Reede, 25 Mai 2018 15:59

EL-i rahandusministrid jõudsid panganduspaketis kokkuleppele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu ehk ECOFIN jõudis 25. mail Brüsselis panganduspaketis kauaoodatud kokkuleppele.

„Kompromissis sisalduvad meetmed suurendavad pankade vastupanuvõimet finantskriisidele ja toetavad finantsstabiilsuse tagamist liikmesriikides. Mitme erineva eesistujariigi, sealhulgas Eesti panustamisel jõudsime kompromissini, mis on liikmesriikidele vastuvõetav,“ ütles kohtumisel osalenud rahandusminister Toomas Tõniste.

„Eesti jaoks on oluline, et pankadele kohalduksid riskipõhised ja piisavad järelevalve ning kriisilahenduse puhvrid. Samuti peame oluliseks, et pangandusgrupid peaksid nõudeid täitma nii ema- kui tütarettevõtte asukohariigis ja säiliksid ka mõlema riigi ametiasutuste õigused pankade tegevust reguleerida,“ lisas rahandusminister.

Edasi alustab eesistujariik panganduspaketi eelnõude üle läbirääkimisi Euroopa Parlamendiga, mis loodetakse lõpetada võimalikult kiiresti.

Ministrid kiitsid heaks ka nõukogu järeldused Euroopa poolaasta raames tehtud riikide süvaanalüüside ja riigipõhiste soovituste rakendamise kohta, samuti nõukogu järeldused rahvastiku vananemise aruande kohta.

24. mai eurorühma kohtumisel said euroala rahandusministrid ülevaate Kreeka abiprogrammi seisust ja arutasid Kreeka programmijärgset olukorda. Enne programmi lõppu tuleb täpsustada veel Kreeka võla jätkusuutlikkuse pikaajalisi riske ja võimalikku võlaleevenduse mehhanismi.

Laiendatud koosseisuga eurorühmas arutati taas Euroopa majandus- ja rahaliidu (EMU) süvendamise ja pangandusliiduga edasiminemise teemasid.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Vabade töökohtade määr langes esimeses kvartalis euroalal vaid Eestis
  Euroala vabade töökohtade määr kasvas esimeses kvartalis võrreldes neljandaga 0,1 protsendipunkti 2,1 protsendi, ainuke riik kus see kvartalivõrdluses langes oli 0,1 protsendipunktiga Eesti.
 • Keskpangad karmistavad rahapoliitikat
  Keskpangad karmistavad rahapoliitikat

  Lõppeval nädalal langetati olulisi rahapoliitilisi otsuseid nii siin-, kui sealpool Atlandi ookeani. Pärast mitmeid aastaid on tekkimas lootus, et raha omanikud selle välja laenamise eest ka intressi võivad küsida. Vähemasti Euroopas näib aga aina tõenäolisem, et majandustsükkel jõuab enne intressimäärade mõistlikule tasemele jõudmist pöörduda.

 • Pindi: uusarenduste turg liigub 3000 tehingu graafikus
  Kinnisvarabüroo Pindi Kinnisvara müügipartneri Peep Soomani sõnul tehakse tänavu Tallinna ja Harjumaa uute korterite turul tõenäoliselt rekordilised 3000 tehingut.
 • Euroopa Keskpank võttis kindlama suuna rahapoliitika normaliseerimiseks
  Euroopa Keskpank võttis kindlama suuna rahapoliitika normaliseerimiseks Euroopa Keskpanga Nõukogu eilne rahapoliitika otsus selle aasta lõpus varaostuprogrammi lõpetamise ja keskpanga intressimäärade tõstmise kohta järgmisel aastal oli üldjoontes ootuspärane. Kuni septembrini jätkatakse varaostuprogrammi 30 miljardi euroga kuus. Seejärel vähendatakse 15 miljardile ning aasta lõpus lõpetatakse täielikult. Samas täpsustas keskpank, et selline rahapoliitika muudatus sõltub sellest, mida näitavad jooksvalt uuenevad makronumbrid euroala majandusolukorra ja selle inflatsiooni väljavaate kohta. Kokkuvõttes oli EKP oma eelteavituses väga ettevaatlik.
 • Eesti inflatsioon oli mais euroala kiireim
  Eesti inflatsioon oli mais 3,1 protsendi tasemel euroala kiireim ning Euroopa Liidus tervikuna oli see kiirem vaid 4,6 protsenti Rumeenias.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes