Aasta parim pakkumine! Hinnavõit
Hinnavõit 51% Hinnavõit

Telli pakett ”Raamatupidamisuudised“ 2018. aastaks ja saad kingituseks jõulunumbri ja videoseminari „Majandusaasta aruanne 2017“

Kingituse väärtus 68 eurot!
TELLIN
Hinnavõit
Esmaspäev, 25 September 2017 09:01

EL ja USA leppisid kokku kindlustuslahenduste usaldatavusnõuetes

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Liidu (EL) ja USA esindajad allkirjastasid reedel Washingtonis kahepoolse leppe, mis puudutab kindlustuse ja edasikindlustuse usaldatavusnõudeid ning nende täitmise järelevalvet, edastas rahandusministeerium.

„Mul on väga hea meel olla täna siin koos saadik David O’Sullivaniga, et kirjutada Euroopa Liidu nimel alla kahepoolne leping EL-i ja USA vahel,“ ütles Eesti suursaadik USA-s Lauri Lepik allkirjastamistseremoonial. „EL-i ja USA järelevalveasutuste vaheline infovahetus omakorda avaldab soodsat mõju edasisele transatlantilisele koostööle antud sektoris. Ma usun, et kokkuleppe rakendamine toob tuntava kasu nii kindlustajatele, edasikindlustajatele kui ka kindlustuse klientidele.“

Lepe määrab EL-i ja USA järelevalveasutuste rollid ülemaailmsete kindlustus- ja edasikindlustusgruppide usaldatavusnõuete täitmise järelevalves ja kõrvaldab edasikindlustuse pakkumise piirangud. Leppega kehtestatakse järelevalvenõuded, mida kumbki lepingupool kohaldab kindlustus- ja edasikindlustusgruppide suhtes. Kuigi osad järelevalvenõuded kaovad, jääb järelevalveasutusel õigus küsida teavet oma territooriumil asuvalt kindlustusandjalt  või edasikindlustusandjalt tema tegevuse kohta, mis võiks kahjustada kindlustuse klientide huve või finantsstabiilsust.

EL ja USA on saavutanud ka kokkuleppe kõrvaldada eraldi tagatisnõuded ja kohaliku filiaali või tütarfirma asutamise nõuded edasikindlustajatele, kes osutavad piiriüleselt teenust EL-i ja USA vahel, kui nende tegevus vastab kokkuleppes määratud usaldatavusnõuetele. Lisaks on kokkuleppest suur kasu ka EL-i ja USA järelevalveasutustele.

Kokkuleppe kohaldamine on ette nähtud kolmes etapis, kuid hiljemalt viie aasta pärast peab seda kohaldama täies ulatuses.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • 2017. aasta oktoobris püsis Eesti välismajanduslik aktiivsus suur
  Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2017. aasta oktoobris 33 miljoni euroga plussis. Kaupade ja teenuste konto ülejääk oli 74 miljonit eurot ehk 24 miljoni euro võrra suurem kui aasta tagasi. Kaubaeksport kasvas 8% ja -import 9%, mistõttu suurenes kaupade konto puudujääk aasta võrdluses 12 miljoni euro võrra ja oli 90 miljonit eurot. Teenuste konto ülejääk suurenes aastaga 37 miljoni euro võrra ja ulatus 164 miljoni euroni. Teenuste eksport kasvas 12% ja import 5%. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes aastaga 5 miljoni euro võrra ja oli 41 miljonit eurot.
 • EL-i investeerimiskava pikendati ja suurendati 500 miljardi euroni
  Euroopa Parlament teatas teisipäeval Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tegevuse pikendamisest 2020. aastani ja selle vahendite suurendamisest 500 miljardi euroni.
 • Kredexi andmetel on Eesti ettevõtted end kindlustanud 4000 äripartneri vastu
  Kredex Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul on Eesti ettevõtted kindlustanud end rohkem kui 4000 äripartneri vastu, et ennetada võimalikke makseriske ja kahjusid oma ärile.
 • Kas Eesti on uus Soome?
  Kas Eesti on uus Soome? Kui eestlane ostab laevapileti, siis muutub ta poole tootlikumaks ning hakkab ligi kolm korda kõrgemat palka teenima. On see Soome lahe lainetuse müstiline mõju?
 • Tugevam välisnõudlus on aidanud kaasa ekspordikasvule
  Tugevam välisnõudlus on aidanud kaasa ekspordikasvule Mobiilsideseadmete väljaveo langus mõjutab oluliselt ekspordi üldpilti

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes