Seminar 920x140 ee gif

 

 

Esmaspäev, 16 Aprill 2018 14:54

Simson toetab erimaksurežiimi kohaldamist ka EMP reisilaevadele

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson toetab kavandatava erimaksurežiimi kohaldamist ka Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) lippude all sõitvatele reisilaevadele ning esitab selle seisukoha ka läbirääkimisel rahandusministrile.

Minister kirjutab vastuses Eesti Laevajuhtide Liidule, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) on teadlik võimalikest negatiivsetest tagajärgedest, mis võivad tekkida erimaksurežiimi EMP reisilaevadele kohaldamata jätmisel ning toetab erimaksurežiimi kohaldamist ka majanduspiirkonnas sõitvatele laevadele, mis ei külasta Eesti sadamaid.

"Olen nõus, et kõigi EMP liikmesriikide lippu kandvate laevade erimaksurežiimist välistamine toob kaasa samas piirkonnas sõitval reisilaeval ja kaubalaeval töötava meremehe põhjendamatult ebavõrdse kohtlemise. Samuti nõustun, et selline maksustamine seab reisilaeval töötamise majanduslikult ebamõistlikuks ning seega piirab meremehe töökoha valiku vabadust ning arenguvõimalusi," märgib Simson vastuses.

Simson lisas, et arvestades meremeeste soodsamaid maksutingimusi muudes riikides, võib EMP lippude all sõitvate meremeeste erimaksurežiimi alt välistamine suurendada Eesti niigi probleemset väljarännet. "Meie eesmärgiks on aga riigi finantseeritud kõrgetasemelise haridusega meremeeste koos peredega lahkumise vältimine," märkis Simson.

Valitsus toetas märtsis kabinetiistungil Simsoni esitatud laevandussektori ettepanekuid Eesti lipu all sõitva kaubalaevastiku tekkeks ning andis ülesande regulatsioon ministeeriumite koostöös täpsemalt välja töötada. Eesti senine maksutase on laevandusettevõtjale ja laeva operaatorile liiga kõrge, mistõttu ei suudetaks konkureerida teiste sarnaste valdkonna ettevõtetega, kes opereerivad laevu soodsama maksukeskkonnaga lippude all.

Toetajad

IKS logo 1

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes