Maksud ja raamatupidamine

Rahandusministeeriumi andmetel laekus tänavu 11 kuuga riigile tulusid 7,76 miljardit eurot, mida on 521,4 miljonit eurot ehk 7,2% rohkem kui eelmise aasta novembri lõpuks.
Kolmapäev, 21 Detsember 2016 12:35

Uue transpordivahendi maksustamisega seotud erisused

Inimesed, kes igapäevaselt autode ostmise või müümisega tihedalt kokku ei puutu, ei pruugi teada, et käibemaksuseadus defineerib uue transpordivahendi sootuks teisiti, kui me tavaelus oleme harjunud aru saama, kirjutab raamatupidamis-…
Kolmapäev, 21 Detsember 2016 10:36

Maksusoodustused ja vorminõuded

Paljud Eesti äriühingud – isegi kõige väiksemad – teevad tihtipeale erinevaid makseid välismaa ettevõtjatele. Näitena võib tuua laenuintressid, renditasu või litsentsitasu või ka kõige tavalisema kaupade või teenuste eest tasumise.
Teisipäev, 20 Detsember 2016 16:29

Maksuhalduri tasuta koolitused jaanuaris 2017

Maksu- ja tolliamet ootab tuleva aasta jaanuaris huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele.
Teisipäev, 20 Detsember 2016 12:08

Dividendi maksmisest

Grant Thornton Balticu õigusnõustamise osakonna juht Eneli Perolainen selgitab ettevõtte infokirjas äriühingu kasumi jaotamisega seotud küsimusi – mitu korda võib jagada, kas jagamise osas on piiranguid jne.
Kuigi riigikogu otsustas raamatupidamise seadust muutes, et e-arvetele ülemineku kohustust järgmisel aastal ettevõtetele ei tule, on üha enam ettevõtteid äriprotsesside efektiivsemaks muutmiseks automatiseerimas oma arveldusprotsesse, kirjutab Grant Thornton Balticu spetsialist…
Kaubandus-tööstuskoda saatis president Kersti Kaljulaidile pöördumise, milles palub jätta välja kuulutamata esmaspäeval riigikogus vastu võetud tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse.
Maksu- ja tolliamet (MTA) hakkab koostöös suuremate pankadega väljastama järgmise aasta alguses maksuandmete tõendit, mis võimaldab inimestel väiksema vaevaga näiteks pangast laenu taotleda.
Reede, 16 Detsember 2016 10:47

Raamatupidamise aastaaruande vormid muutuvad

Rahandusministeerium on välja töötanud määruse eelnõu, millega muudetakse taksonoomia alusel koostatavaid raamatupidamise aastaaruande vorme.
Neljapäev, 15 Detsember 2016 15:47

Kas olla või mitte olla - käibemaksukohustuslane?

Ettevõtjad, kelle maksustatav käive ei ületa piirmäära, ei pea end käibemaksukohustuslasena registreerima, kuid võivad seda teha, kui soovivad.
Mõni aasta tagasi kirjutasime oma blogis sissenõudmata viivise kajastamisest võlgniku majandusaasta aruandes ja andsime juhatuse liikmetele soovitusi võimaliku vastutuse välistamise eesmärgil teatud „ettevaatusabinõude“ rakendamiseks.
Neljapäev, 15 Detsember 2016 12:44

Raamatupidajad muudatuste ootel

Aasta lõpuni on jäänud loetud päevad, mistõttu on asjakohane veel kord meelde tuletada jõustunud ja jõustuvad muudatused raamatupidajate jaoks kõige tähtsamas seadusaktis – raamatupidamise seaduses.
Rahandusministeeriumi plaani järgi peaks autode registreerimistasu edasilükkamisest tekkinud eelarveaugu katma suurem dividendimakse Eesti Energiast.
Riigikogu rahanduskomisjon jätab plaanitavast maksupaketist välja autode registreerimislõivu puudutava, muudatusettepanekuid hakkab riigikogu hääletama kolmapäeval.
Esmaspäev, 12 Detsember 2016 09:59

Abiks 2016. aasta tulu deklareerimisel

Füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitamise lihtsust ja kiirust arvestades on Eesti kahtlemata maailma riikide edetabeli tipus.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tahab 2018. aastast hakata maksustama täismassiga alates 12 tonnist veokite teekasutust, mille kohaselt päevane teekasutustasu määr on 10–12 eurot ja aastane määr 700–1300 eurot.
Valitsus otsustas jätta seni kehtinuga võrreldes piiratuna alles ühiste tuludeklaratsioonide esitamise võimaluse ja võimaldada abikaasadel teatud tulumaksusoodustusi ka edaspidi ühiselt deklareerida.
Neljapäev, 08 Detsember 2016 13:20

Seadust rikub tööandja, kuid vastutab töötaja

Maksu- ja tolliamet on läbi viinud mitmeid kampaaniaid, et kasvatada nii töötajate kui ka tööandjate teadlikkust ümbrikupalga maksmisega seonduvatest negatiivsetest tagajärgedest. Samuti on algatatud seadusemuudatusi (nt töötamise registri loomine), et…

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes