Esmaspäev, 19 Juuni 2017 13:42

SEB hinnangul on e-kaubanduse osakaal jätkuvalt kasvamas

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
SEB Panga hinnangul kasvab müük internetis Euroopas 2017. aastal 14 protsenti ja selle tulemusel moodustab e-kaubandus umbes 9 protsenti jaemüügist; müük kauplustes on languses ja pikas perspektiivis ei ole mõeldamatu ka e-kaubanduse 20-protsendiline osakaal.

Üldjuhul on USA Euroopast sammukese ees ja seal moodustab e-kaubandus 2017. aasta seisuga umbes 15 protsenti kogu jaemüügist, märkis SEB oma investeerimisväljaandes Investment Outlook.

USA-is tegi eelmisel aastal kaks kolmandikku elanikest internetis mõne ostu; Euroopas oli sama näitaja pisut üle poole. Ameeriklased kulutasid ka inimese kohta 60 protsenti rohkem kui eurooplased. Digitaalne nihe on USA-s kaugemale arenenud ning sundinud näiteks paljusid traditsioonilisi rõivakette oma kauplusi sulgema või nende arvu vähendama.

Traditsioonilistes kaubanduskeskustes asuvatel kettidel on probleeme. Kümme aastat tagasi läks 94 protsendil USA kaubanduskeskustest majanduslikult hästi. See näitaja on nüüdseks langenud 80 protsendile.

Hiinas moodustas e-kaubandus 2017. aasta esimeses kvartalis umbes 12 protsenti jaemüügist ja internetimüügi kogumaht ulatus peaaegu 1,1 triljoni dollarini, kasvades eelmise aastaga võrreldes 26 protsenti.

Hiina on maailma suurim internetiturg, mis moodustab kogu maailma turust ligi 40 protsenti.

Paljude traditsiooniliste jaemüüjate kauplustes toimuv müük on langenud – kõik märgid näitavad, et inimesed tõesti hindavad internetiostlemise mugavusi, märkis SEB.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Arumäe: uue kriisi asemel ootab ees pikk majanduskasvu periood
  Majandusanalüütiku ja ettevõtluskõrgkooli Mainor majandusteooria õppejõu Ruta Arumäe hinnangul ei ole uut majanduskriisi tulemas ning ees ootab hoopis pikaajaline majanduskasvu periood.
 • Rootsi ettevõte tahaks Eestisse rajada 350-miljonilise biometanooli tehase
  Rootsi bioenergiaettevõte Värmlandsmetanol AB tahaks Eestisse rajada kuni 350 miljonit eurot maksva biometanooli tehase.
 • Ettevõtjate kuldne põli
  Ettevõtjate kuldne põli Ettevõtjad üle maailma kogevad praegu häid aegu ja on muutunud nii oma ettevõtte kui ka riigi edasise käekäigu suhtes aina optimistlikumaks. Grant Thorntoni 36 riigis tehtud uuringu andmeil on ärioptimism järjepanu kasvanud viimased viis kvartalit ja ettevõtjate ootused käibe ning kasumi kasvatamise suhtes muutuvad aina roosilisemaks. Kuid pole head ilma halvata.
 • EL-is kasvas tööstustoodang aastaga enim Eestis
  Juunis kasvas euroala hooajaliselt tasandatud tööstustoodang aastaga 2,6 protsenti ning Euroopa Liidus (EL) 2,9 protsenti; enim kasvas EL-is tööstustoodang aastaga Eestis.
 • Ka teises kvartalis valitses suur nõudlus töökäte järele
  Ka teises kvartalis valitses suur nõudlus töökäte järele Tööjõu-uuringu järgi kahanes Eestis 2017. aasta teises kvartalis tööga hõivatute arv 0,5% ja tööpuuduse määr suurenes 0,5 protsendipunkti võrra 7%-ni. Tavapärase statistilise kõikumisega võrreldes ei ole muutus suur, mistõttu võib öelda, et tööturu olukord püsis teises kvartalis hea.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes