Esmaspäev, 17 September 2018 14:35

Waldchnep laiendab koostöös Swedbankiga Narvas tootmist ja suurendab töötajate arvu kolmandiku võrra

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Elektrimootorite tootja Waldchnep OÜ ja Swedbank AS sõlmisid lepingu, mis võimaldab rajada Narva linna uue tootmis- ja büroohoone ettevõtte tootmise laiendamiseks.
Elektrimootorite tootja Waldchnep OÜ ja Swedbank AS sõlmisid lepingu, mis võimaldab rajada Narva linna uue tootmis- ja büroohoone ettevõtte tootmise laiendamiseks. pixabay
Elektrimootorite tootja Waldchnep OÜ ja Swedbank AS sõlmisid lepingu, mis võimaldab rajada Narva linna uue tootmis- ja büroohoone ettevõtte tootmise laiendamiseks. Investeeringu kogumaksumuseks on enam kui 2 miljonit eurot, millest rohkem kui poole finantseerib Swedbank ning viiendiku ulatuses kasutatakse KredExi tööstuslaenu. Seoses tootmisvõimsuse kasvuga suurendab Waldchnep töötajate arvu kolmandiku võrra ehk kokku saab uues kompleksis tööd kuni 150 ida-virulast.

Aare Pihelgas, Waldchnepi omanik ja juhatuse esimees märkis, et 2004. aastast tegutsev ettevõtte kasvab kiirest. „Toodame elektrimootorite staatoreid ja komplekteerime elektrikilpe. Sealjuures läheb kogu meie toodang praegu ekspordiks. Prognoosid näitavad mahtude kasvamist ning seetõttu tegeleme pidevalt ka uute töötajate otsimise ja koolitamisega. Uut hoonet hakkame ehitama selleks, et pakkuda inimestele kaasaegseid töötingimusi ja viia kogu tootmine kokku ühte hoonesse,“ kommenteeris Pihelgas.

„See, et Waldchnep kolis aastate eest tööjõudu otsides oma tootmise Tallinnast Ida-Virumaale, on väga oluline regionaalse arengu seisukohalt, sest aitab säilitada töökohti väljaspool pealinna,“ ütles Swedbanki ettevõtete panganduse juht Liisi Himma. „On rõõm tõdeda, et ka Swedbanki ettevõtete laenuportfellist moodustavad väljapoole Harjumaad suunatud laenud 36%.“

Ida-Virumaa on ettevõtete koguarvu poolest Eestis suuruselt neljas maakond ning alustavate ettevõtete koguarvult kolmas. Liisi Himma sõnul töötavad Swedbankis teiste hulgas ka Ida-Viru ettevõtetele spetsialiseerunud haldurid. „Tänu sellele oleme sealse ärikeskkonnaga kursis ning soovime koostöös ettevõtjatega veelgi enam panustada Ida-Viru elukeskkonna arendamisse,“ märkis Himma

Waldchnepi tootmishoone ehitab Rand & Tuulberg ning tööde eeldatavaks lõpptähtajaks on 2019. aasta märts. Esimeses etapis rajatakse 3416m² tootmispinda, suureneb olmeruumide osakaal, mis muutuvad oluliselt töötajasõbralikumaks. Tootmisprotsess kohandatakse uues hoones senisest märkimisväärselt efektiivsemaks, sealhulgas nii töökohtade asetus, liinid, laadimine, kui ka muu logistika.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Rubriigi Majandus ja äri viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid Eesti äri ja majanduse teemal

 • MTA tuvastas Jõgevamaal kaheksa ümbrikupalga kahtlusega ettevõtet

  Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad kontrollisid novembri lõpus Jõgevamaal ehitusettevõtteid ning autoremonditöökodasid, tuvastades kontrollitud 26 firmast kaheksa puhul ümbrikupalga maksmise kahtluse.

 • EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve
  EAS kinnitas tuleva aasta 81-miljonilise eelarve ttevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas aastaks 2019 tegevuskava, mille elluviimiseks on eelarves planeeritud 81,3 miljonit eurot, mis on tänavusest aastast 40 protsenti vähem.
 • Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta väikseim
  Euroala ärikasv oli detsembris nelja aasta madalaimal tasemel, selgus uuringufirma IHS Markiti esialgsest hinnangust. IHS Markiti euroala ostujuhtide indeks langes detsembris 51,3 punktile, ehk 49 kuu madalaimale, võrreldes 52,7 punktiga novembris.
 • Kinnisvarafirma: müüjad küsivad kinnisvara eest liiga kõrget hinda

  Kinnisvarafirma Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul soovivad kinnisvara müüjad liiga kõrget hinda ja vahe pakkumishindade ja tegelike tehinguhindade vahel kasvanud aina suuremaks. "Üha rohkem varaomanikke küsivad oma kinnisvaraobjekti eest hinda, mis on 20-50 protsenti potentsiaalsest tehingust kõrgem ja tänases turuseisus ebareaalne," ütles Sooman pressiteate vahendusel.

 • Maksebilansi jooksevkonto oli oktoobris 65 miljoni euroga ülejäägis
  Kaupade ekspordi ja impordi käibed olid 2018. aasta suurimad: kaubaeksport kasvas 9 protsenti ja kaubaimport 11 protsenti, mistõttu kaupade konto puudujääk suurenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes 32 miljoni euro võrra, 95 miljoni euroni.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes