tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Reede, 20 Aprill 2018 15:06

Kinnisvarafirmad plaanivad kasvatada töötajate arvu ja käivet

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) uuringu kohaselt on kinnisvaraettevõtete ootused tänavusele aastale positiivsed ning enamik ettevõtteid ootab elamispindade tehingute ja hindade kasvu.

Enamik küsitlusele vastanutest ootab elamispindade ostu-müügi-tehingute arvu ja hindade kasvu. "Tehingute arvu kasvu ootuse taga on aktiivne arendusturg. Aga ka nõudlus on tugev, sest tööjõuturul läheb töötajatel väga hästi," ütles EKFL-i juhatuse liige Tõnu Toompark pressiteate vahendusel. "See loob potentsiaali tehingute tegemiseks."

Nii elamispindade kui ka äripindade sektori üüritehingute osas prognoosivad kinnisvaraettevõtjad üksmeelselt tõusu. Küll on mõlema turusegmendi puhul rohkem neid, kes ootavad üürihindade paigalpüsimist või langust. "Kui pakkumist tuleb peale, peab see hindadele ja teenuse kvaliteedile mõju avaldama. Nii äri- kui ka elamispindade puhul on suurem surve kehvema kvaliteediga pindade osas, kust on üürnikel sama hinnaga võimalik paremale pinnale kolida," lisas Tõnu Toompark.

Positiivsed turuootused peaksid ettevõtjate arvates peegelduma ka ettevõtete tegevuses. Valdavalt oodatakse käibe ja töötajate arvu kasvu. Üle poole kinnisvaraettevõtetest plaanib suurendada töötajate arvu ja 70 protsenti loodab kasvatada käivet.

EKFL viib regulaarselt kaks korda aastas läbi kinnisvarasektori uuringut. Küsitlusele vastavad EKFL-i liikmed ja teised kinnisvaravaldkonna ettevõtete juhid ja tippspetsialistid.

EKFL on loodud 1994. aastal. EKFL on kinnisvara arenduse, vahenduse ja konsultatsioonidega tegelevate äriühingute ühendus. Liitu kuulub 59 kinnisvarasektori ettevõtet.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Danske Bank sulgeb aasta lõpuks Tartu, Jõhvi ja Pärnu ärikeskused
  Danske Bank sulgeb käesoleva aasta lõpuks Tartu, Jõhvi ja Pärnu ärikeskused, kliente teenindatakse edaspidi jätkuvalt Tallinnas asuvas peakontoris ja läbi e-kanalite.
 • Saksamaa majanduskasv teises kvartalis kiirenes
  Saksamaa majanduskasv kiirenes teises kvartalis pärast aeglustumist esimeses kvartalis 0,5 protsendini, teatas riigi statistikaamet Destatis 14. augustil.
 • Danske lõpetab Baltimaade äriklientide teenindamise
  Danske Bank teatas, et keskendub edaspidi Baltimaades ainult Põhjamaade äriklientide teenindamisele ning lõpetab käesoleva aasta jooksul igapäevaste pangateenuste osutamise, kirjutab Postimees.
 • Juunis oli jooksevkonto ülejääk selle aasta suurim
  Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2018. aasta juunis 94 miljoni euroga plussis. Kaupade ja teenuste konto ülejääk suurenes aastaga veerandi võrra ja oli 139 miljonit eurot. Kaubaeksport kasvas 11% ja -import 8%, mistõttu kaupade konto puudujääk vähenes 2017. aasta juuniga võrreldes 20 miljoni euro võrra, 74 miljoni euroni. Suvekuudele omaselt oli teenuste konto ülejääk kõrge, ulatudes 212 miljoni euroni. Nii teenuste eksport kui ka import kasvasid aastaga 4%. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes 7 miljoni euro võrra ja oli 45 miljonit eurot.
 • Saksa minister: Trumpi kaubandusvaidlused pidurdavad kasvu
  Saksa majandusminister ründas 12. augustil USA presidenti Donald Trumpi, kritiseerides tema kaubandusvaidlusi ja katseid dikteerida uute sanktsioonide kaudu Euroopa suhteid Iraaniga.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes