Reede, 12 Jaanuar 2018 10:32

Prantsusmaa laenamise kasv valmistab ECB-le muret

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu liikmed muretsevad, et Prantsuse erasektori laenamise kasv võib ohustada finantsstabiilsust, selgub nõukogu detsembri kohtumise protokollidest.

"Märgiti, et laenamise kasv euroala teises suurimas majanduses on oluliselt laienenud," selgub protokollidest, kus kõnelejaid nimepidi ei nimetata.

"Kasvav võimendus, koos suurenenud ühinemis-, ülevõtmis- ja võimendatud väljaostu tegevusega on tõstatanud küsimusi finantsstabiilsuse perspektiivis," lisati protokollides.

Hiljutisest ECB uuringust selgus, et laenamine euroala rahandusega mitteseotud ettevõtetele kasvas novembris aastaga 3,1 protsenti.

Prantsusmaal kasvas nõudlus laenude järele pärast president Emmanuel Macroni võimule tulekut mullu mais. Juulis kasvas Prantsuse keskpanga andmeil nõudlus laenude järele 25 protsenti nii suurte kui väike- ja keskmise suurusega ettevõtete seas.

Protokollides märgiti samas ka, et negatiivsed riskid on suuresti tasakaalustatud, mis tähendab, et euroala majandusel võib minna nii oodatust paremini kui oodatust halvemini.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes