Kolmapäev, 14 Veebruar 2018 14:47

Kredex laiendab tehnoloogialaenu kõikidele tööstusinvesteeringutele

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Kredex laiendab tehnoloogialaenu instrumendi kõigile tööstusinvesteeringutele ning suurendab ekspordilaenu maksimumsumma 15 miljoni euroni.

"Tehnoloogialaenu nimetame ümber tööstuslaenuks. Selle tehnilise muduatuse sisuline muutus väljendub selles, et laiendame laenu sihtotsatarvet. Kui seni sai laenu eest ainult masinaid ja seadmeid, siis edasi rahastame kõiki tööstusettevõtete investeeringuid," ütles Kredexi juht Lehar Kütt pressiteate vahendusel.

"Tugev tööstussektor loob majanduskasvuks olulised eeldused ja võimalused ka teiste sektorite arenguks. Seega on oluline kõrvaldada tööstussektori ees seisvad kitsaskohad, sealhulgas parendada finantskapitali kättesaadavust. Tehnoloogialaenu uuendamine on ka osa eelmise aasta lõpul vastu võetud tööstuspoliitika teekaardi ehk rohelise raamatu elluviimisest," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Teise tehtava muduatusena tõi Kredexi juht välja ekspordilaenu maksimumsumma suurendamise 15 miljoni euroni. "Ekspordilaenu maksimumsumma tõstame 15 miljoni euroni välisostja kohta. Neid ei tule iga päev, aga kui ka mõni sellises mahus projekt aastas ära teha, siis on see väga oluline," lisas Kütt.

Lisaks plaanib Kredex teha muudatusi alustavatele ettevõtetele ja innovatsiooniprojekte rahastavate finantsinstrumentide osas.

Tehnoloogia- ehk tööstuslaen aitab suurendada ettevõtte tootlikkust. Tehnoloogialaen on suunatud ekspordile orienteeritud tööstusettevõtetele, kes tegelevad töötleva tööstuse, mäetööstuse, elektrienergia tootmise, ülekande ja jaotuse ning jäätmetöötluse ja -kõrvaldusega, mistõttu saab tulevikus laenutoote nimeks tööstuslaen.

Laenuga on võimalik rahastada panga või liisinguandja poolt nõutavat projekti omafinantseeringu osa. Laenusumma on kuni 2 miljonit eurot, kuid mitte rohkem kui 40 protsenti projekti maksumusest.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • SKT kui liikuv märklaud
  SKT kui liikuv märklaud SKT parandustel on riigiti erinev mõju
 • Oodates majanduskriisi
  Oodates majanduskriisi Lõppevat nädalat jäävad saatma suurem hinnakorrektuur maailma aktsiabörsidel ja IMF-i kärbitud majanduskasvuprognoos. Need sündmused lisavad ainult hoogu viimsepäevakuulutajatele, kes aina valjemal häälel järgmist majanduskriisi lubavad. Välismaistes  majanduslehtedes ilmub artikleid uue kriisi ajastuse ja eeldatavate põhjuste kohta järjepanu. Kodumaal tekitab majanduselu jälgivates inimestest kõhedat déjà-vu tunnet täispööretel ehitussektor ja tööturg, kus palgakasv ootab ka kõige kesisemate oskustega töötajat. Kui kõhutunde vastu vaielda on raske, siis statistikat vaadates ei saa me vähemalt Eestis eelmise majandusbuumiga võrreldavast ajast siiski rääkida.
 • Maksebilansi jooksevkonto oli augustis 43 miljoni euroga ülejäägis
  Eesti Panga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto tänavu augustis 43 miljoni euroga plussis.
 • Brexiti-kõnelustel ei jõutud Põhja-Iirimaa osas kokkuleppele
  Suurbritannia ja Euroopa Liidu Brexiti pealäbirääkijad ei jõudnud 14. oktoobril peetud kõnelustel kokkuleppele kaubandusreeglites Põhja-Iirimaa jaoks, teatas EL-i pealäbirääkija Michel Barnier.
 • Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey teatas Olympicu ühendamisest
  12. oktoobril kõik Olympicu aktsiad kätte saanud Odyssey Europe otsustas Olympicu endaga ühendada.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes