Neljapäev, 02 Veebruar 2017 16:57

Riik arendas e-arvetele üleminekuks keskse teenuse

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
E-arveldaja operaatori teenusega liitunud majandustarkvara kliendid saavad kasutada e-arveldaja loodud keskset e-arvete saatmise ja vastuvõtmise lahendust
E-arveldaja operaatori teenusega liitunud majandustarkvara kliendid saavad kasutada e-arveldaja loodud keskset e-arvete saatmise ja vastuvõtmise lahendust Postimees

Riigi loodud raamatupidamistarkvara e-arveldaja pakub alates jaanuari lõpust keskset e-arve operaatori teenust, et hoogustada e-arvete kasutuselevõttu Eestis. 

 

Registrite ja infosüsteemide keskuse direktor Mehis Sihvart ütles, et vaadates praegust turu seisu, on e-arvete laiaulatuslikumaks levikuks puudu olnud erinevaid osapooli ühendavast kesksest ja soodsast rändlusteenusest.

„Oleme tänaseks loonud lahenduse, millega liitudes saab iga majandustarkvara hakata oma klientidele e-arvete saatmise ja vastuvõtmise teenust pakkuma. Selline lahendus ühendab senised operaatorid ja majandustarkvarad ning võimaldab tarkvaraarendajatel väiksemate kuludega ja kiiresti oma klientidele e-arveldamise teenuse avada. Ühtlasi soodustab keskse rändlusteenuse loomine ka Euroopa ühisele e-arve standardile üleminekut,“ rääkis Sihvart.

„Hetkel ei kohusta raamatupidamise seadus ettevõtjaid omavahel e-arveid vahetama. Kuid kui see kohustus tulevikus tekib, on majandustarkvarad juba võimelised keskse riikliku platvormi kaudu e-arveldamiseks ja üleminek toimub sujuvamalt,“ selgitas registrite ja infosüsteemide keskuse ettevõtete aruandluse infosüsteemide talituse juhataja Aleksandr Beloussov.Varasemalt on e-arveldajaga liidestunud operaatorid Fitek ja Omniva ning lisaks ollakse liidestumas Telema ning Edisoftiga. 
Majandustarkvaradest, mis hakkavad e-arve operaatorteenust edasi pakkuma, liidestus jaanuari lõpus e-arveldajaga esimesena Envoice. Encoice’iga koostööd tegevad raamatupidamistarkvarad ja nende kliendid saavad täna sellest lähtuvalt juba ka tasuta e-arveid saata ja vastu võtta. 

Osaühing Envoice juhatuse liikme Ivar Veskioja sõnul on registrite ja infosüsteemide keskuse initsiatiiv hea näide sellest, kuidas e-riigi arenguks on vajalik riigi ja erasektori hea koostöö. „Erasektorile e-arvete saatmise kohustuse kehtestamine enne e-arveldaja lahenduse valmimist oleks tekitanud ettevõtetele sunni maksta operaatoritele e-arvete saatmise vahendustasusid. Nüüd on riik erasektorile sobiva lahenduse välja töötanud ja e-arvetele üleminekuks on tee avatud,“ lisas Veskioja.

Täiendavalt teeb e-arveldaja koostööd teiste väiksemate majandustarkvaradega, näiteks qbill.ee ja tsekk.ee.

E-arveldaja operaatori teenusega liitunud majandustarkvara kliendid saavad kasutada e-arveldaja loodud keskset e-arvete saatmise ja vastuvõtmise lahendust. Teenuse kasutamise eest tuleb liitunud majandustarkvaral iga kuu tasuda 0,5 eurot kliendi kohta. 

2016. aastast saavad mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtjad ning mittetulundusühingud e-arveldaja keskkonnas avaliku sektori asutustele e-arveid tasuta saata.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate küsimustele

Audiitor ja maksunõunik vastavad lugejate maksunduse, raamatupidamise ja auditiga seotud küsimustele

Rubriigi Maksud ja raamatupidamine viimased uudised

Sellest osast leiate te uudiseid maksude ja raamatupidamise teemal

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes