Maksud ja raamatupidamine

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega leevendatakse osalusoptsioonide maksureegleid, teatas ministeerium.

Kas ostja võib müüjale hinnaalanduse rakendamiseks esitada ostuboonuse ettemaksu arve? Kas ostjal on õigus ostuboonuse ettemaksu arvele lisada käibemaksu? Kas ostjal tekib käibemaksu tasumise kohustus ja müüjal sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus esitatud arvelt? Lisaks sõlmitakse ostuboonuse leping, kus tuuakse välja periood ja mil viisil ettemakstud ostuboonuse arvet tasaarveldatakse.

Maksu- ja tolliametil on õigus jätta maksuvõla ajatamise taotlus rahuldamata.
Reede, 03 Märts 2017 10:03

Väljamaksete andmed pole võrreldavad

Statistikaameti (SA) ja maksu- ja tolliameti (MTA) andmed väljamaksete kohta ei ole võrreldavad.
Eesti Maksumaksjate Liit esitas veebruari alguses Maksu- ja Tolliametile selgitustaotluse metallitoodete pöördmaksustamise kohta. Selgitustaotluse esitamise tingis selle aasta algusest jõustunud käibemaksuseaduse muudatus, mis laiendas oluliselt siseriiklikult pöördmaksustatavate kaupade nimekirja.
Taotlus maksuvõla ajatamiseks menetletakse lihtsustatud korras ning otsus ja sellega kaasnev intressinõue genereeritakse andmetöötlussüsteemis automaatselt.
Kahe nädalaga esitas oma tuludeklaratsiooni maksu- ja tolliametile 493 000 inimest, kes saavad kokku tagasi 76,1 miljonit eurot. Veebruari lõpu seisuga on inimeste pangakontodele jõudnud 65,5 miljonit eurot enammakstud tulumaksust.
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, mis vähendab tööandjate maksukoormust töötajate majutamisele ja transpordile. Lisaks leevendatakse vabatahtlike lähetuste väljamaksete maksustamist.
Kui töötaja on pensionil, kuid endine tööandja peab teda näiteks juubeli puhul meeles ja teeb talle kingituse, siis on tegemist ikkagi erisoodustusega, sest tööandja teeb kingituse sellepärast, et tegemist oli…
Eesti Tööandjate Keskliit saatis koos Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga rahandusminister Sven Sesterile kirja, kus tunnevad muret panditulumaksu kehtestamise plaani üle. Küsitakse, milliseid alternative on ministeerium kaalunud ja milliseid analüüse teinud enne niivõrd…
Esmaspäev, 27 Veebruar 2017 15:28

Pakendiaruandlusest algajale

Pakendiettevõtjatele kehtib pakendiarvestuse kohustus juba 2004. aastast alates.

Kui töötaja on registreeritud, aga tööle üldse ei ilmugi, kas sel juhul on võimalik registreeritud töötaja registrist kustutada? Kas seda saab teha ainult teenindusbüroos või on seda võimalik teha ka elektrooniliselt? Mis hetkest alates on see võimalik?

Esmaspäev, 27 Veebruar 2017 12:11

Viimane aeg taotleda tulumaksusoodustust

1. märts on viimane päev, kui saab taotleda enda lisamist tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.
Milliseid makse tuleb tasuda ja mida silmas pidada, kui ettevõtlusega seotud sõitudeks soovitakse kasutada isiklikku sõiduautot, tutvustab kaubanduskoja jurist Kadi Laanemäe.
Neljapäeva hommikuse seisuga on enda tulud deklareerinud 439 496 inimest ning tagastamisele kuulub seni 69,4 miljonit eurot.
Firma esitab kauba eest arve ja tingimus on, et tasutakse virtuaalrahas (Onecoin). Kas selline maksetingimus on lubatud, kuigi see raha ei ole avalikult konverteeritav?
Kolmapäev, 22 Veebruar 2017 12:01

Mida peab teadma eluruumi soetav äriühing?

Kinnisvaraga seotud tehingute maksustamise reeglid on väga nüansirohked. Seetõttu tekib eluruume ettevõtluses kasutavatel äriühingutel sageli küsimusi, millisel viisil tuleks maksustada ühte või teist tehingut. Eesmärgiga aidata Teil sellel nüansirohkel maksumaastikul…

Kui Eesti firma, kellel on nii Eesti kui Saksamaa km kohustuslase number, ostab kauba Saksamaa ettevõttelt ja müüb edasi Hiina, siis kuidas peab Eesti ettevõtte selle vormistama? Kas Eesti ettevõte käibedeklaratsioonil ei kajasta ühendusesisest soetust Saksamaalt ega eksporti Hiina?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes