Esmaspäev, 25 September 2017 09:01

EL ja USA leppisid kokku kindlustuslahenduste usaldatavusnõuetes

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Liidu (EL) ja USA esindajad allkirjastasid reedel Washingtonis kahepoolse leppe, mis puudutab kindlustuse ja edasikindlustuse usaldatavusnõudeid ning nende täitmise järelevalvet, edastas rahandusministeerium.

„Mul on väga hea meel olla täna siin koos saadik David O’Sullivaniga, et kirjutada Euroopa Liidu nimel alla kahepoolne leping EL-i ja USA vahel,“ ütles Eesti suursaadik USA-s Lauri Lepik allkirjastamistseremoonial. „EL-i ja USA järelevalveasutuste vaheline infovahetus omakorda avaldab soodsat mõju edasisele transatlantilisele koostööle antud sektoris. Ma usun, et kokkuleppe rakendamine toob tuntava kasu nii kindlustajatele, edasikindlustajatele kui ka kindlustuse klientidele.“

Lepe määrab EL-i ja USA järelevalveasutuste rollid ülemaailmsete kindlustus- ja edasikindlustusgruppide usaldatavusnõuete täitmise järelevalves ja kõrvaldab edasikindlustuse pakkumise piirangud. Leppega kehtestatakse järelevalvenõuded, mida kumbki lepingupool kohaldab kindlustus- ja edasikindlustusgruppide suhtes. Kuigi osad järelevalvenõuded kaovad, jääb järelevalveasutusel õigus küsida teavet oma territooriumil asuvalt kindlustusandjalt  või edasikindlustusandjalt tema tegevuse kohta, mis võiks kahjustada kindlustuse klientide huve või finantsstabiilsust.

EL ja USA on saavutanud ka kokkuleppe kõrvaldada eraldi tagatisnõuded ja kohaliku filiaali või tütarfirma asutamise nõuded edasikindlustajatele, kes osutavad piiriüleselt teenust EL-i ja USA vahel, kui nende tegevus vastab kokkuleppes määratud usaldatavusnõuetele. Lisaks on kokkuleppest suur kasu ka EL-i ja USA järelevalveasutustele.

Kokkuleppe kohaldamine on ette nähtud kolmes etapis, kuid hiljemalt viie aasta pärast peab seda kohaldama täies ulatuses.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Maagaasi tarbimine vähenes eelmisel aastal 5 protsenti
  Eleringi hallatavast gaasi ülekandevõrgust jaotusvõrkudesse ehk tarbimisse suunatud maagaasi kogus langes möödunud aastal 2016. aastaga võrreldes 55 protsenti 5,5 teravatt-tunnilt 5,2 teravatt-tunnile.
 • SEB uuring: Raplamaa ettevõtjad on kõige optimistlikumad
  SEB iga-aastase ettevõtlusbaromeetri (Baltic Business Outlook) kohaselt prognoosib alanud aastaks olulist (15% ja enam) käibekasvu 13% väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE-dest). Aastatagusega võrreldes on ettevõtjate ootused küll pisut kasvanud, kuid optimism ei küündi veel aastate 2014–2015 tasemele. Erandiks on siinkohal Raplamaa ettevõtjad, kellest pea neljandik ennustab alanud aastaks olulist käibekasvu, Harjumaa ettevõtetest ootab märkimisväärset käibekasvu 15% küsitlusele vastanutest.
 • SEB uuring: kolmandik Ida-Viru ettevõtetest plaanib laieneda eksporditurgudel

  SEB iga-aastase ettevõtlusbaromeetri (Baltic Business Outlook) kohaselt on Ida- ja Lääne Virumaa ettevõtted käibekasvude osas Eesti keskmisest pessimistlikumad. Algavaks aastaks ennustab märkimisväärset käibekasvu vaid 7% Ida- ja Lääne Virumaa väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE-dest) ning koguni 36% kardab käivete kukkumist. Ida-Virumaa ettevõtted paistavad see-eest silma ambitsioonidega eksporditurgudel.

 • Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis üks EL-i suurimaid
  Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis 8,2 protsendiga üks Euroopa Liidu suurimaid; Eestist enam kasvas see neljas liikmesriigis.
 • Auka: Eestis võib mobiilimaksete arv aastaga hüppeliselt kasvada
  Finantstehnoloogiaettevõtte Auka asutaja ja tegevjuhi Daniel Döderleini hinnangul võib Eesti mobiilimaksete turul lähima aasta jooksul oodata suuremat hüpet, mille tagajärjel hakkab üha enam eestlasi mobiliimakse teenust kasutama.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes