Maksud ja raamatupidamine

Kolmapäev, 22 Veebruar 2017 10:51

Sester lihtsustab e-kaubanduse käibemaksureegleid

Rahandusminister Sven leiab, et väiksemate ja alustavate e-kaubanduse ettevõtete tegevuse soodustamiseks oleks mõistlik kehtestada kauplemist lihtsustav reegel.
Tööandjate keskliidu hinnangul ei ole uue pakendiaktsiisi kehtestamine põhjendatud, kuna muudab ettevõtete tegevuse kulukamaks ning võib suurendada aladeklareerimist.
Teisipäev, 21 Veebruar 2017 11:19

Maksuhalduri tasuta koolitused märtsis 2017

Maksu- ja tolliamet ootab märtsis huvilisi üle Eesti korraldatavatele tasuta koolitustele.
Teisipäeva hommikuse seisuga on 407 046 inimesel tulumaksu tagasi saada 65,2 miljoni euro eest.
Maksupettuste vältimiseks hakkab maksuamet ilmselt järgmisest aasta teisest poolest reaalajas jälgima kõiki kütuseturul toimuvaid ostu-müügitehinguid, kirjutab Postimees.
Alates 2016. aastast võib füüsiline isik üüritulust elamu või korteri üürimisega seotud kulude katteks 20% maha arvata. Selleks ta kuludokumente esitama ei pea. 20% mahaarvamine tehakse üüritulu deklareerimisel tuludeklaratsiooni alusel.…
Neljapäeva varahommikuse seisuga on enda tulud deklareerinud ligi veerand miljonit inimest, mis on kõikide aegade rekord.
Kolmapäev, 15 Veebruar 2017 11:12

Kinnisvara soetamine ja käibemaks

Maksustatava käibe tarbeks eluruumi soetavate ettevõtjate kavatsused peavad olema realistlikud ja veenvad.
Alates kolmapäevast kuni 31. märtsini on väiksema sissetulekuga inimestel võimalik maksu- ja tolliametist küsida tagasi osa tulumaksust ja prognoositavalt peaks mais jõudma raha kontodele.
Teisipäev, 14 Veebruar 2017 10:32

Pühaderõõmu korrektne maksuarvestus

Kuludokumendid tuleb vormistada nii, et maksuhaldur mõistaks täpselt nende sisu ja eesmärki.
Esmaspäev, 13 Veebruar 2017 15:20

Aastaaruande koostamine – valmis olla, läks!

Ettevõtetel avaneb sel aastal reaalne võimalus uue seaduse alusel aruandeid esitada.
Alates kolmapäevast, 15. veebruarist saab maksu- ja tolliametile (MTA) 2016. aasta tuludeklaratsioone, maksuvaba tulu oli mullu 2040 eurot ning täiendav maksuvaba tulu koolituse, eluasemelanu intresside ja annetuste korral 1200 eurot.
Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab lähiajal 302 984 inimesele kokku 371 008 maamaksuteadet.
E-maksuametis saab 8.–10. veebruarini tutvuda maksu- ja tolliametile (MTA) teadaolevate andmetega füüsiliste isikute tulude ja kulude kohta.
Siseriikliku pöördmaksustamisega kinnisvara valdkonnas on Eesti maksumaksja juba harjunud. Tänavu lisandus käibemaksuseadusesse (KMS) uus säte, mis kehtestab siseriikliku pöördmaksustamise kohustuse ka metalltoodetele.
Maksu- ja tolliamet (MTA) lisas enda veebiteenusesse lahenduse, mille kaudu saab eraisik või firma koostada maksuandmete tõendi, mida saavad kommertspangad kasutada laenuvõime hindamiseks, ent ka firmad enda partneritele usaldusväärsuse tõendamiseks.
Riigi loodud raamatupidamistarkvara e-arveldaja pakub alates jaanuari lõpust keskset e-arve operaatori teenust, et hoogustada e-arvete kasutuselevõttu Eestis.
Valitsus kiitis neljapäeval heaks Eesti seisukohad Euroopa Liidu direktiivi eelnõu kohta, mis käsitleb raamatute, ajalehtede ja perioodikaväljaannete e-väljaannete madaldatud käibemakusmäära.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes