Teisipäev, 29 November 2016 15:41

Infotehnoloogia liit: e-arved tuleb kiiresti kohustuslikuks teha

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit leiab, et raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis muudab e-arved kohustuslikuks, tuleb vastu võtta kiiremas korras.

"Eelnõu tuleb vastu võtta kiiremas korras ning e-arvete kohustuslikuks muutmise tähtaega ei tohi rohkem edasi lükata," kirjutas liit kirjas riigikogu majanduskomisjonile.

Liit toob välja neli põhjust: "Riigile on majanduslikult kasulik, kui e-arvetele üleminek ära tehakse; kõigile turuosalistele on kasulik, kui e-arved muudetakse avaliku sektori jaoks kohustuslikuks, sest turg suureneb sellega kõigi jaoks; pidev edasilükkamine on ebaõiglane nende asutuste ja ettevõtete, seehulgas välisriikides asuvate suhtes, kes on selleks valmistunud ning kulutusi teinud; pidev edasilükkamine on Eesti kui tugeva e-riigi kuvandiga riigi, mida see e-arvete kasutuse mõttes ei ole, rahvusvahelise maine mõttes piinlik."

Liit märgib, et e-arvetele üleminek on seotud Euroopa Liidu direktiiviga, mis näeb ette e-arvete kasutamise kohustuslikuks tegemise riigihangetes hiljemalt 2018. aasta lõpuks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate küsimustele

Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate maksunduse, raamatupidamise ja auditiga seotud küsimustele

Rubriigi Maksud ja raamatupidamine viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid maksude ja raamatupidamise teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes