Kolmapäev, 07 November 2018 09:22

EL-i ministrid toetavad digiteenuste maksustamises kokkuleppimist

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu toetas 6. novembri arutelul digitaalsete teenuste maksustamise ülemaailmses lahenduses kokkuleppimist, rahandusminister Toomas Tõniste sõnul ollakse ühel nõul rahvusvaheliste maksureeglite ajakohastamise vajaduses.

"Praegu liigutakse selles suunas, et kehtima hakkaks üks ülemaailmne lahendus, mis kehtestatakse läbi OECD. Sellele omakorda eelneks vahepealse etapina digiteenuste ajutine maks EL-is," ütles Tõniste pressiteate vahendusel.

Tõniste sõnul on Eesti jaoks oluline, et kui Eesti inimeste andmete kogumisest ja kasutamisest teenitakse tulu, siis jääksid maksud selle tulu pealt ka Eestisse. "Digiteenuste ajutine maks oleks esimene samm, mis meid globaalsele kokkuleppele lähemale viiks," lisas rahandusminister.

Tõniste lisas, et maksustamine on alati tundlik teema, kus riikide erinevate huvide vahel tasakaalu leidmine nõuab tööd. "Samas vajab digitaalsete teenuste maksustamine lahendamist, et tegeliku eluga sammu pidada, ning eri maksud eri riikides ei ole kindlasti hea lahendus."

5. novembril toimunud laiendatud eurorühmas arutati Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) tõhustamist ja ühtse hoiusekindlustuse läbirääkimiste alustamist. Kui pangandusliidu kriisilahendusfondi ühtse kaitsemeetme suhtes valitses euroala ministrite seas üsna suur üksmeel, siis Euroopa ühtse hoiusekindlustusskeemi loomise kohta oli eriarvamusi rohkem.

Ühtse pangandusjärelevalve ja ühtse kriisilahendusasutuse juhid andsid euroala rahandusministritele ülevaate panganduse arengutest. Ministrid arutasid veel finantsstabiilsuse olukorda majandus- ja rahaliidus ning Euroopa Komisjon tegi ülevaate riikide eelarvekavadest.

Ministrid kiitsid heaks nõukogu järeldused kliimamuutuste rahvusvaheliste finantsküsimuste ning Euroopa statistikasüsteemi toimimise ja arendamise kohta.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate küsimustele

Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate maksunduse, raamatupidamise ja auditiga seotud küsimustele

Rubriigi Maksud ja raamatupidamine viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid maksude ja raamatupidamise teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes