Kolmapäev, 11 Oktoober 2017 16:58

Palo: ettevõtluse tugistruktuuride korrastamine jätkub

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo märkis vastuskirjas kaubandus-tööstuskoja järelepärimisele ettevõtluse tugistruktuuride korrastamise kohta, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) jätkab 2015. aastal algatatud ettevõtluse tugistruktuuride korrastamise protsessi.

"Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium jätkab 2015.aastal algatatud ettevõtluse tugistruktuuride korrastamise protsessi. Nimelt andis valitsus meile ülesandeks koostöös teiste asjakohaste ministeeriumitega viia läbi ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna tõhustamiskava ja esitada valitsusele tõhustamisettepanekud hiljemalt 2018. aasta aprillis," ütles Palo vastukirja vahendusel.

Kuivõrd erinevate analüüside tulemusel on tuvastatud mitmed probleemid, näiteks riikliku tugisüsteemi killustatus, tegevuste dubleeritus, nõuete ebaselgus, toetustegevuste ebaefektiivsus ja vähene seos tootlikkuse kasvuga ning teaduse ja ettevõtluse lahusus, siis on tõhustamiskava koostamise eesmärk muuta ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna tugimeetmete ja –tegevuste mõju efektiivsemaks, mis avaldaks suuremat positiivset mõju majanduskasvule, tootlikkusele ja rahvusvahelisele konkurentsivõimele.

"Ettevõtluse tugisüsteemi tõhustamise eeldus on valdkondadeülene tihe koostöö, sest tugistruktuuri moodustavad paljude erinevate ministeeriumite haldusalas tegutsevad organisatsioonid ning samuti ettevõtjate poolt loodud esindusorganisatsioonid.Lisaks riiklikule tugisüsteemile on oluline roll ettevõtjate esindusorganisatsioonidel," märkis minister

"Antud protsessi fookuseks on era- ja avaliku sektori poolt pakutavate teenuste dubleerimise ja konkureerimise vältimine ning riikliku tugisüsteemi killustatuse vähendamine," lisas Palo.

Senimaani on MKM tegelenud koostöös asjaomaste ministeeriumite ja nende allasutustega hetkeolukorra kaardistamisega. Ministeeriumite asekantslerid kohtusid selle aasta maikuus ning kooskõlastasid lähteülesande ning edasise tegevuskava. Ministeeriumite töögrupp on kohtunud neli korda ning samuti on toimunud kaks arutelu tugisüsteemi moodustavate ministeeriumite allasutustega.

Järgmine töögrupi kohtumine toimub 17. oktoobril, mil alustatakse võimalike muudatusettepanekute aruteluga. Edaspidi kaasatakse protsessi ka ettevõtjate esindusorganisatsioonid selleks, et arutada läbi valitsusele esitatavad tõhustamisettepanekud.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis üks EL-i suurimaid
  Eesti tööjõukulude kasv oli neljandas kvartalis 8,2 protsendiga üks Euroopa Liidu suurimaid; Eestist enam kasvas see neljas liikmesriigis.
 • Auka: Eestis võib mobiilimaksete arv aastaga hüppeliselt kasvada
  Finantstehnoloogiaettevõtte Auka asutaja ja tegevjuhi Daniel Döderleini hinnangul võib Eesti mobiilimaksete turul lähima aasta jooksul oodata suuremat hüpet, mille tagajärjel hakkab üha enam eestlasi mobiliimakse teenust kasutama.
 • Euroala inflatsioon aeglustus veebruaris 1,1 protsendile
  Euroala aastane inflatsioon aeglustus veebruaris jaanuari 1,3 protsendilt 1,1 protsendile, kaugenedes veelgi Euroopa Keskpanga (ECB) 2-protsendilisest eesmärgist.
 • Panganduseksperdid: kaarditehingute käibed langevad ja domineerima hakkavad mobiilimaksed
  Eesti panganduseksperdid ja finantstehnoloogiaettevõtete esindajad tõdesid 15. märtsil toimunud ühisel seminaril, et Eestil on suurepärased eeldused, et saada tulevikus Euroopa edukaimaks riigiks mobiilimaksete rakendamisel, kuid võidujooks parima lahenduse loomiseks on alles alanud, kirjutab kommunikatsioonibüroo Hamburg ja Partnerid.
 • 2018. aasta jaanuaris oli jooksevkonto tasakaalu lähedal
  Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2018. aasta jaanuaris 2 miljoni euroga väikeses miinuses. Kaupade ja teenuste konto ülejääk jäi aastatagusele tasemele ja oli 26 miljonit eurot. Kaubaeksport kasvas 6% ja -import 10%. Kaubaimpordi kiirema kasvu tõttu suurenes kaupade konto puudujääk 2017. aasta jaanuariga võrreldes 47 miljoni euro võrra ja oli 120 miljonit eurot. Teenuste konto ülejääk suurenes aastaga 47 miljoni euro võrra ja ulatus 146 miljoni euroni. Teenuste eksport kasvas 17% ja import 8%. Investeerimistulude ja jooksevülekannete ehk esmase ja teisese tulu netoväljavool kokku suurenes aastaga 5 miljoni euro võrra ja oli 28 miljonit eurot.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes