Reede, 12 Jaanuar 2018 09:30

Uuring: Saksa autoosadetööstus võib Brexitiga kaotada 14 000 töökohta

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Kui Ühendkuningriik lahkub nii Euroopa Liidu ühisturult kui tolliliidust, võib see Saksa autoosade tootjatele maksma minna ligi 14 000 töökohta, selgub neljapäeval avaldatud uuringust.

Saksa autoosade tööstus võib lisaks 14 000 töökohale kaotada ka 3,8 miljardit eurot käivet, selgub raamatupidamisfirma Deloitte uuringust. Uuringus märgiti, et Saksa tööstus on väga tihedalt seotud Briti turuga.

Ühendkuningriik on Saksa autotootjate suurim Euroopa Liidu sisene eksportturg ning ligi 18 protsenti Briti tehastes kasutavatest autoosadest tuleb Saksamaalt.

"WTO tariifide kehtestamine ja naela väärtuse langemine kõva Brexiti korral vähendaks automüüke ja tootmist Ühendkuningriigis, mõjutades otseselt Saksa autotootjaid," leiti uuringus.

Teises 11. jaanuaril avaldatud uuringus, mille tellis Londoni linnapea Sadiq Khan, leiti, et Brexit võib halvima stsenaariumi korral 2030. aastaks Ühendkuningriigile maksma minna 50 miljardit eurot investeeringutes ja 500 000 töökohta.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam?
  Kas Eesti inimeste elatustase on ikka leedukatest viletsam? Selle nädala alguses Euroopa Liidu statistikaameti poolt avaldatud andmed näitavad, et Eesti tarbimiskulutused inimese kohta, milles on riikidevahelised hinnaerinevused välja taandatud, olid möödunud aastal 72% EL-i keskmisest ning meist tahapoole jäid vaid viis riiki. Leedu oli 88 protsendiga aga EL-i riikide keskmiste hulgas. Kuidas on võimalik, et Leedu meist nii kaugel ees on? Ja mida see võrdlus õigupoolest näitab?
 • Eluaseme hinnaindeks kerkis esimeses kvartalis aastaga 6,6 protsenti
  Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2017. aasta neljanda kvartaliga 1,5 protsenti ja võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga 6,6 protsenti.
 • Euroala leppis kokku Kreeka võlaleevenduses
  Euroala rahandusministrid leppisid 22. juuni varahommikul kokku Kreeka võlaleevenduses, teatas Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici pärast maratonkõnelusi Luksemburgis.
 • Saksamaa on Kreeka aitamise pealt teeninud 2,9 miljardit eurot
  Saksamaa on alates 2010. aastast Kreeka toetamiseks ostetud võlakirjade pealt teeninud umbes 2,9 miljardit eurot, selgub Saksa rahandusministeeriumi raportist.
 • Poola: euroala eelarve võib tähendada EL-i lõppu
  Poola hoiatas 21. juunil, et Prantsusmaa ja Saksamaa pakutud eurotsooni eelarve 19-liikmelise euroala tugevdamiseks võib tähendada Euroopa Liidu lõppu, kui sinna hakkab raha tulema kõigi liikmesriikide ühisest eelarvest.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes