Reede, 11 August 2017 10:20

Pindi: Tallinna eluaseme mõistlik üüritootlus on 5-6 protsendi vahel

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Pindi Kinnisvara tegevjuhi Elari Udami sõnul on peale tulumaksu mahaarvestamist Tallinnas mõistlik üüritootlus 5-6 protsendi vahel, samas on investeerimisvõimalused üha kesisemad.

"Kuna Tallinna elanikkond pidevalt kasvab, siis ei näe me lähiaastatel ühtegi põhjust, miks nõudlus üüriturul peaks vähenema, sest ka sügavaimate kriiside ajal, mil pangad laenusid ei väljasta, vajavad inimesed elamispinda," ütles Udam pressiteate vahendusel. "Kui ostad endale Tallinnasse TTÜ kõrvale korteri ja üürid selle välja, siis majanduslanguse korral kukub ka selle väärtus, aga vähemalt üüritulu jääb alles ja küll need hinnad uuesti tagasi tõusevad."

"Samas on investeerimisvõimalused üha kesisemad, tähtajalised hoiused toodavad sisuliselt nulli, aktsiaturgudel on langushoiatused, tooraine- ja võlakirjaturud on lihtsale inimesele liiga keerulised ja alles jääbki kinnisvara, aga ka seal tuleb täpselt aru saada, kuhu raha paigutada," rääkis Udam, kelle sõnul on peale tulumaksu mahaarvestamist Tallinnas mõistlik üüritootlus 5-6 protsendi vahel.

Värskelt renoveeritud kortermaja võib üüriinvestorite silmis oma väärtust kaotada, sest hoone tehniline seisukord üürihinnale olulist lisa ei anna, küll aga suurenevad omaniku kulud ja tootlus väheneb.

"Kummalisel kombel on üürnikud nõus renoveerimata majas maksma samasugust üürihinda kui renoveeritud hoones, aga unustatakse, et terviklikult renoveeritud majas on energiakulud madalamad ja sisekliima parem," ütles Pindi Kinnisvarahalduse kvaliteedijuht Heliis Anto.

Ta lisas, et tegelikult oleks renoveeritud majja korteri ostnud investoritel võimalus küsida ka mõnevõrra kõrgemat üürihinda, kuna peale renoveerimist küttekulud üldjuhul langevad ning üürnik saab sarnase kulu eest endale märksa ilusama kodu.

"Turul on aga tõesti omapärane olukord, kus korterit väljaüürimise eesmärgil osta soovivad isikud peavad lisanduvat paarikümne euro suurust kuumakset lisakoormuseks oma tootlusarvutustele, kuid tegelikult on see ju investeering oma vara säilimisse, isegi kui üürnikud seda kohe täies mahus kinni ei maksa," ütles Anto.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Tugevam välisnõudlus on aidanud kaasa ekspordikasvule
  Mobiilsideseadmete väljaveo langus mõjutab oluliselt ekspordi üldpilti
 • Nii import kui ka eksport kasvas oktoobris 11 protsenti
  Nii kaupade eksport kui ka import kasvas 2017. aasta oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 11 protsenti; kaubavahetuse olulisim partner oli Soome.
 • Hinnang Eesti ärikeskkonnale veidi üle keskmise
  Hinnang Eesti ärikeskkonnale veidi üle keskmise Swedbanki läänemeremaade konkurentsivõime indeks näitab, et Eesti positsioon on küll veidi üle Läänemeremaade ja Euroopa Liidu keskmise, kuid ei ole viimase kolme aastaga maailma tippudele lähemale nihkunud. Eesti ärikeskkond sai 2017. a. 10-punktisel skaalal 7,7 punkti, mis näitab, et oleme maailma parimatest 23% võrra tagapool. Skandinaavia riikidele järele jõudmiseks on veel pikk tee minna. Eesti reiting jäi alla kõrgeima hinnangu saanud Rootsile, Norrale, Soomele, Taanile ja Saksamaale, aga oli kõrgem Euroopa Liidu liikmete keskmisest, Leedust, Poolast, Lätist ja Venemaast. Venemaa ärikeskkond sai valitud riikidest madalaima hinnangu.
 • Reitinguagentuur S&P kinnitas Eesti reitingu kõrgel tasemel
  Reitinguagentuur Standard and Poor’s (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega. Lühiajaline reiting kinnitati senisel tasemel A-1+.
 • EL-i terviseministrid kutsuvad riike alkoholipoliitikas koostööle
  Euroopa Liidu (EL) terviseministrid kiitsid reedel Brüsselis heaks Eesti eestvedamisel koostatud piiriülese alkoholipoliitika järeldused ja kutsuvad liikmesriike üle suuremale alkoholialasele koostööle.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes