Reede, 12 Jaanuar 2018 10:32

Prantsusmaa laenamise kasv valmistab ECB-le muret

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu liikmed muretsevad, et Prantsuse erasektori laenamise kasv võib ohustada finantsstabiilsust, selgub nõukogu detsembri kohtumise protokollidest.

"Märgiti, et laenamise kasv euroala teises suurimas majanduses on oluliselt laienenud," selgub protokollidest, kus kõnelejaid nimepidi ei nimetata.

"Kasvav võimendus, koos suurenenud ühinemis-, ülevõtmis- ja võimendatud väljaostu tegevusega on tõstatanud küsimusi finantsstabiilsuse perspektiivis," lisati protokollides.

Hiljutisest ECB uuringust selgus, et laenamine euroala rahandusega mitteseotud ettevõtetele kasvas novembris aastaga 3,1 protsenti.

Prantsusmaal kasvas nõudlus laenude järele pärast president Emmanuel Macroni võimule tulekut mullu mais. Juulis kasvas Prantsuse keskpanga andmeil nõudlus laenude järele 25 protsenti nii suurte kui väike- ja keskmise suurusega ettevõtete seas.

Protokollides märgiti samas ka, et negatiivsed riskid on suuresti tasakaalustatud, mis tähendab, et euroala majandusel võib minna nii oodatust paremini kui oodatust halvemini.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam?
  Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam? Selle nädala alguses Euroopa Liidu statistikaameti poolt avaldatud andmed näitavad, et Eesti tarbimiskulutused inimese kohta, milles on riikidevahelised hinnaerinevused välja taandatud, olid möödunud aastal 72% EL-i keskmisest ning meist tahapoole jäid vaid viis riiki. Leedu oli 88 protsendiga aga EL-i riikide keskmiste hulgas. Kuidas on võimalik, et Leedu meist nii kaugel ees on? Ja mida see võrdlus õigupoolest näitab?
 • Eluaseme hinnaindeks kerkis esimeses kvartalis aastaga 6,6 protsenti
  Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2017. aasta neljanda kvartaliga 1,5 protsenti ja võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga 6,6 protsenti.
 • Euroala leppis kokku Kreeka võlaleevenduses
  Euroala rahandusministrid leppisid 22. juuni varahommikul kokku Kreeka võlaleevenduses, teatas Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici pärast maratonkõnelusi Luksemburgis.
 • Saksamaa on Kreeka aitamise pealt teeninud 2,9 miljardit eurot
  Saksamaa on alates 2010. aastast Kreeka toetamiseks ostetud võlakirjade pealt teeninud umbes 2,9 miljardit eurot, selgub Saksa rahandusministeeriumi raportist.
 • Poola: euroala eelarve võib tähendada EL-i lõppu
  Poola hoiatas 21. juunil, et Prantsusmaa ja Saksamaa pakutud eurotsooni eelarve 19-liikmelise euroala tugevdamiseks võib tähendada Euroopa Liidu lõppu, kui sinna hakkab raha tulema kõigi liikmesriikide ühisest eelarvest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes