumiga võrreldavast ajast siiski rääkida.
 • Maksebilansi jooksevkonto oli augustis 43 miljoni euroga ülejäägis
  Eesti Panga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto tänavu augustis 43 miljoni euroga plussis.
 • Brexiti-kõnelustel ei jõutud Põhja-Iirimaa osas kokkuleppele
  Suurbritannia ja Euroopa Liidu Brexiti pealäbirääkijad ei jõudnud 14. oktoobril peetud kõnelustel kokkuleppele kaubandusreeglites Põhja-Iirimaa jaoks, teatas EL-i pealäbirääkija Michel Barnier.
 • Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey teatas Olympicu ühendamisest
  12. oktoobril kõik Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey Europe otsustas Olympicu endaga ühendada.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes