Neljapäev, 10 August 2017 16:52

Telia toetab LMT ja Lattelecomi ühendamist

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Telia Company toetab ettevõte Läti juhtivate telekommunikatsiooniettevõtete Latvijas Mobilais Telefons (LMT) ja Lattelecomi ühendamise plaani, ütles ettevõtte asepresident Robert Andersson.

Tema sõnul on aga liiga vara kommenteerida auditifirma KPMG esitatud soovitusi, kuna ettevõte ei ole uuringuga veel lähedalt tutvunud ning Teliale pole tehtud ühtegi konkreetset pakkumist Läti valitsuse poolt.

"Telia Company mõistab siiski, et analüüsi kohaselt ei ole praegune omanikustruktuur optimaalne ning soovitab LMT ja Lattelecomi ühendamist - see on lähenemine, mida ettevõte on soovitanud juba pikka aega ainsa lahendusena jätkusuutliku tuleviku tagamiseks," ütles Andersson.

KPMG Baltics soovitas analüüsist tulenevalt luua integreeritud ühisettevõte praeguste osanike Läti riigi ja Teliaga, kus mõlemale kuuluks võrdne hulk ehk 30-40 protsenti ettevõttest ning 30 protsenti aktsiatest viidaks börsile.

Kui ettevõtteid ei ühendata, on suur risk, et teised turuosalised võivad luua ühisoperaatori, mis võib Lattelecomilt ja LMT-lt ära võtta nende turuosa, hoiatas KPMG Baltics.

KPMG analüüsi kohaselt loodaks LMT ja Lattelecomi ühisettevõte, milles riik säilitaks enamusosaluse, ütles majandusminister Arvils Ašeradens teisipäeval ajakirjanikele.

Teliasonera on ettevõtete ühendamist soovitanud juba pikka aega, rõhudes kulude optimeerimisele ning uutele tehnoloogiliste arenduste võimalustele. Samas soovib Teliasonera samuti saavutada ühendettevõttes enamusosalust.

Ühendettevõtte väärtus oleks ligi 1 miljard eurot. Riigi majandusministeerium ja rahandusministeerium peavad mõlemad esitama valitsusele 5. oktoobriks oma ettepanekud.

Teliasonera tegi 2015. aasta novembris ettepaneku kahe firma ühinemiseks, kuid valitsus otsustas mullu aprillis, et LMT ning Lattelecom jätkavad kahe eraldi üksusena, ja toetas majandusministeeriumi kava jätta mõlemate ettevõtete valitsev mõju riigiomandisse.

Lattelecomi juht Juris Gulbis on mitmel korral rääkinud kahe ettevõtte ühinemise kasuks, kuid LMT juht Juris Binde ütles, et ta ei näe põhjust, miks LMT peaks ühinema Lattelecomiga.

LMT-st 24,5 protsenti kuulub Sonera Holding B.V.-le, 24,5 potsenti kuulub Telia Company AB-le, 23 protsenti kuulub Lattelecomile, riigiettevõttele Latvijas Radio un Televizijas Centrs kuulub 23 protsenti ning Latvian Privatization Agency omab 5 protsenti.

Lattelecomist kuulub 51 protsenti Privatization Agencyle, ülejäänud 49 protsenti kuulub Tilts Communicationile, mis on Telia tütarfirma.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Tugevam välisnõudlus on aidanud kaasa ekspordikasvule
  Mobiilsideseadmete väljaveo langus mõjutab oluliselt ekspordi üldpilti
 • Nii import kui ka eksport kasvas oktoobris 11 protsenti
  Nii kaupade eksport kui ka import kasvas 2017. aasta oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 11 protsenti; kaubavahetuse olulisim partner oli Soome.
 • Hinnang Eesti ärikeskkonnale veidi üle keskmise
  Hinnang Eesti ärikeskkonnale veidi üle keskmise Swedbanki läänemeremaade konkurentsivõime indeks näitab, et Eesti positsioon on küll veidi üle Läänemeremaade ja Euroopa Liidu keskmise, kuid ei ole viimase kolme aastaga maailma tippudele lähemale nihkunud. Eesti ärikeskkond sai 2017. a. 10-punktisel skaalal 7,7 punkti, mis näitab, et oleme maailma parimatest 23% võrra tagapool. Skandinaavia riikidele järele jõudmiseks on veel pikk tee minna. Eesti reiting jäi alla kõrgeima hinnangu saanud Rootsile, Norrale, Soomele, Taanile ja Saksamaale, aga oli kõrgem Euroopa Liidu liikmete keskmisest, Leedust, Poolast, Lätist ja Venemaast. Venemaa ärikeskkond sai valitud riikidest madalaima hinnangu.
 • Reitinguagentuur S&P kinnitas Eesti reitingu kõrgel tasemel
  Reitinguagentuur Standard and Poor’s (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega. Lühiajaline reiting kinnitati senisel tasemel A-1+.
 • EL-i terviseministrid kutsuvad riike alkoholipoliitikas koostööle
  Euroopa Liidu (EL) terviseministrid kiitsid reedel Brüsselis heaks Eesti eestvedamisel koostatud piiriülese alkoholipoliitika järeldused ja kutsuvad liikmesriike üle suuremale alkoholialasele koostööle.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes