tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Esmaspäev, 25 September 2017 09:01

EL ja USA leppisid kokku kindlustuslahenduste usaldatavusnõuetes

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Liidu (EL) ja USA esindajad allkirjastasid reedel Washingtonis kahepoolse leppe, mis puudutab kindlustuse ja edasikindlustuse usaldatavusnõudeid ning nende täitmise järelevalvet, edastas rahandusministeerium.

„Mul on väga hea meel olla täna siin koos saadik David O’Sullivaniga, et kirjutada Euroopa Liidu nimel alla kahepoolne leping EL-i ja USA vahel,“ ütles Eesti suursaadik USA-s Lauri Lepik allkirjastamistseremoonial. „EL-i ja USA järelevalveasutuste vaheline infovahetus omakorda avaldab soodsat mõju edasisele transatlantilisele koostööle antud sektoris. Ma usun, et kokkuleppe rakendamine toob tuntava kasu nii kindlustajatele, edasikindlustajatele kui ka kindlustuse klientidele.“

Lepe määrab EL-i ja USA järelevalveasutuste rollid ülemaailmsete kindlustus- ja edasikindlustusgruppide usaldatavusnõuete täitmise järelevalves ja kõrvaldab edasikindlustuse pakkumise piirangud. Leppega kehtestatakse järelevalvenõuded, mida kumbki lepingupool kohaldab kindlustus- ja edasikindlustusgruppide suhtes. Kuigi osad järelevalvenõuded kaovad, jääb järelevalveasutusel õigus küsida teavet oma territooriumil asuvalt kindlustusandjalt  või edasikindlustusandjalt tema tegevuse kohta, mis võiks kahjustada kindlustuse klientide huve või finantsstabiilsust.

EL ja USA on saavutanud ka kokkuleppe kõrvaldada eraldi tagatisnõuded ja kohaliku filiaali või tütarfirma asutamise nõuded edasikindlustajatele, kes osutavad piiriüleselt teenust EL-i ja USA vahel, kui nende tegevus vastab kokkuleppes määratud usaldatavusnõuetele. Lisaks on kokkuleppest suur kasu ka EL-i ja USA järelevalveasutustele.

Kokkuleppe kohaldamine on ette nähtud kolmes etapis, kuid hiljemalt viie aasta pärast peab seda kohaldama täies ulatuses.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes