tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Reede, 13 Oktoober 2017 12:16

Kinnisvarabüroo: arendusprojektide arv on kasvanud poole võrra

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Kinnisvarabüroo Pindi Kinnisvara hinnangul on Tallinnas ja Harjumaal arendatavate kortermajade arv võrreldes eelmise aasta suvega kasvanud poole võrra; hoolimata pakkumise suurenemisest on lähiajal oodata uute korterite defitsiiti.

"Ehkki müügis olevate projektide arv on kasvanud 48 protsenti, siis pakutavate korterite arv on tõusnud vähem, 1900 ühikult 2300 korterile," ütles Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman pressiteate vahendusel.

Kui mullu suvel oli pakkumisel 76 erinevat kortermaja, siis tänavu on võimalik valida kortereid 113 erinevast projektist.

"Nõudlus uute korterite vastu on kerkinud erakordseks, meie arvutuste kohaselt broneeriti ja osteti ainuüksi septembris üle 220 uue korteri, aasta keskmisena jääb soetatavate uute korterite arv vahemikku 160–170 korterit kuus," lisas Sooman.

Seejuures pole hinnad hoolimata mahtude kasvust oluliselt tõusnud. Kui mullu suvel oli korterite keskmine hind 2300 eurot ruutmeetri kohta, siis tänavu septembri lõpu seisuga oli see 2400 eurot ruutmeetri kohta ehk 4 protsenti kõrgem.

Hoolimata pakkumiste mahtude suurenemisest, on Soomani sõnul oodata lähiajal uute korterite defitsiiti. "Juba täna on tõsiseid märke, et turule hakkab lisanduma üha vähem uusi projekte, kammitsaid seavad nii turgu reguleerivad pangad kui küllaltki kontrollimatult tõusnud ehitushinnad, mis muudavad arendajad ettevaatlikumaks," märkis ta.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes