Teisipäev, 13 Märts 2018 13:53

OECD ärgitas riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) ärgitas 13. märtsil riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid ning vältima vaidluste eskaleerimist, kui soovitakse säilitada majanduskasvu ja töökohti.

"Protektsionism on peamine risk, mis võib negatiivselt mõjutada usaldust, investeeringuid ja töökohti," märkis OECD oma maailmamajanduse raportis, samas nentides, et muus osas on majanduse väljavaade positiivne ning kasv eeldatavasti kiirem, kui novembris prognoositi.

OECD prognoosib maailmamajanduse tänavuseks kasvuks 3,9 protsenti, ehk 0,2 protsendipunkti enam kui novembris. 2019. aasta prognoosi kergitati 0,3 protsendipunkti võrra samuti 3,9 protsendini. Mullu oli kasv 3,7 protsenti.

Raportis toodi ka esile, et OECD-ülene töötusmäär langes 2017. aastal esmakordselt kriisieelsele tasemele. Taastumine on olnud aga ebaühtlane ning "parimates aastates inimeste ja noorte töötusmäärad on mitmetes riikides, sealhulgas Ühendriikides, endiselt kriisieelse tasemega võrdsed või alla selle."

Majanduskasvu ja töökohtade toetamiseks on OECD teatel tähtis kaitsta reeglitepõhist maailmakaubandussüsteemi. "Valitsused peaksid vältima eskaleerimist ja tuginema terasetööstuse ülevõimsuse lahendamisel rahvusvahelistele lahendustele," kirjutati raportis.

Möödunud nädalal kehtestas Ühendriikide president vastuolulised tollimaksud terase- ja alumiiniumi impordile, mis on kergitanud üleilmse kaubandussõja kartusi.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam?
  Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam? Selle nädala alguses Euroopa Liidu statistikaameti poolt avaldatud andmed näitavad, et Eesti tarbimiskulutused inimese kohta, milles on riikidevahelised hinnaerinevused välja taandatud, olid möödunud aastal 72% EL-i keskmisest ning meist tahapoole jäid vaid viis riiki. Leedu oli 88 protsendiga aga EL-i riikide keskmiste hulgas. Kuidas on võimalik, et Leedu meist nii kaugel ees on? Ja mida see võrdlus õigupoolest näitab?
 • Eluaseme hinnaindeks kerkis esimeses kvartalis aastaga 6,6 protsenti
  Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2017. aasta neljanda kvartaliga 1,5 protsenti ja võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga 6,6 protsenti.
 • Euroala leppis kokku Kreeka võlaleevenduses
  Euroala rahandusministrid leppisid 22. juuni varahommikul kokku Kreeka võlaleevenduses, teatas Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici pärast maratonkõnelusi Luksemburgis.
 • Saksamaa on Kreeka aitamise pealt teeninud 2,9 miljardit eurot
  Saksamaa on alates 2010. aastast Kreeka toetamiseks ostetud võlakirjade pealt teeninud umbes 2,9 miljardit eurot, selgub Saksa rahandusministeeriumi raportist.
 • Poola: euroala eelarve võib tähendada EL-i lõppu
  Poola hoiatas 21. juunil, et Prantsusmaa ja Saksamaa pakutud eurotsooni eelarve 19-liikmelise euroala tugevdamiseks võib tähendada Euroopa Liidu lõppu, kui sinna hakkab raha tulema kõigi liikmesriikide ühisest eelarvest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes