tellimine 938x200 apple ee gif fixed
Neljapäev, 12 Oktoober 2017 12:25

Alates 7. oktoobrist 2017 kehtib Ukrainast ja Venemaalt pärit kuumvaltsitud lehttoodete impordile lõplik dumpinguvastane tollimaks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Maksu- ja tolliameti teatel kehtib alates 7. oktoobrist 2017 Ukrainast ja Venemaalt pärit teatavate rauast, legeerimata terasest või muust legeerterasest kuumvaltsitud lehttoodete impordile lõplik dumpinguvastane tollimaks.

Komisjoni rakendusmäärusega 2017/1795 kehtestati lõplik dumpinguvastane tollimaks Ukrainast, Venemaalt, Brasiiliast ja Iraanist pärit alljärgnevalt kirjeldatud toodete impordi suhtes.

Dumpinguvastase tollimaksuga on hõlmatud teatavad rauast, legeerimata terasest või legeerterasest lehtvaltstooted, rullidena või mitte (sealhulgas mõõtu lõigatud tooted ja kitsad ribad), kuumvaltsitud, kuid edasi töötlemata, plakeerimata, pindamata või muul viisil katmata, mis klassifitseeritakse CN-koodide 7208 10 00, 7208 25 00, 7208 26 00, 7208 27 00, 7208 36 00, 7208 37 00, 7208 38 00, 7208 39 00, 7208 40 00, 7208 52 10, 7208 52 99, 7208 53 10, 7208 53 90, 7208 54 00, 7211 13 00, 7211 14 00, 7211 19 00, ex 7225 19 10, 7225 30 90, ex 7225 40 60, 7225 40 90, ex 7226 19 10, 7226 91 91 ja 7226 91 99 alla.

Dumpinguvastase tollimaksuga ei maksustata:

 • roostevabast terasest tooted ja elektrotehnilisest räniterasest suundorienteeritud struktuuriga tooted,
 • tööriistaterasest ja kiirlõiketerasest tooted,
 • ilma reljeefse mustrita, üle 10 mm paksusega ja vähemalt 600 mm laiusega tooted, mis ei ole rullis, ning
 • ilma reljeefse mustrita, vähemalt 4,75 mm ja kuni 10 mm paksusega ning vähemalt 2050 mm laiusega tooted, mis ei ole rullis.

Lõplikud dumpinguvastase tollimaksu määrad leiab lisaks määrusele ka  ETT-st.

Komisjoni rakendusmäärus 2017/5, millega kehtestati registreerimisnõue Venemaalt ja Brasiiliast pärit kuumvaltsitud lehttoodete impordi suhtes, tunnistati kehtetuks ilma dumpinguvastast tollimaksu tagasiulatuvalt sisse nõudmata.

2 kommentaari

 • Kommentaari link Teisipäev, 31 Oktoober 2017 21:04 lisas Allan

  Tere.,

      Minu nimi on hr. Allan Davis, ma olen era laenu laenuandja, pakun laenu intressimääraga 3%, kui teil on vaja järgmisi laene

  Hüpoteeklaen
  Auto laen
  Konsolideerimislaen
  Eralaen
  Äri laen


  Lisateabe saamiseks pöörduge nüüd meie poole aadressil pksanna6@gmail.com

 • Kommentaari link Teisipäev, 31 Oktoober 2017 20:59 lisas Berlin

  Tere.,

     Minu nimi on hr Edward, ma olen Kuubast, mul on kaks last ja naine. Ma tahan kasutada seda vahendit, et jagada mõningaid ütlusi

  sinuga. Ma abiellusin 28-aastaselt, ma olin vaene talupidaja, kes suutis ellu jääda, sest aeg läks asjadele halvenes

  minu naise ja mu jaoks mu naised olid deformeerunud nii, et see ei saanud töötada, ma olin perekonna leiba võitja.
     Asjad muutusid minu jaoks halvemaks, ma otsustasin laenu võtta, et saaksin rohkem investeerida oma talutöösse. Ma taotlesin laenu

  3000 usd online, aga mind scammed väike raha mul oli nii, et ma loobusin selle võimaluse. Ma ei saanud panka laenata

  sest mul pole isegi kontot.
     Ma lihtsalt surfasin netot lootusetult, kui nägin ühte postitust pealkirjaga "EASY WAY FOR MONEY. Ma lugesin postitust kogu oma

  Lõppude lõpuks sain aru, et raha teenimine rikkana on väga lihtne. Siis hakkasin äkki hakkama

  mõista, miks mõned inimesed on vaesed ja mõned on rikas. Enamik inimesi on vaesed, sest nad ei ole otsustanud minule lisama.
     Nüüd küsi endalt seda küsimust. Kui sa oled sõnakuulelik oma isale ja sa oled temale lojaalsed, siis ta ei tee seda, mida sa küsid

  temast ? Kui sa tahad olla rikkad Kuulsad rikkad, siis peate olema valmis minema lisamaale.
    Minu vennad ja õed on teil olnud maailma ILLUMINATI BROTHER HOOD. Vennasoodustus, mis annab teile rõõmud

  maa eest tasu eest oma lojaalsuse eest kuni lõpuni.
    Kas olete ise küsinud, mis kasu maa peal kannatab, kui saate hõlpsasti selle maailma oma sõrmede otsa

  kui see kõik ei maksa midagi muud kui teie lojaalsus ja kuulekus?
     Lühikese lüli lõikamiseks lükkab mu elu välja lahkumise tunnistajaks, kellel on Suur Suur Meistri imesid. Ta on

  muutis minu elu minu jaoks. Mu vennad ja õed, ma ei tea, mis teie olukord on, aga kui saate lihtsalt ohverdada

  oma uhkus ja olla lojaalne. taevas on teie lähtepunkt.
    Selleks, et olla liige, võite minuga lihtsalt ühendust võtta aadressil ichelansa@gmail.com lisateabe saamiseks.

  (sa ei maksa mulle midagi ja see postitus ei ole mõeldud inimestele alla 18 aasta)


  Tänan

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate küsimustele

Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate maksunduse, raamatupidamise ja auditiga seotud küsimustele

 • Käibemaksuarvestus Euroopa Liidu siseste teenuste ostmisel
  Käibemaksuarvestus Euroopa Liidu siseste teenuste ostmisel

  Käibemaksukohustuslasest Eesti firmale esitas raudteeveo eest arve Küprose käibekohustuslasest firma; teenuse hind oli 10 000 eurot. Jutt käib kauba veost Venemaalt Eestisse. Küprose firma esitas arve 0-protsendilise käibemaksu määraga. Kas on õige, et Eesti firma peab näitama käibedeklaratsioonil Küprose firmalt saadud teenuse maksumuse ja rakendama 20-protsendilise määraga pöördmaksustamist? Missugustes Eesti käibemaksuseaduse paragrahvides käsitletakse Euroopa Liidu (edaspidi – EL) siseste teenuste ostmist? Kas see, et teenuse osutamine ei alanud teenuse müüja riigis, st Küprosel, omab tähtsust?

  Vastab Epp Lumiste, Advokaadibüroo ALTERNA: Käibemaksuseaduse (edaspidi – seadus) paragrahvi 3 lg 4 punkti 2 kohaselt peab käibemaksukohustuslane arvestama käibemaksu käibemaksuseaduse paragrahvi 1 lõikes 1 viidatud tehingutelt ja toimingutelt, ostes teenuseid ettevõtlusega tegelevalt välisriigi isikult, kes ei ole Eestis registreeritud maksukohustuslasena ning kellel puudub Eestis püsiv tegevuskoht, mille kaudu ta tegeleb ettevõtlusega Eestis.

  Küsimuses esitatud teabe alusel võib järeldada, et kõnealusel juhul rakendame viidatud üldist põhimõtet.

  Siin on maksustamisel siiski teatud iseärasused. Näiteks juhul kui veoteenus tellitakse kauba veoks, võib teenuse saaja rakendada 0-protsendilist käibemaksu määra, kui kauba importimiseks osutatava kaubaveoteenuse, kaubaveo korraldamise teenuse ning sellise kaubaveoga seotud kõrvalteenuste kulu on arvatud imporditava kauba maksustatava väärtuse hulka. Sel juhul maksustab kaubaveoteenuse nullmääraga nii teenuse osutaja kui ka selle saaja, sõltumata sellest, kes on teenuse saaja. Sellist teenust ei kajastata ühendusesisese käibe aruannetes.

  Juhul kui jutt käib Venemaalt alguse saanud rahvusvahelisest kaubaveost, võib sellise teenuse klassifitseerida  kauba impordiga seotud veoks.

 • Kas ettevõte peab maksma erisoodustust sõiduautot päevade kaupa eraisikult rendile võttes?
  Kas ettevõte peab maksma erisoodustust sõiduautot päevade kaupa eraisikult rendile võttes? Ettevõtte omanik – eraisik – annab oma sõiduauto tasu eest (tasult makstakse tulumaks) ettevõttele rendile, üle ei anta kasutusvaldust. Autoga tehakse töösõite (taxify) ja väljaspool tööaega erasõite. Kuludesse kantakse kuludokumentide alusel ainult töösõitudega seotud kütusekulud, muud autoga seotud kulud kannab eraisik. Kas ettevõte peab maksma sõiduauto erasõitudeks kasutamiselt erisoodustust? Kas sellisel juhul, kui lepingu järgi võetakse auto rendile päevade kaupa, nendel päevadel, kui tööd tehakse, ja pärast tööd auto tagastatakse, peab tasuma erisoodustust?
 • Kas füüsiline isik võib osutada Eesti firmale teenust lepingut sõlmimata?
  Kas füüsiline isik võib osutada Eesti firmale teenust lepingut sõlmimata?

  Kas füüsiline isik võib osutada Eesti firmale teenust (nt anda konsultatsiooni) lepingut sõlmimata? Missugused maksukohustused tekivad firmal, kes tasub saadud teenuste eest (nt konsultatsioon) arve alusel?

 • Kuidas arvutada keskmist töötasu?
  Kuidas arvutada keskmist töötasu?

  Kas keskmise töötasu leidmisel läheb arvesse eelmisesse poolaastasse jäänud puhkus?

 • Amortisatsiooni arvestamine äritegevuses kasutatavalt korterilt
  Amortisatsiooni arvestamine äritegevuses kasutatavalt korterilt Ettevõte soetas korteri. Üheks aastaks anti korter rendile. Pärast üürilepingu lõppemist kasutati korterit ettevõtte äritegevuses. Ettevõtte juhtkond otsustas korteri raamatupidamises kajastamisel kasutada soetusmaksumuse meetodit. Kuna korter asub uues majas, määrati amortisatsiooninormiks 2,5% aastas. Korteri maksumus ei ole aga kunagi 0 eurot. Kuidas tuleb amortisatsiooni arvestada?

Rubriigi Maksud ja raamatupidamine viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid maksude ja raamatupidamise teemal